Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou sh (Spustitelné soubory)

Přípona souboru sh

Přípona souboru .sh označuje shellový skript v unixových operačních systémech. Jedná se o textový soubor, který obsahuje posloupnost příkazů, které jsou po spuštění zpracovávány interpretem příkazového řádky (jednotlivé příkazy jsou postupně spouštěny).

Význam slova, termín, co je to sh? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou sh (Spustitelné soubory)

Souborový formát: sh

Jak otevřít soubor s příponou .sh?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .sh?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .sh?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Unixový příkazový řádek
CygWin (Windows)

Uvedené informace jsou bez záruky.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to sh? se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru sh je v sekci Spustitelné soubory

Klíčová slova: jak vytvořit sh, čím zobrazit, co znamená sh?, souborový formát, .SH, formát souboru, význam slova, prohlížení, jak otevřít, spuštění souboru, jak konvertovat, Spustitelné soubory, jak převést, Spustitelné soubory, jak přehrát, v čem spustit, koncovka souboru sh

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Na co se používá souborová přípona sh? Jak přehrát sh soubor, resp. jak zobrazit sh soubor.

Víte, co je to Tundra? Znáte význam termínu Čtyřúhelník? Víte, co to je Zdraví? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Facelift?

Zkuste také následující přípony souborů

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou sh. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).