Přípony, formáty souborů
Jak a v čem komprimovat, otevřít, editovat, prohlížet, rozbalit, spustit, exportovat soubor s příponou vhd (Obrazy disků)

Přípona souboru vhd

Přípona .vhd je zkratkou Virtual Hard Disk - virtuální pevný disk. Využívá se u virtuálních řešení (virtuálních PC běžících na stejném hardwaru, např. Hyper-V) a pro zálohování (Windows backup). Formát původně vytvořila firma Connectix, která byla zakoupena firmou Microsoft.

Význam slova, termín, co je to vhd? Jak a v čem komprimovat, otevřít, editovat, prohlížet, rozbalit, spustit, exportovat soubor s příponou vhd (Obrazy disků)

Souborový formát: vhd

Jak komprimovat, vytvořit, exportovat soubor s příponou .vhd?

V čem otevřít, přehrát, editovat soubor s koncovkou .vhd?

V jakém programu (aplikaci) můžeme zobrazit, prohlížet, převést soubor formátu vhd?

Hyper-V
Virtual PC
Virtual server 2005

otevřít nebo vytvořit VHD disk lze ve Windows pomocí programu Computer management -> Storage -> Disk management -> Attach VHD, resp. Create VHD.

Uvedené informace jsou bez záruky.

Zaujal vás formát, koncovka souboru vhd? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru vhd je v kategorii Obrazy disků

Klíčová slova: koncovka souboru vhd, formát souboru, v čem upravit, import, jak komprimovat, jak vytvořit vhd, čím zobrazit, co znamená vhd?, co to je vhd?, převod souborů, přípona souboru vhd, editace, druhy souborů, .vhd, v čem spustit, jak otevřít, prohlížení, jak přehrát

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Který formát souboru se označuje koncovkou vhd? Jak přehrát vhd soubor, resp. jak zobrazit vhd soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Splín Pamatujete si definici pojmu Stout? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Šungit Pamatujete si definici pojmu Valuta?

Náhodné koncovky souborů, formáty a jejich specifikace

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou vhd. Ve vlastním zájmu vám před použitím uvedených aplikací doporučujeme podrobně se seznámit s příslušnou licenční smlouvou. Často můžete aplikace používat zdarma v rámci zkušební doby (shareware, trial verze) nebo pro nekomerční použití. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.