Přípony, formáty souborů
Jak a v čem zobrazit, komprimovat, rozbalit, otevřít, exportovat, prohlížet, spustit soubor s příponou csv (Dokumenty)

Přípona souboru csv

Přípona .CSV znamená Comma-separated values. Česky řečeno: hodnoty oddělené čárkami. Jedná se o soubor s tabulkovými daty. Existují různé variace, kdy hodnoty bývají oddělené středníkem nebo jinými znaky.

Význam slova, termín, co je to csv? Jak a v čem zobrazit, komprimovat, rozbalit, otevřít, exportovat, prohlížet, spustit soubor s příponou csv (Dokumenty)

Souborový formát: csv

Jak zobrazit, změnit, spustit soubor s příponou .csv?

V čem komprimovat, konvertovat, rozbalit soubor s koncovkou .csv?

V jakém programu (aplikaci) můžeme přehrát, otevřít, upravit soubor formátu csv?

Microsoft Office Excel
LibreOffice Calc (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
OpenOffice Calc
Většina databází umožňuje export/import hodnot ve formátu csv

Texty mohou obsahovat chyby.

Zaujal vás formát, koncovka souboru csv? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Koncovka souboru csv patří do kategorie Dokumenty

Klíčová slova: .CSV, v čem upravit, v čem spustit, export, jak editovat, jak přehrát, koncovka souboru csv, jak konvertovat, jak rozbalit, druhy souborů, jak změnit, import, jak otevřít, Dokumenty, souborový formát, co znamená csv?, formát souboru, přípona souboru csv

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Co znamená přípona souboru csv? Jak přehrát csv soubor, resp. jak zobrazit csv soubor.

Víte, co to je Ledovec? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Chlorofyl? Vzpomněli byste si na význam slova Aplikace? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Jojo efekt?

Zkuste také následující přípony souborů

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu.Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou csv. Před instalací uvedeného software se seznamte s licencí. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.