Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, komprimovat, importovat, exportovat, převést, upravit soubor s příponou bas (Zdrojové kódy)

Přípona souboru bas

Přípona soubor .bas je zkratkou slov Beginners All-purpose Symbolic Instruction Code. Tento programovací jazyk byl navržen již roku 1963 a v 80. letech byl velmi rozšířen především na osmibitových domácích počítačích. Jazyk je to vhodný pro začátečníky, některými odborníky však není doporučován, protože vytváří nesprávné návyky konstrukcí programů. Vzniklo mnoho variant basicu jako Turbo Basic, Quick Basic, QBasic, Basic4GL nebo asi dnes nejrozšířenější Microsoft Visual Basic.

Význam slova, termín, co je to bas? Jak a v čem otevřít, editovat, komprimovat, importovat, exportovat, převést, upravit soubor s příponou bas (Zdrojové kódy)

Souborový formát: bas

Jak otevřít, změnit, upravit soubor s příponou .bas?

V čem editovat, zobrazit, komprimovat soubor s koncovkou .bas?

V jakém programu (aplikaci) můžeme konvertovat, importovat, prohlížet soubor formátu bas?

FreeBASIC
Basic18
BASIC-256
PowerBASIC
PureBasic
REALbasic
TrueBASIC
SmallBASIC
Microsoft Visual Basic
EasyBas ScratchPad 3D

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací.

Líbí se vám definice přípony souboru bas? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Koncovka souboru bas je v kategorii Zdrojové kódy

Klíčová slova: co znamená bas?, zkratka bas, přípona souboru bas, .BAS, .bas, formát souboru, jak konvertovat, import, informace, jak přehrát, jak změnit, v čem upravit, jak editovat, co to je bas?, v čem spustit, převod souborů, druhy souborů, jak komprimovat

Na stránce jste se mohli dozvědět: Jaký typ souboru má příponu bas? Jak přehrát bas soubor, resp. jak zobrazit bas soubor.

Znáte význam termínu Rooibos? Pamatujete si definici pojmu Stalinismus? Víte, co je to Opereta? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Autonomie

Výběr formátů a přípon souborů

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bas. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.