Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, vytvořit, změnit, převést, komprimovat, rozbalit, konvertovat soubor s příponou bas (Zdrojové kódy)

Přípona souboru bas

Přípona soubor .bas je zkratkou slov Beginners All-purpose Symbolic Instruction Code. Tento programovací jazyk byl navržen již roku 1963 a v 80. letech byl velmi rozšířen především na osmibitových domácích počítačích. Jazyk je to vhodný pro začátečníky, některými odborníky však není doporučován, protože vytváří nesprávné návyky konstrukcí programů. Vzniklo mnoho variant basicu jako Turbo Basic, Quick Basic, QBasic, Basic4GL nebo asi dnes nejrozšířenější Microsoft Visual Basic.

Význam slova, termín, co je to bas? Jak a v čem importovat, vytvořit, změnit, převést, komprimovat, rozbalit, konvertovat soubor s příponou bas (Zdrojové kódy)

Souborový formát: bas

Jak importovat, prohlížet, konvertovat soubor s příponou .bas?

V čem vytvořit, exportovat, změnit soubor s koncovkou .bas?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, převést, zobrazit soubor formátu bas?

FreeBASIC
Basic18
BASIC-256
PowerBASIC
PureBasic
REALbasic
TrueBASIC
SmallBASIC
Microsoft Visual Basic
EasyBas ScratchPad 3D

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby.

Tento text (bas) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru bas je v kategorii Zdrojové kódy

Klíčová slova: export, spuštění souboru, Zdrojové kódy, prohlížení, .bas, zkratka bas, wiki, import, .BAS, jak převést, jak přehrát, editace, co znamená bas?, druhy souborů, co to je bas?, Zdrojové kódy, jak otevřít, jak vytvořit bas

Na stránce jste se mohli dozvědět: Co se ukrývá pod příponou bas? Jak přehrát bas soubor, resp. jak zobrazit bas soubor.

Víte, co je to Obřízka? Víte, co je to Filologie? Znáte pojem Anémie? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Frigidita?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bas. Před instalací aplikace se vždy seznamte s licenční smlouvu, resp. podmínkami za jakých můžete program používat. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.