Přípony, formáty souborů
Jak a v čem rozbalit, upravit, prohlížet, přehrát, otevřít, editovat, exportovat soubor s příponou rar (Komprimace dat)

Přípona souboru rar

Přípona .rar označuje formát pro kompresi souborů pojmenovaný po autorovi - Jevgenijem Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu.

Význam slova, termín, co je to rar? Jak a v čem rozbalit, upravit, prohlížet, přehrát, otevřít, editovat, exportovat soubor s příponou rar (Komprimace dat)

Souborový formát: rar

Jak rozbalit, zobrazit, exportovat soubor s příponou .rar?

V čem upravit, změnit, prohlížet soubor s koncovkou .rar?

V jakém programu (aplikaci) můžeme konvertovat, přehrát, spustit soubor formátu rar?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony rar sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Koncovka souboru rar patří do sekce Komprimace dat

Klíčová slova: jak komprimovat, prohlížení, koncovka souboru rar, co to je rar?, jak editovat, souborový formát, co znamená rar?, jak konvertovat, spuštění souboru, převod souborů, čím zobrazit, export, jak otevřít, wiki, .rar, význam slova, jak převést, v čem upravit

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona rar? Jak přehrát rar soubor, resp. jak zobrazit rar soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo RSS? Víte, co je to Nagajka? Víte, co je to Glosa? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Power bank?

Výběr formátů a přípon souborů

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou rar. Před použitím zde uvedených aplikací se vždy seznamte s licenční smlouvu obsahující podmínky, za kterých lze program využívat. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.