Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou csv (Dokumenty)

Přípona souboru csv

Přípona .CSV znamená Comma-separated values. Česky řečeno: hodnoty oddělené čárkami. Jedná se o soubor s tabulkovými daty. Existují různé variace, kdy hodnoty bývají oddělené středníkem nebo jinými znaky.

Význam slova, termín, co je to csv? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou csv (Dokumenty)

Souborový formát: csv

Jak otevřít soubor s příponou .csv?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .csv?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .csv?

Microsoft Office Excel
LibreOffice Calc (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
OpenOffice Calc
Většina databází umožňuje export/import hodnot ve formátu csv

Možnost chyb vyhrazena.

Sdílejte text csv s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru csv se nachází v sekci Dokumenty

Klíčová slova: Dokumenty, Dokumenty, souborový formát, informace, jak převést, import, přípona souboru csv, čím zobrazit, spuštění souboru, význam slova, co znamená csv?, co to je csv?, v čem upravit, formát souboru, jak vytvořit csv, .csv, export

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou csv? Jak přehrát csv soubor, resp. jak zobrazit csv soubor.

Znáte význam termínu Skolióza? Víte, co to je ADHD? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Zástavní právo? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Buddhismus

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou csv. Před instalací uvedeného software se seznamte s licencí. Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.