Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou exe (Spustitelné soubory)

Přípona souboru exe

Exe je nejznámější formát spustitelného souboru pod systémy DOS a Windows. Existují různé verze exe souborů, které jsou určené pro 64-bitové nebo 32-bitové systémy, pro systém Windows nebo pro DOS.

Význam slova, termín, co je to exe? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou exe (Spustitelné soubory)

Souborový formát: exe

Jak otevřít soubor s příponou .exe?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .exe?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .exe?

Windows
DOS
Linux - Wine

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu exe s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru exe se nachází v sekci Spustitelné soubory

Klíčová slova: souborový formát, Spustitelné soubory, koncovka souboru exe, informace, čím zobrazit, co znamená exe?, Spustitelné soubory, formát souboru, v čem spustit, přípona souboru exe, význam slova, editace, .exe, .EXE, jak konvertovat, jak otevřít, co to je exe?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou exe? Jak přehrát exe soubor, resp. jak zobrazit exe soubor.

Pamatujete si definici pojmu Ergonomie? Vzpomněli byste si na význam slova Komaxit? Znáte pojem Cílová častka? Víte, co je to Ketodieta?

Náhodné koncovky, přípony, formáty souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou exe. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.