Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mpeg1 (Video soubory)

Přípona souboru mpeg1

Soubor s příponou .mpeg1 obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG-1. MPEG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých verzí standardu MPEG. Kromě MPEG-1 např. MPEG-4, MPEG-H apod. MPEG1 soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. Formát je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpeg1? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mpeg1 (Video soubory)

Souborový formát: mpeg1

Jak otevřít soubor s příponou .mpeg1?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .mpeg1?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .mpeg1?

Přehrávání
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Microsoft Windows Media Player

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Definici souborového formátu mpeg1 můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru mpeg1 se nachází v kategorii Video soubory

Klíčová slova: editace, v čem upravit, .MPEG1, koncovka souboru mpeg1, .mpeg1, co znamená mpeg1?, co to je mpeg1?, export, jak přehrát, jak vytvořit mpeg1, Video soubory, formát souboru, prohlížení, jak otevřít, informace, jak konvertovat, význam slova

Nyní už nejspíš víte Jaký formát souboru se označuje příponou mpeg1? Jak přehrát mpeg1 soubor, resp. jak zobrazit mpeg1 soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Kognát? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Křest Pamatujete si definici pojmu Kvadratura kruhu? Vzpomněli byste si na význam slova Kodifikace?

Často hledané koncovky souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpeg1. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.