Přípony, formáty souborů
Jak a v čem vytvořit, zobrazit, editovat, prohlížet, importovat, otevřít, exportovat soubor s příponou bas (Zdrojové kódy)

Přípona souboru bas

Přípona soubor .bas je zkratkou slov Beginners All-purpose Symbolic Instruction Code. Tento programovací jazyk byl navržen již roku 1963 a v 80. letech byl velmi rozšířen především na osmibitových domácích počítačích. Jazyk je to vhodný pro začátečníky, některými odborníky však není doporučován, protože vytváří nesprávné návyky konstrukcí programů. Vzniklo mnoho variant basicu jako Turbo Basic, Quick Basic, QBasic, Basic4GL nebo asi dnes nejrozšířenější Microsoft Visual Basic.

Význam slova, termín, co je to bas? Jak a v čem vytvořit, zobrazit, editovat, prohlížet, importovat, otevřít, exportovat soubor s příponou bas (Zdrojové kódy)

Souborový formát: bas

Jak vytvořit, komprimovat, exportovat soubor s příponou .bas?

V čem zobrazit, rozbalit, editovat soubor s koncovkou .bas?

V jakém programu (aplikaci) můžeme spustit, prohlížet, převést soubor formátu bas?

FreeBASIC
Basic18
BASIC-256
PowerBASIC
PureBasic
REALbasic
TrueBASIC
SmallBASIC
Microsoft Visual Basic
EasyBas ScratchPad 3D

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme.

Definici souborového formátu bas můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona bas patří do sekce Zdrojové kódy

Klíčová slova: souborový formát, co to je bas?, jak konvertovat, převod souborů, import, jak editovat, jak otevřít, Zdrojové kódy, informace, wiki, význam slova, jak rozbalit, prohlížení, export, spuštění souboru, v čem upravit, koncovka souboru bas, .bas

Teď už víte Který formát souboru se označuje koncovkou bas? Jak přehrát bas soubor, resp. jak zobrazit bas soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Jumarování? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Interpolace Znáte význam termínu Praktická škola? Víte, co je to Řopík?

Vybrané formáty a přípony souborů

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bas. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Nejrozšířenější jsou shareware, trial, freemium, adware nebo freeware aplikace. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.