Přípony, formáty souborů
Jak a v čem přehrát, rozbalit, konvertovat, upravit, exportovat, otevřít, komprimovat soubor s příponou xhtml (Internet a web)

Přípona souboru xhtml

Soubory s příponou .xhtml obsahují webovou stránku vytvořenou v rozšiřitelném hypertextovém značkovacím jazyce (zkratka z angličtiny: extensible hypertext markup language). XHTML stránka má strukturu xml dokumentu. První verze XHTML (verze 1.0) byla vyvinuta v roce 2000 konsorciem W3C. Lze ji editovat v běžných textových editorech a zobrazovat ve všech běžných webových prohlížečích.

Význam slova, termín, co je to xhtml? Jak a v čem přehrát, rozbalit, konvertovat, upravit, exportovat, otevřít, komprimovat soubor s příponou xhtml (Internet a web)

Souborový formát: xhtml

Jak přehrát, vytvořit, komprimovat soubor s příponou .xhtml?

V čem rozbalit, zobrazit, konvertovat soubor s koncovkou .xhtml?

V jakém programu (aplikaci) můžeme spustit, upravit, prohlížet soubor formátu xhtml?

Prohlížeče
Google Chrome
Chromium
Microsoft Edge
Mozilla Firefox
Internet Explorer
Safari
Opera
Seznam prohlížeč


Editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
NotePad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální.

Líbí se vám definice přípony souboru xhtml? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona xhtml je v kategorii Internet a web

Klíčová slova: editace, wiki, v čem upravit, jak vytvořit xhtml, jak otevřít, co to je xhtml?, spuštění souboru, jak převést, jak editovat, jak přehrát, prohlížení, informace, souborový formát, čím zobrazit, převod souborů, co znamená xhtml?, přípona souboru xhtml, jak konvertovat

Nyní již víte Jaký typ souboru má příponu xhtml? Jak přehrát xhtml soubor, resp. jak zobrazit xhtml soubor.

Pamatujete si definici pojmu Skafocefalie? Víte, co je to Rašeliniště? Vzpomněli byste si na význam slova Skanzen? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Rešerše?

Často hledané souborové formáty

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xhtml. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).