Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou asm (Zdrojové kódy)

Přípona souboru asm

Přípona souboru asm obvykle obsahuje zdrojový kód psaný v jazyce symbolických adres (v jazyce symbolických instrukcí). Zkratka asm pochází z anglického názvu assembly language => lidové označení assembler.

Význam slova, termín, co je to asm? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou asm (Zdrojové kódy)

Souborový formát: asm

Jak otevřít soubor s příponou .asm?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .asm?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .asm?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Možnost chyb vyhrazena.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem asm s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru asm se nachází v sekci Zdrojové kódy

Klíčová slova: jak otevřít, význam slova, Zdrojové kódy, co to je asm?, .asm, jak konvertovat, wiki, informace, .ASM, formát souboru, jak vytvořit asm, koncovka souboru asm, prohlížení, jak převést, souborový formát, čím zobrazit, přípona souboru asm

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co znamená formát souboru s koncovkou asm? Jak přehrát asm soubor, resp. jak zobrazit asm soubor.

Znáte význam termínu Čtyřúhelník? Víte, co to je Ego? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Biologický pas? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Žinčica

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou asm. Stejně tak si ověřte licenci software. Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?