Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, otevřít, zobrazit, upravit, komprimovat, exportovat, prohlížet soubor s příponou rar (Komprimace dat)

Přípona souboru rar

Přípona .rar označuje formát pro kompresi souborů pojmenovaný po autorovi - Jevgenijem Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu.

Význam slova, termín, co je to rar? Jak a v čem importovat, otevřít, zobrazit, upravit, komprimovat, exportovat, prohlížet soubor s příponou rar (Komprimace dat)

Souborový formát: rar

Jak importovat, přehrát, prohlížet soubor s příponou .rar?

V čem otevřít, konvertovat, zobrazit soubor s koncovkou .rar?

V jakém programu (aplikaci) můžeme převést, upravit, změnit soubor formátu rar?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to rar? s dalšími lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.


 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Koncovka souboru rar se nachází v kategorii Komprimace dat

Klíčová slova: význam slova, import, wiki, prohlížení, zkratka rar, jak komprimovat, Komprimace dat, editace, jak převést, koncovka souboru rar, informace, spuštění souboru, čím zobrazit, jak otevřít, .rar, jak konvertovat, jak vytvořit rar, co znamená rar?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Na co se používá souborová přípona rar? Jak přehrát rar soubor, resp. jak zobrazit rar soubor.

Pamatujete si definici pojmu Cushingův syndrom? Znáte význam termínu Anuita? Víte, co je to AutoCAD? Znáte význam termínu Prohlášení o shodě?

Náhodné koncovky souborů, formáty a jejich specifikace

Chyby vyhrazeny. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou rar. Aplikace se liší licenčním ujednáním. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.