Přípony, formáty souborů
Jak a v čem upravit, otevřít, převést, vytvořit, přehrát, editovat, exportovat soubor s příponou csv (Dokumenty)

Přípona souboru csv

Přípona .CSV znamená Comma-separated values. Česky řečeno: hodnoty oddělené čárkami. Jedná se o soubor s tabulkovými daty. Existují různé variace, kdy hodnoty bývají oddělené středníkem nebo jinými znaky.

Význam slova, termín, co je to csv? Jak a v čem upravit, otevřít, převést, vytvořit, přehrát, editovat, exportovat soubor s příponou csv (Dokumenty)

Souborový formát: csv

Jak upravit, změnit, exportovat soubor s příponou .csv?

V čem otevřít, spustit, převést soubor s koncovkou .csv?

V jakém programu (aplikaci) můžeme rozbalit, vytvořit, komprimovat soubor formátu csv?

Microsoft Office Excel
LibreOffice Calc (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
OpenOffice Calc
Většina databází umožňuje export/import hodnot ve formátu csv

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu csv s dalšími lidmi na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..


 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Koncovka souboru csv se nachází v kategorii Dokumenty

Klíčová slova: zkratka csv, prohlížení, jak otevřít, koncovka souboru csv, význam slova, jak přehrát, spuštění souboru, .CSV, Dokumenty, jak vytvořit csv, .csv, export, co znamená csv?, wiki, jak rozbalit, v čem upravit, informace, přípona souboru csv

Právě nyní již víte K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou csv? Jak přehrát csv soubor, resp. jak zobrazit csv soubor.

Pamatujete si definici pojmu After party? Pamatujete si definici pojmu Rádius? Znáte pojem Směnka? Pamatujete si definici pojmu Ašvaganda?

Často hledané přípony a souborové formáty

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou csv. Před použitím zde uvedených aplikací se vždy seznamte s licenční smlouvu obsahující podmínky, za kterých lze program využívat. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.