Přípony, formáty souborů
Jak a v čem vytvořit, změnit, komprimovat, importovat, zobrazit, konvertovat, prohlížet soubor s příponou mpeg1 (Video soubory)

Přípona souboru mpeg1

Soubor s příponou .mpeg1 obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG-1. MPEG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých verzí standardu MPEG. Kromě MPEG-1 např. MPEG-4, MPEG-H apod. MPEG1 soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. Formát je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpeg1? Jak a v čem vytvořit, změnit, komprimovat, importovat, zobrazit, konvertovat, prohlížet soubor s příponou mpeg1 (Video soubory)

Souborový formát: mpeg1

Jak vytvořit, spustit, prohlížet soubor s příponou .mpeg1?

V čem změnit, exportovat, komprimovat soubor s koncovkou .mpeg1?

V jakém programu (aplikaci) můžeme rozbalit, importovat, upravit soubor formátu mpeg1?

Přehrávání
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Microsoft Windows Media Player

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to mpeg1? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Přípona souboru mpeg1 patří do kategorie Video soubory

Klíčová slova: jak vytvořit mpeg1, Video soubory, koncovka souboru mpeg1, prohlížení, export, import, jak komprimovat, jak konvertovat, souborový formát, editace, Video soubory, informace, druhy souborů, spuštění souboru, jak otevřít, .MPEG1, jak převést, jak přehrát

Tyto stránky vám umožnili zjistit Jaký formát souboru se označuje příponou mpeg1? Jak přehrát mpeg1 soubor, resp. jak zobrazit mpeg1 soubor.

Víte, co je to Aikido? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Preambule Víte, co to je Šnaps? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Územní plán

Náhodný výběr dalších, často hledaných, přípon souborů

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpeg1. Před instalací uvedeného software se seznamte s licencí. Programy jsou povětšinou zdarma ke stažení, pro komerční použití je však často potřeba placená verze. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.