Přípony, formáty souborů
Jak a v čem spustit, upravit, komprimovat, vytvořit, změnit, zobrazit, editovat soubor s příponou sh (Spustitelné soubory)

Přípona souboru sh

Přípona souboru .sh označuje shellový skript v unixových operačních systémech. Jedná se o textový soubor, který obsahuje posloupnost příkazů, které jsou po spuštění zpracovávány interpretem příkazového řádky (jednotlivé příkazy jsou postupně spouštěny).

Význam slova, termín, co je to sh? Jak a v čem spustit, upravit, komprimovat, vytvořit, změnit, zobrazit, editovat soubor s příponou sh (Spustitelné soubory)

Souborový formát: sh

Jak spustit, převést, editovat soubor s příponou .sh?

V čem upravit, prohlížet, komprimovat soubor s koncovkou .sh?

V jakém programu (aplikaci) můžeme konvertovat, vytvořit, otevřít soubor formátu sh?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Unixový příkazový řádek
CygWin (Windows)

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách.

Definici souborového formátu sh můžete sdílet s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru sh je v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: souborový formát, jak převést, co to je sh?, spuštění souboru, jak rozbalit, .SH, zkratka sh, v čem spustit, jak otevřít, jak přehrát, informace, přípona souboru sh, koncovka souboru sh, jak konvertovat, význam slova, druhy souborů, jak změnit, čím zobrazit

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Co znamená přípona souboru sh? Jak přehrát sh soubor, resp. jak zobrazit sh soubor.

Pamatujete si definici pojmu Ochechule? Znáte pojem Anaerobní cvičení? Víte, co to je Olovnice? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Dropbox

Zkuste také následující přípony souborů

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou sh. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.