Přípony, formáty souborů
Jak a v čem rozbalit, změnit, zobrazit, vytvořit, prohlížet, otevřít, upravit soubor s příponou css (Internet a web)

Přípona souboru css

Přípona .css je zkratkou Cascading Style Sheet. Jedná se o textové soubory s definicí kaskádových stylů použitých v html stránkách (barvy, písma, rozvržení, apod.). Lze je editovat v jakémkoliv textovém editoru.

Význam slova, termín, co je to css? Jak a v čem rozbalit, změnit, zobrazit, vytvořit, prohlížet, otevřít, upravit soubor s příponou css (Internet a web)

Souborový formát: css

Jak rozbalit, editovat, upravit soubor s příponou .css?

V čem změnit, importovat, zobrazit soubor s koncovkou .css?

V jakém programu (aplikaci) můžeme převést, vytvořit, spustit soubor formátu css?

Vytvoření, úpravy a editace:
Notepad
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Zobrazení:
Google Chrome
Microsoft Edge
Firefox

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální.

Definici souborového formátu css můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).


 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Souborová přípona css je v kategorii Internet a web

Klíčová slova: přípona souboru css, jak vytvořit css, jak změnit, co to je css?, formát souboru, zkratka css, čím zobrazit, význam slova, jak editovat, informace, wiki, jak rozbalit, co znamená css?, .CSS, import, v čem upravit, jak přehrát, .css

Teď už víte Co se skrývá v souborech s příponou css? Jak přehrát css soubor, resp. jak zobrazit css soubor.

Znáte pojem Žalm? Pamatujete si definici pojmu CreepyPasta? Pamatujete si definici pojmu ITunes? Pamatujete si definici pojmu Komorbidita?

Výběr z náhodných souborových formátů, koncovek a přípon souborů

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou css. Před instalací aplikace se vždy seznamte s licenční smlouvu, resp. podmínkami za jakých můžete program používat. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?