Přípony, formáty souborů
Jak a v čem vytvořit, otevřít, editovat, převést, přehrát, komprimovat, změnit soubor s příponou r03 (Komprimace dat)

Přípona souboru r03

Formát RAR pro kompresi souborů je pojmenovaný po autorovi - Jevgenij Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu. Přípona souboru .r03 označuje jeden ze souborů děleného RAR archivu. Jedná se o 5. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .r02 a případný následující .r04. První soubor má příponu .rar. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to r03? Jak a v čem vytvořit, otevřít, editovat, převést, přehrát, komprimovat, změnit soubor s příponou r03 (Komprimace dat)

Souborový formát: r03

Jak vytvořit, exportovat, změnit soubor s příponou .r03?

V čem otevřít, zobrazit, editovat soubor s koncovkou .r03?

V jakém programu (aplikaci) můžeme upravit, převést, spustit soubor formátu r03?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb.

Tento text (r03) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.


 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Koncovka souboru r03 je v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: Komprimace dat, zkratka r03, význam slova, jak otevřít, co znamená r03?, v čem spustit, jak vytvořit r03, jak změnit, co to je r03?, informace, editace, v čem upravit, formát souboru, souborový formát, čím zobrazit, prohlížení, .R03, import

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona r03? Jak přehrát r03 soubor, resp. jak zobrazit r03 soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo CAPTCHA Pamatujete si definici pojmu Vodnice? Víte, co je to Správní řízení? Vzpomněli byste si na význam slova Id?

Výběr formátů a přípon souborů

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou r03. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.