Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou vhd (Obrazy disků)

Přípona souboru vhd

Přípona .vhd je zkratkou Virtual Hard Disk - virtuální pevný disk. Využívá se u virtuálních řešení (virtuálních PC běžících na stejném hardwaru, např. Hyper-V) a pro zálohování (Windows backup). Formát původně vytvořila firma Connectix, která byla zakoupena firmou Microsoft.

Význam slova, termín, co je to vhd? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou vhd (Obrazy disků)

Souborový formát: vhd

Jak otevřít soubor s příponou .vhd?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .vhd?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .vhd?

Hyper-V
Virtual PC
Virtual server 2005

otevřít nebo vytvořit VHD disk lze ve Windows pomocí programu Computer management -> Storage -> Disk management -> Attach VHD, resp. Create VHD.

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Definici souborového formátu vhd můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru vhd je v sekci Obrazy disků

Klíčová slova: čím zobrazit, informace, jak převést, v čem upravit, souborový formát, spuštění souboru, .vhd, wiki, formát souboru, .VHD, jak otevřít, co znamená vhd?, jak konvertovat, co to je vhd?, export, přípona souboru vhd, editace

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Který formát souboru se označuje koncovkou vhd? Jak přehrát vhd soubor, resp. jak zobrazit vhd soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Šufánek Pamatujete si definici pojmu PF? Vzpomněli byste si na význam slova Lipom? Znáte pojem Dikce?

Náhodné koncovky souborů, formáty a jejich specifikace

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou vhd. Stejně tak si ověřte licenci software. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.