Přípony, formáty souborů
Jak a v čem zobrazit, komprimovat, editovat, změnit, přehrát, prohlížet, konvertovat soubor s příponou cpp (Zdrojové kódy)

Přípona souboru cpp

Soubor s příponou .CPP obsahuje zdrojový kód napsaný v programu C++. V souboru může být uložen kompletní zdrojový kód programu nebo se může jednat o část programu. Soubory lze editovat v běžných textových editorech, je však lepší použít komplexní nástroje, které zvýrazňují syntaxi a dokáží odhalit některé chyby. Před spuštěním je potřeba .cpp soubory zkompilovat pomocí kompilátoru.

Význam slova, termín, co je to cpp? Jak a v čem zobrazit, komprimovat, editovat, změnit, přehrát, prohlížet, konvertovat soubor s příponou cpp (Zdrojové kódy)

Souborový formát: cpp

Jak zobrazit, vytvořit, konvertovat soubor s příponou .cpp?

V čem komprimovat, upravit, editovat soubor s koncovkou .cpp?

V jakém programu (aplikaci) můžeme otevřít, změnit, převést soubor formátu cpp?

Kompilace, spuštění
Eclipse CDT
Borland C++Builder
Microsoft Visual Studio

Vytvoření, úpravy a editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem cpp s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona cpp se nachází v sekci Zdrojové kódy

Klíčová slova: koncovka souboru cpp, v čem spustit, jak komprimovat, editace, jak změnit, zkratka cpp, v čem upravit, prohlížení, jak otevřít, jak rozbalit, význam slova, Zdrojové kódy, co znamená cpp?, wiki, čím zobrazit, jak přehrát, informace, jak editovat

Na této webové stránce jste se dozvěděli K čemu se používá přípona cpp? Jak přehrát cpp soubor, resp. jak zobrazit cpp soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Daňový doklad? Víte, co to je Roaming? Vzpomněli byste si na význam slova Gamepad? Znáte výraz Úplavice?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cpp. Před instalací aplikace se vždy seznamte s licenční smlouvu, resp. podmínkami za jakých můžete program používat. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.