Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, konvertovat, změnit, vytvořit, prohlížet, komprimovat, spustit soubor s příponou vhd (Obrazy disků)

Přípona souboru vhd

Přípona .vhd je zkratkou Virtual Hard Disk - virtuální pevný disk. Využívá se u virtuálních řešení (virtuálních PC běžících na stejném hardwaru, např. Hyper-V) a pro zálohování (Windows backup). Formát původně vytvořila firma Connectix, která byla zakoupena firmou Microsoft.

Význam slova, termín, co je to vhd? Jak a v čem importovat, konvertovat, změnit, vytvořit, prohlížet, komprimovat, spustit soubor s příponou vhd (Obrazy disků)

Souborový formát: vhd

Jak importovat, rozbalit, spustit soubor s příponou .vhd?

V čem konvertovat, upravit, změnit soubor s koncovkou .vhd?

V jakém programu (aplikaci) můžeme přehrát, vytvořit, exportovat soubor formátu vhd?

Hyper-V
Virtual PC
Virtual server 2005

otevřít nebo vytvořit VHD disk lze ve Windows pomocí programu Computer management -> Storage -> Disk management -> Attach VHD, resp. Create VHD.

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech.

Sdílejte text vhd s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona vhd je v kategorii Obrazy disků

Klíčová slova: v čem upravit, přípona souboru vhd, .vhd, prohlížení, jak otevřít, Obrazy disků, koncovka souboru vhd, souborový formát, jak vytvořit vhd, čím zobrazit, informace, Obrazy disků, .VHD, editace, jak komprimovat, význam slova, import, převod souborů

Na této webové stránce jste se dozvěděli K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou vhd? Jak přehrát vhd soubor, resp. jak zobrazit vhd soubor.

Víte, co to je Pesar? Víte, co to je Zemské jádro? Vzpomněli byste si na význam slova NRKI? Znáte pojem Nihilismus?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou vhd. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.