Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, vytvořit, upravit, převést, editovat, rozbalit, konvertovat soubor s příponou sh (Spustitelné soubory)

Přípona souboru sh

Přípona souboru .sh označuje shellový skript v unixových operačních systémech. Jedná se o textový soubor, který obsahuje posloupnost příkazů, které jsou po spuštění zpracovávány interpretem příkazového řádky (jednotlivé příkazy jsou postupně spouštěny).

Význam slova, termín, co je to sh? Jak a v čem otevřít, vytvořit, upravit, převést, editovat, rozbalit, konvertovat soubor s příponou sh (Spustitelné soubory)

Souborový formát: sh

Jak otevřít, importovat, konvertovat soubor s příponou .sh?

V čem vytvořit, spustit, upravit soubor s koncovkou .sh?

V jakém programu (aplikaci) můžeme prohlížet, převést, změnit soubor formátu sh?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Unixový příkazový řádek
CygWin (Windows)

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených.

Tento text (sh) můžete sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Formát souboru sh je v sekci Spustitelné soubory

Klíčová slova: čím zobrazit, Spustitelné soubory, co to je sh?, souborový formát, wiki, jak převést, koncovka souboru sh, převod souborů, formát souboru, import, jak rozbalit, jak komprimovat, spuštění souboru, jak změnit, jak přehrát, jak editovat, v čem upravit, informace

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se využívá souborová přípona sh? Jak přehrát sh soubor, resp. jak zobrazit sh soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Toxoplazmóza Víte, co to je Artritida? Víte, co je to Baroko? Pamatujete si definici pojmu Leidenská mutace?

Další vybrané souborové koncovky

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění (přehrání) některých typů souborů je vyžadován kromě aplikace (programu) vyžadován i zásuvký modul (plugin, kodek)). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou sh. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Nejčastěji se setkaváme s freeware, shareware nebo adware aplikacemi. Dále se může jedna o open source software nebo o proprietární software. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.