Přípony, formáty souborů
Jak a v čem vytvořit, přehrát, editovat, změnit, prohlížet, převést, importovat soubor s příponou rar (Komprimace dat)

Přípona souboru rar

Přípona .rar označuje formát pro kompresi souborů pojmenovaný po autorovi - Jevgenijem Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu.

Význam slova, termín, co je to rar? Jak a v čem vytvořit, přehrát, editovat, změnit, prohlížet, převést, importovat soubor s příponou rar (Komprimace dat)

Souborový formát: rar

Jak vytvořit, zobrazit, importovat soubor s příponou .rar?

V čem přehrát, upravit, editovat soubor s koncovkou .rar?

V jakém programu (aplikaci) můžeme exportovat, změnit, komprimovat soubor formátu rar?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to rar? s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru rar je v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: význam slova, import, jak přehrát, wiki, informace, jak komprimovat, co znamená rar?, spuštění souboru, Komprimace dat, čím zobrazit, jak otevřít, jak konvertovat, převod souborů, v čem upravit, formát souboru, co to je rar?, jak změnit, editace

Tyto stránky vám umožnili zjistit Jaký formát souboru se označuje příponou rar? Jak přehrát rar soubor, resp. jak zobrazit rar soubor.

Znáte výraz Ekvitermní regulace? Pamatujete si definici pojmu Pásová bruska? Pamatujete si definici pojmu Přestupný rok? Znáte význam termínu Teritorium?

Doporučujeme se seznámit s těmito příponami a formáty souborů

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou rar. Před instalací aplikace se vždy seznamte s licenční smlouvu, resp. podmínkami za jakých můžete program používat. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.