Přípony, formáty souborů
Jak a v čem komprimovat, konvertovat, změnit, otevřít, přehrát, importovat, spustit soubor s příponou pptx (Dokumenty)

Přípona souboru pptx

DOCX je přípona souboru s prezentací. Jedná se o specifikaci Office Open XML. Specifikaci navrhla firma Microsoft a finální specifikace byla dotvořena sdružením ECMA. Poprvé byl formát použit v Microsoft Office 2007.

Význam slova, termín, co je to pptx? Jak a v čem komprimovat, konvertovat, změnit, otevřít, přehrát, importovat, spustit soubor s příponou pptx (Dokumenty)

Souborový formát: pptx

Jak komprimovat, exportovat, spustit soubor s příponou .pptx?

V čem konvertovat, zobrazit, změnit soubor s koncovkou .pptx?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, otevřít, vytvořit soubor formátu pptx?

Microsoft Office power point 2007, 2010 a novější
LibreOffice Impress (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací.

Líbí se vám definice přípony souboru pptx? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.


 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Souborová přípona pptx se nachází v kategorii Dokumenty

Klíčová slova: jak převést, editace, jak rozbalit, wiki, .pptx, čím zobrazit, v čem upravit, přípona souboru pptx, souborový formát, druhy souborů, jak přehrát, co znamená pptx?, v čem spustit, Dokumenty, jak komprimovat, co to je pptx?, převod souborů, jak změnit

Nyní již víte Jaký typ souboru má příponu pptx? Jak přehrát pptx soubor, resp. jak zobrazit pptx soubor.

Znáte význam termínu Krédo? Víte, co to je Uloženka? Víte, co je to Úvaha? Vzpomněli byste si na význam slova Public domain?

Často hledané souborové formáty

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou pptx. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?