Přípony, formáty souborů
Jak a v čem zobrazit, změnit, importovat, upravit, vytvořit, exportovat, otevřít soubor s příponou xhtml (Internet a web)

Přípona souboru xhtml

Soubory s příponou .xhtml obsahují webovou stránku vytvořenou v rozšiřitelném hypertextovém značkovacím jazyce (zkratka z angličtiny: extensible hypertext markup language). XHTML stránka má strukturu xml dokumentu. První verze XHTML (verze 1.0) byla vyvinuta v roce 2000 konsorciem W3C. Lze ji editovat v běžných textových editorech a zobrazovat ve všech běžných webových prohlížečích.

Význam slova, termín, co je to xhtml? Jak a v čem zobrazit, změnit, importovat, upravit, vytvořit, exportovat, otevřít soubor s příponou xhtml (Internet a web)

Souborový formát: xhtml

Jak zobrazit, komprimovat, otevřít soubor s příponou .xhtml?

V čem změnit, spustit, importovat soubor s koncovkou .xhtml?

V jakém programu (aplikaci) můžeme konvertovat, upravit, editovat soubor formátu xhtml?

Prohlížeče
Google Chrome
Chromium
Microsoft Edge
Mozilla Firefox
Internet Explorer
Safari
Opera
Seznam prohlížeč


Editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
NotePad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem xhtml s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Formát souboru xhtml patří do sekce Internet a web

Klíčová slova: .xhtml, formát souboru, .XHTML, jak přehrát, přípona souboru xhtml, význam slova, jak rozbalit, co znamená xhtml?, souborový formát, jak konvertovat, jak otevřít, import, převod souborů, čím zobrazit, zkratka xhtml, koncovka souboru xhtml, co to je xhtml?, prohlížení

Teď už znáte odpověď na otázku K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou xhtml? Jak přehrát xhtml soubor, resp. jak zobrazit xhtml soubor.

Znáte výraz Zajištěná cesta? Víte, co to je Krendle? Víte, co je to Tlakový Holter? Víte, co je to Kýla?

Výběr náhodných koncovek souborů

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xhtml. Každý software má jiné podmínky použití. Nejčastěji se můžete setkat s freemium, adware, trial (demo), shareware nebo freeware (pro nekomerční nebo i pro komerční použití). Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.