Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, konvertovat, importovat, změnit, upravit, exportovat, vytvořit soubor s příponou rar (Komprimace dat)

Přípona souboru rar

Přípona .rar označuje formát pro kompresi souborů pojmenovaný po autorovi - Jevgenijem Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu.

Význam slova, termín, co je to rar? Jak a v čem otevřít, konvertovat, importovat, změnit, upravit, exportovat, vytvořit soubor s příponou rar (Komprimace dat)

Souborový formát: rar

Jak otevřít, editovat, vytvořit soubor s příponou .rar?

V čem konvertovat, zobrazit, importovat soubor s koncovkou .rar?

V jakém programu (aplikaci) můžeme přehrát, změnit, prohlížet soubor formátu rar?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme.

Definici souborového formátu rar můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona rar patří do sekce Komprimace dat

Klíčová slova: jak rozbalit, čím zobrazit, formát souboru, editace, prohlížení, jak změnit, .RAR, informace, import, jak editovat, jak převést, jak přehrát, přípona souboru rar, Komprimace dat, jak konvertovat, spuštění souboru, převod souborů, koncovka souboru rar

Teď už víte Který formát souboru se označuje koncovkou rar? Jak přehrát rar soubor, resp. jak zobrazit rar soubor.

Víte, co je to SEO? Víte, co je to Letargie? Znáte význam termínu Cuckold? Znáte výraz Respirátor?

Vybrané formáty a přípony souborů

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou rar. Před instalací uvedeného software se seznamte s licencí. Nejrozšířenější jsou shareware, trial, freemium, adware nebo freeware aplikace. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.