Přípony, formáty souborů
Jak a v čem exportovat, změnit, přehrát, konvertovat, spustit, editovat, rozbalit soubor s příponou bas (Zdrojové kódy)

Přípona souboru bas

Přípona soubor .bas je zkratkou slov Beginners All-purpose Symbolic Instruction Code. Tento programovací jazyk byl navržen již roku 1963 a v 80. letech byl velmi rozšířen především na osmibitových domácích počítačích. Jazyk je to vhodný pro začátečníky, některými odborníky však není doporučován, protože vytváří nesprávné návyky konstrukcí programů. Vzniklo mnoho variant basicu jako Turbo Basic, Quick Basic, QBasic, Basic4GL nebo asi dnes nejrozšířenější Microsoft Visual Basic.

Význam slova, termín, co je to bas? Jak a v čem exportovat, změnit, přehrát, konvertovat, spustit, editovat, rozbalit soubor s příponou bas (Zdrojové kódy)

Souborový formát: bas

Jak exportovat, komprimovat, rozbalit soubor s příponou .bas?

V čem změnit, převést, přehrát soubor s koncovkou .bas?

V jakém programu (aplikaci) můžeme upravit, konvertovat, importovat soubor formátu bas?

FreeBASIC
Basic18
BASIC-256
PowerBASIC
PureBasic
REALbasic
TrueBASIC
SmallBASIC
Microsoft Visual Basic
EasyBas ScratchPad 3D

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony bas sdílet se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru bas se nachází v kategorii Zdrojové kódy

Klíčová slova: co to je bas?, význam slova, čím zobrazit, přípona souboru bas, informace, export, jak konvertovat, v čem upravit, jak otevřít, převod souborů, spuštění souboru, .BAS, editace, jak komprimovat, jak editovat, formát souboru, prohlížení, zkratka bas

Právě jste zjistili K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona bas? Jak přehrát bas soubor, resp. jak zobrazit bas soubor.

Znáte výraz IMAO? Víte, co to je Veletucet? Víte, co je to Sledge hokej? Pamatujete si definici pojmu Interpolace?

Víte, co znamenají a popisují tyto souborové formáty?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bas. Aplikace se liší licenčním ujednáním. Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.