Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, spustit, vytvořit, zobrazit, editovat, upravit, prohlížet soubor s příponou xhtml (Internet a web)

Přípona souboru xhtml

Soubory s příponou .xhtml obsahují webovou stránku vytvořenou v rozšiřitelném hypertextovém značkovacím jazyce (zkratka z angličtiny: extensible hypertext markup language). XHTML stránka má strukturu xml dokumentu. První verze XHTML (verze 1.0) byla vyvinuta v roce 2000 konsorciem W3C. Lze ji editovat v běžných textových editorech a zobrazovat ve všech běžných webových prohlížečích.

Význam slova, termín, co je to xhtml? Jak a v čem importovat, spustit, vytvořit, zobrazit, editovat, upravit, prohlížet soubor s příponou xhtml (Internet a web)

Souborový formát: xhtml

Jak importovat, exportovat, prohlížet soubor s příponou .xhtml?

V čem spustit, konvertovat, vytvořit soubor s koncovkou .xhtml?

V jakém programu (aplikaci) můžeme rozbalit, zobrazit, změnit soubor formátu xhtml?

Prohlížeče
Google Chrome
Chromium
Microsoft Edge
Mozilla Firefox
Internet Explorer
Safari
Opera
Seznam prohlížeč


Editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
NotePad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem xhtml s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Souborová přípona xhtml je v kategorii Internet a web

Klíčová slova: koncovka souboru xhtml, prohlížení, v čem spustit, zkratka xhtml, import, editace, souborový formát, formát souboru, export, .xhtml, spuštění souboru, jak převést, jak vytvořit xhtml, jak přehrát, jak rozbalit, wiki, jak konvertovat, v čem upravit

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co se ukrývá v souborech s koncovkou xhtml? Jak přehrát xhtml soubor, resp. jak zobrazit xhtml soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Nikasil Znáte pojem Hybridní televize? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Absces Víte, co to je Halušky?

Náhodný výběr přípon souborů a jejich formátů

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xhtml. Aplikace se liší licenčním ujednáním. Aplikace jsou povětšinou k dispozici zdarma, avšak pro komerční použití je mnohdy vyžadován nákup placené licence. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).