Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou sh (Spustitelné soubory)

Přípona souboru sh

Přípona souboru .sh označuje shellový skript v unixových operačních systémech. Jedná se o textový soubor, který obsahuje posloupnost příkazů, které jsou po spuštění zpracovávány interpretem příkazového řádky (jednotlivé příkazy jsou postupně spouštěny).

Význam slova, termín, co je to sh? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou sh (Spustitelné soubory)

Souborový formát: sh

Jak otevřít soubor s příponou .sh?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .sh?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .sh?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Unixový příkazový řádek
CygWin (Windows)

Veškeré texty jsou bez záruky.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem sh s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona sh je v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: význam slova, Spustitelné soubory, jak otevřít, jak konvertovat, co to je sh?, souborový formát, wiki, import, přípona souboru sh, jak převést, čím zobrazit, informace, editace, prohlížení, formát souboru, jak vytvořit sh, v čem upravit

Na této webové stránce jste se dozvěděli K čemu se používá přípona sh? Jak přehrát sh soubor, resp. jak zobrazit sh soubor.

Víte, co to je LMD? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo VGA? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Infinitiv Pamatujete si definici pojmu Cider?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou sh. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.