Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou gif (Grafika)

Přípona souboru gif

Zkratka .GIF znamená Graphics Interchange Format. Jedná se o bezeztrátový formát grafických souborů využívající kompresi LZW84. Výhodou formátu je možnost vytvářet jednoduché animace. Nevýhodou je použití pouze 256 barev. Formát se hojně využívá na webových stránkách - reklamní banery, ovládací prvky, apod.

Význam slova, termín, co je to gif? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou gif (Grafika)

Souborový formát: gif

Jak otevřít soubor s příponou .gif?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .gif?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .gif?

Webové prohlížeče:
Microsoft Internet explorer
Microsoft Edge
Chrome
Firefox
Safari
Opera

Ostatní:
ACDSee

Editace:
Malování (Windows)
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to gif? s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru gif se nachází v kategorii Grafika

Klíčová slova: jak převést, jak vytvořit gif, v čem upravit, v čem spustit, spuštění souboru, .gif, čím zobrazit, význam slova, Grafika, co znamená gif?, koncovka souboru gif, editace, souborový formát, .GIF, import, prohlížení, formát souboru

Tyto stránky vám umožnili zjistit Co se skrývá v souborech s příponou gif? Jak přehrát gif soubor, resp. jak zobrazit gif soubor.

Pamatujete si definici pojmu Aterom? Vzpomněli byste si na význam slova Jistina? Znáte pojem Prohlášení o shodě? Víte, co je to Extrahovat?

Náhodný výběr dalších, často hledaných, přípon souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou gif. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.