Přípony, formáty souborů
Jak a v čem upravit, otevřít, exportovat, prohlížet, změnit, přehrát, zobrazit soubor s příponou sh (Spustitelné soubory)

Přípona souboru sh

Přípona souboru .sh označuje shellový skript v unixových operačních systémech. Jedná se o textový soubor, který obsahuje posloupnost příkazů, které jsou po spuštění zpracovávány interpretem příkazového řádky (jednotlivé příkazy jsou postupně spouštěny).

Význam slova, termín, co je to sh? Jak a v čem upravit, otevřít, exportovat, prohlížet, změnit, přehrát, zobrazit soubor s příponou sh (Spustitelné soubory)

Souborový formát: sh

Jak upravit, spustit, zobrazit soubor s příponou .sh?

V čem otevřít, konvertovat, exportovat soubor s koncovkou .sh?

V jakém programu (aplikaci) můžeme převést, prohlížet, komprimovat soubor formátu sh?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Unixový příkazový řádek
CygWin (Windows)

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to sh? s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.


 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Souborová přípona sh se nachází v sekci Spustitelné soubory

Klíčová slova: jak změnit, Spustitelné soubory, jak převést, koncovka souboru sh, jak komprimovat, převod souborů, přípona souboru sh, zkratka sh, .sh, editace, wiki, co to je sh?, co znamená sh?, spuštění souboru, prohlížení, jak otevřít, export, .SH

Teď už víte Jaký formát souboru se označuje příponou sh? Jak přehrát sh soubor, resp. jak zobrazit sh soubor.

Víte, co to je Editace? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Tourettův syndrom Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Canting Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Dedikovaný server

Vybrané formáty a přípony souborů

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou sh. Před instalací uvedeného software se seznamte s licencí. Aplikace jsou povětšinou k dispozici zdarma, avšak pro komerční použití je mnohdy vyžadován nákup placené licence. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.