Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, exportovat, převést, upravit, editovat, rozbalit, přehrát soubor s příponou vhd (Obrazy disků)

Přípona souboru vhd

Přípona .vhd je zkratkou Virtual Hard Disk - virtuální pevný disk. Využívá se u virtuálních řešení (virtuálních PC běžících na stejném hardwaru, např. Hyper-V) a pro zálohování (Windows backup). Formát původně vytvořila firma Connectix, která byla zakoupena firmou Microsoft.

Význam slova, termín, co je to vhd? Jak a v čem otevřít, exportovat, převést, upravit, editovat, rozbalit, přehrát soubor s příponou vhd (Obrazy disků)

Souborový formát: vhd

Jak otevřít, vytvořit, přehrát soubor s příponou .vhd?

V čem exportovat, spustit, převést soubor s koncovkou .vhd?

V jakém programu (aplikaci) můžeme změnit, upravit, konvertovat soubor formátu vhd?

Hyper-V
Virtual PC
Virtual server 2005

otevřít nebo vytvořit VHD disk lze ve Windows pomocí programu Computer management -> Storage -> Disk management -> Attach VHD, resp. Create VHD.

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena.

Líbí se vám definice přípony souboru vhd? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Koncovka souboru vhd patří do sekce Obrazy disků

Klíčová slova: co znamená vhd?, informace, význam slova, wiki, .VHD, druhy souborů, editace, jak převést, souborový formát, export, Obrazy disků, jak konvertovat, .vhd, v čem spustit, jak komprimovat, přípona souboru vhd, jak změnit, import

Na stránce jste se mohli dozvědět: Jaký typ souboru má příponu vhd? Jak přehrát vhd soubor, resp. jak zobrazit vhd soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Trdelník? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Fakturační adresa? Znáte pojem Paliativní péče? Vzpomněli byste si na význam slova Syřidlo?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou vhd. Před instalací uvedeného software se seznamte s licencí. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.