Přípony, formáty souborů
Jak a v čem rozbalit, přehrát, převést, konvertovat, upravit, vytvořit, změnit soubor s příponou exe (Spustitelné soubory)

Přípona souboru exe

Exe je nejznámější formát spustitelného souboru pod systémy DOS a Windows. Existují různé verze exe souborů, které jsou určené pro 64-bitové nebo 32-bitové systémy, pro systém Windows nebo pro DOS.

Význam slova, termín, co je to exe? Jak a v čem rozbalit, přehrát, převést, konvertovat, upravit, vytvořit, změnit soubor s příponou exe (Spustitelné soubory)

Souborový formát: exe

Jak rozbalit, spustit, změnit soubor s příponou .exe?

V čem přehrát, editovat, převést soubor s koncovkou .exe?

V jakém programu (aplikaci) můžeme zobrazit, konvertovat, importovat soubor formátu exe?

Windows
DOS
Linux - Wine

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu exe s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.


 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Přípona souboru exe patří do sekce Spustitelné soubory

Klíčová slova: formát souboru, jak vytvořit exe, druhy souborů, v čem upravit, Spustitelné soubory, editace, zkratka exe, co znamená exe?, význam slova, co to je exe?, jak změnit, jak komprimovat, spuštění souboru, v čem spustit, informace, přípona souboru exe, jak editovat, jak převést

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co znamená formát souboru s koncovkou exe? Jak přehrát exe soubor, resp. jak zobrazit exe soubor.

Znáte význam termínu Eurozóna? Znáte význam termínu SPU? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Messenger? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Armatura

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou exe. Stejně tak si ověřte licenci software. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.