Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou sh (Spustitelné soubory)

Přípona souboru sh

Přípona souboru .sh označuje shellový skript v unixových operačních systémech. Jedná se o textový soubor, který obsahuje posloupnost příkazů, které jsou po spuštění zpracovávány interpretem příkazového řádky (jednotlivé příkazy jsou postupně spouštěny).

Význam slova, termín, co je to sh? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou sh (Spustitelné soubory)

Souborový formát: sh

Jak otevřít soubor s příponou .sh?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .sh?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .sh?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Unixový příkazový řádek
CygWin (Windows)

Možnost chyb vyhrazena.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony sh sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru sh patří do sekce Spustitelné soubory

Klíčová slova: v čem upravit, přípona souboru sh, export, v čem spustit, spuštění souboru, import, .sh, jak konvertovat, Spustitelné soubory, wiki, jak převést, co to je sh?, formát souboru, koncovka souboru sh, co znamená sh?, informace, Spustitelné soubory

Právě jste zjistili K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona sh? Jak přehrát sh soubor, resp. jak zobrazit sh soubor.

Znáte význam termínu Fašismus? Víte, co to je Korupce? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Lunt? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Moluska

Víte, co znamenají a popisují tyto souborové formáty?

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou sh. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Nejčastěji se můžete setkat s freemium, adware, trial (demo), shareware nebo freeware (pro nekomerční nebo i pro komerční použití). Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.