Přípony, formáty souborů
Jak a v čem změnit, editovat, převést, vytvořit, spustit, přehrát, zobrazit soubor s příponou vhd (Obrazy disků)

Přípona souboru vhd

Přípona .vhd je zkratkou Virtual Hard Disk - virtuální pevný disk. Využívá se u virtuálních řešení (virtuálních PC běžících na stejném hardwaru, např. Hyper-V) a pro zálohování (Windows backup). Formát původně vytvořila firma Connectix, která byla zakoupena firmou Microsoft.

Význam slova, termín, co je to vhd? Jak a v čem změnit, editovat, převést, vytvořit, spustit, přehrát, zobrazit soubor s příponou vhd (Obrazy disků)

Souborový formát: vhd

Jak změnit, rozbalit, zobrazit soubor s příponou .vhd?

V čem editovat, komprimovat, převést soubor s koncovkou .vhd?

V jakém programu (aplikaci) můžeme konvertovat, vytvořit, importovat soubor formátu vhd?

Hyper-V
Virtual PC
Virtual server 2005

otevřít nebo vytvořit VHD disk lze ve Windows pomocí programu Computer management -> Storage -> Disk management -> Attach VHD, resp. Create VHD.

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony vhd sdílet s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona vhd patří do kategorie Obrazy disků

Klíčová slova: spuštění souboru, .vhd, wiki, editace, Obrazy disků, souborový formát, co to je vhd?, koncovka souboru vhd, jak vytvořit vhd, export, jak přehrát, jak rozbalit, import, převod souborů, Obrazy disků, .VHD, prohlížení, jak převést

Nyní již víte K čemu se využívá souborová přípona vhd? Jak přehrát vhd soubor, resp. jak zobrazit vhd soubor.

Pamatujete si definici pojmu Centrismus? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Adrenalin? Víte, co to je Fax? Pamatujete si definici pojmu BTW?

Často hledané souborové formáty

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou vhd. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.