Přípony, formáty souborů
Jak a v čem konvertovat, exportovat, upravit, komprimovat, přehrát, spustit, zobrazit soubor s příponou css (Internet a web)

Přípona souboru css

Přípona .css je zkratkou Cascading Style Sheet. Jedná se o textové soubory s definicí kaskádových stylů použitých v html stránkách (barvy, písma, rozvržení, apod.). Lze je editovat v jakémkoliv textovém editoru.

Význam slova, termín, co je to css? Jak a v čem konvertovat, exportovat, upravit, komprimovat, přehrát, spustit, zobrazit soubor s příponou css (Internet a web)

Souborový formát: css

Jak konvertovat, převést, zobrazit soubor s příponou .css?

V čem exportovat, změnit, upravit soubor s koncovkou .css?

V jakém programu (aplikaci) můžeme importovat, komprimovat, vytvořit soubor formátu css?

Vytvoření, úpravy a editace:
Notepad
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Zobrazení:
Google Chrome
Microsoft Edge
Firefox

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby.

Tento text (css) můžete sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.


 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Formát souboru css je v sekci Internet a web

Klíčová slova: čím zobrazit, zkratka css, wiki, souborový formát, převod souborů, jak vytvořit css, spuštění souboru, prohlížení, jak konvertovat, jak komprimovat, jak změnit, v čem spustit, .CSS, jak přehrát, import, jak rozbalit, editace, Internet a web

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se využívá souborová přípona css? Jak přehrát css soubor, resp. jak zobrazit css soubor.

Víte, co to je Celibát? Znáte význam termínu Nimesil? Znáte význam termínu Konduktivita? Víte, co je to Abázie?

Výběr náhodných přípon, koncovek souborů a formátů

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou css. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Nejčastěji se můžete setkat s freemium, adware, trial (demo), shareware nebo freeware (pro nekomerční nebo i pro komerční použití). V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?