Přípony, formáty souborů
Jak a v čem zobrazit, exportovat, spustit, upravit, změnit, importovat, konvertovat soubor s příponou mpeg1 (Video soubory)

Přípona souboru mpeg1

Soubor s příponou .mpeg1 obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG-1. MPEG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých verzí standardu MPEG. Kromě MPEG-1 např. MPEG-4, MPEG-H apod. MPEG1 soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. Formát je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpeg1? Jak a v čem zobrazit, exportovat, spustit, upravit, změnit, importovat, konvertovat soubor s příponou mpeg1 (Video soubory)

Souborový formát: mpeg1

Jak zobrazit, rozbalit, konvertovat soubor s příponou .mpeg1?

V čem exportovat, převést, spustit soubor s koncovkou .mpeg1?

V jakém programu (aplikaci) můžeme komprimovat, upravit, prohlížet soubor formátu mpeg1?

Přehrávání
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Microsoft Windows Media Player

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených.

Tento text (mpeg1) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.


 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Přípona souboru mpeg1 se nachází v kategorii Video soubory

Klíčová slova: prohlížení, .mpeg1, převod souborů, čím zobrazit, druhy souborů, co znamená mpeg1?, spuštění souboru, formát souboru, zkratka mpeg1, přípona souboru mpeg1, export, v čem spustit, jak vytvořit mpeg1, Video soubory, jak rozbalit, význam slova, jak komprimovat, co to je mpeg1?

Právě jste zjistili K čemu se využívá souborová přípona mpeg1? Jak přehrát mpeg1 soubor, resp. jak zobrazit mpeg1 soubor.

Znáte pojem Úsudek? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Pyrolýza Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Nový zákon? Znáte výraz Gesce?

Víte, co znamenají a popisují tyto souborové formáty?

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpeg1. Každý software má jiné podmínky použití. Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.