Přípony, formáty souborů
Jak a v čem přehrát, zobrazit, změnit, převést, rozbalit, vytvořit, spustit soubor s příponou txt (Dokumenty)

Přípona souboru txt

Přípona .TXT označuje textový soubor obsahující prostý text bez nadbytečných údajů o struktuře. Soubor může obsahovat text v různých kódováních jako Unicode, UTF-8, UTF-16, Windows 1250, atd.

Význam slova, termín, co je to txt? Jak a v čem přehrát, zobrazit, změnit, převést, rozbalit, vytvořit, spustit soubor s příponou txt (Dokumenty)

Souborový formát: txt

Jak přehrát, editovat, spustit soubor s příponou .txt?

V čem zobrazit, konvertovat, změnit soubor s koncovkou .txt?

V jakém programu (aplikaci) můžeme komprimovat, převést, exportovat soubor formátu txt?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.

Zaujal vás formát, koncovka souboru txt? Potom se o definici podělte s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.


 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Formát souboru txt patří do sekce Dokumenty

Klíčová slova: co to je txt?, zkratka txt, wiki, .txt, souborový formát, čím zobrazit, jak komprimovat, formát souboru, Dokumenty, v čem spustit, koncovka souboru txt, jak převést, Dokumenty, editace, jak konvertovat, přípona souboru txt, převod souborů, jak editovat

Nyní už nejspíš víte Co se skrývá v souborech s příponou txt? Jak přehrát txt soubor, resp. jak zobrazit txt soubor.

Znáte pojem Plovoucí podlaha? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Vítr? Vzpomněli byste si na význam slova Konvektomat? Víte, co je to Fibroskopie?

Často hledané koncovky souborů

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou txt. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.