Přípony, formáty souborů
Jak a v čem konvertovat, komprimovat, přehrát, upravit, změnit, exportovat, zobrazit soubor s příponou sh (Spustitelné soubory)

Přípona souboru sh

Přípona souboru .sh označuje shellový skript v unixových operačních systémech. Jedná se o textový soubor, který obsahuje posloupnost příkazů, které jsou po spuštění zpracovávány interpretem příkazového řádky (jednotlivé příkazy jsou postupně spouštěny).

Význam slova, termín, co je to sh? Jak a v čem konvertovat, komprimovat, přehrát, upravit, změnit, exportovat, zobrazit soubor s příponou sh (Spustitelné soubory)

Souborový formát: sh

Jak konvertovat, prohlížet, zobrazit soubor s příponou .sh?

V čem komprimovat, importovat, přehrát soubor s koncovkou .sh?

V jakém programu (aplikaci) můžeme rozbalit, upravit, otevřít soubor formátu sh?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Unixový příkazový řádek
CygWin (Windows)

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony sh sdílet s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona sh patří do sekce Spustitelné soubory

Klíčová slova: Spustitelné soubory, .sh, Spustitelné soubory, jak vytvořit sh, informace, co znamená sh?, v čem spustit, jak komprimovat, jak změnit, převod souborů, čím zobrazit, jak konvertovat, .SH, jak rozbalit, prohlížení, import, jak otevřít, spuštění souboru

Nyní již víte Jaký typ souboru má příponu sh? Jak přehrát sh soubor, resp. jak zobrazit sh soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Kritické myšlení? Víte, co to je Cmunda? Pamatujete si definici pojmu LTD? Pamatujete si definici pojmu Kognitivní?

Často hledané souborové formáty

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou sh. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).