Přípony, formáty souborů
Jak a v čem komprimovat, zobrazit, otevřít, změnit, přehrát, prohlížet, editovat soubor s příponou bas (Zdrojové kódy)

Přípona souboru bas

Přípona soubor .bas je zkratkou slov Beginners All-purpose Symbolic Instruction Code. Tento programovací jazyk byl navržen již roku 1963 a v 80. letech byl velmi rozšířen především na osmibitových domácích počítačích. Jazyk je to vhodný pro začátečníky, některými odborníky však není doporučován, protože vytváří nesprávné návyky konstrukcí programů. Vzniklo mnoho variant basicu jako Turbo Basic, Quick Basic, QBasic, Basic4GL nebo asi dnes nejrozšířenější Microsoft Visual Basic.

Význam slova, termín, co je to bas? Jak a v čem komprimovat, zobrazit, otevřít, změnit, přehrát, prohlížet, editovat soubor s příponou bas (Zdrojové kódy)

Souborový formát: bas

Jak komprimovat, převést, editovat soubor s příponou .bas?

V čem zobrazit, importovat, otevřít soubor s koncovkou .bas?

V jakém programu (aplikaci) můžeme upravit, změnit, rozbalit soubor formátu bas?

FreeBASIC
Basic18
BASIC-256
PowerBASIC
PureBasic
REALbasic
TrueBASIC
SmallBASIC
Microsoft Visual Basic
EasyBas ScratchPad 3D

Uvedené informace jsou bez záruky.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony bas sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.


 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Souborová přípona bas je v kategorii Zdrojové kódy

Klíčová slova: co znamená bas?, jak přehrát, prohlížení, informace, jak editovat, v čem spustit, jak otevřít, wiki, Zdrojové kódy, co to je bas?, Zdrojové kódy, přípona souboru bas, .bas, čím zobrazit, .BAS, zkratka bas, jak rozbalit, jak změnit

Kategorie Zdrojové kódy,  bas, ilustrační obrázek

Nyní již víte Co se ukrývá pod příponou bas? Jak přehrát bas soubor, resp. jak zobrazit bas soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Korelace? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Marxismus Znáte výraz Šoufek? Znáte pojem Fibrom?

Náhodné formáty souborů

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bas. Doporučujeme vám, podrobně se seznámit s licenčním ujedenáním daných aplikací. Aplikace jsou povětšinou k dispozici zdarma, avšak pro komerční použití je mnohdy vyžadován nákup placené licence. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.