Přípony, formáty souborů
Jak a v čem přehrát, spustit, zobrazit, upravit, konvertovat, vytvořit, rozbalit soubor s příponou txt (Dokumenty)

Přípona souboru txt

Přípona .TXT označuje textový soubor obsahující prostý text bez nadbytečných údajů o struktuře. Soubor může obsahovat text v různých kódováních jako Unicode, UTF-8, UTF-16, Windows 1250, atd.

Význam slova, termín, co je to txt? Jak a v čem přehrát, spustit, zobrazit, upravit, konvertovat, vytvořit, rozbalit soubor s příponou txt (Dokumenty)

Souborový formát: txt

Jak přehrát, exportovat, rozbalit soubor s příponou .txt?

V čem spustit, importovat, zobrazit soubor s koncovkou .txt?

V jakém programu (aplikaci) můžeme prohlížet, upravit, otevřít soubor formátu txt?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu txt s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru txt patří do sekce Dokumenty

Klíčová slova: co to je txt?, .TXT, převod souborů, jak konvertovat, import, druhy souborů, formát souboru, zkratka txt, jak přehrát, jak otevřít, wiki, prohlížení, jak vytvořit txt, jak editovat, jak převést, přípona souboru txt, jak rozbalit, co znamená txt?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou txt? Jak přehrát txt soubor, resp. jak zobrazit txt soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Křovinořez Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Dědická smlouva Znáte výraz Osud? Pamatujete si definici pojmu Korán?

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou txt. Ve vlastním zájmu vám před použitím uvedených aplikací doporučujeme podrobně se seznámit s příslušnou licenční smlouvou. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.