Přípony, formáty souborů
Jak a v čem převést, prohlížet, zobrazit, upravit, konvertovat, vytvořit, změnit soubor s příponou asm (Zdrojové kódy)

Přípona souboru asm

Přípona souboru asm obvykle obsahuje zdrojový kód psaný v jazyce symbolických adres (v jazyce symbolických instrukcí). Zkratka asm pochází z anglického názvu assembly language => lidové označení assembler.

Význam slova, termín, co je to asm? Jak a v čem převést, prohlížet, zobrazit, upravit, konvertovat, vytvořit, změnit soubor s příponou asm (Zdrojové kódy)

Souborový formát: asm

Jak převést, spustit, změnit soubor s příponou .asm?

V čem prohlížet, přehrát, zobrazit soubor s koncovkou .asm?

V jakém programu (aplikaci) můžeme exportovat, upravit, otevřít soubor formátu asm?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy.

Sdílejte text asm s blízkými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Přípona souboru asm je v sekci Zdrojové kódy

Klíčová slova: wiki, Zdrojové kódy, jak převést, co znamená asm?, přípona souboru asm, .ASM, informace, čím zobrazit, formát souboru, v čem spustit, import, převod souborů, editace, spuštění souboru, prohlížení, .asm, jak konvertovat, koncovka souboru asm

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K čemu se používá přípona asm? Jak přehrát asm soubor, resp. jak zobrazit asm soubor.

Víte, co je to Konifery? Znáte význam termínu Bedekr? Znáte výraz Ústava? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Sudé číslo?

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou asm. Ve vlastním zájmu vám před použitím uvedených aplikací doporučujeme podrobně se seznámit s příslušnou licenční smlouvou. Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?