Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou odf (Dokumenty)

Přípona souboru odf

Přípona souboru .odf označuje soubor s matematickým výrazem (matematickou rovnicí). Tento souborový formát patří do skupiny otevřených dokumentových formátů (ODF - Open Document Format). Jedná se o zkratku slov Open Document Formula.

Význam slova, termín, co je to odf? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou odf (Dokumenty)

Souborový formát: odf

Jak otevřít soubor s příponou .odf?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .odf?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .odf?

LibreOffice Math (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Texty mohou obsahovat chyby.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem odf s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona odf je v kategorii Dokumenty

Klíčová slova: přípona souboru odf, informace, koncovka souboru odf, v čem upravit, jak vytvořit odf, souborový formát, Dokumenty, import, formát souboru, wiki, spuštění souboru, čím zobrazit, export, Dokumenty, editace, .ODF, prohlížení

Na této webové stránce jste se dozvěděli K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou odf? Jak přehrát odf soubor, resp. jak zobrazit odf soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Badoo? Znáte pojem Vektor? Víte, co je to Bigamie? Znáte význam termínu Haarp?

Náhodný výběr přípon souborů a jejich formátů

Omlouváme se za možné chyby v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou odf. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.