Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, spustit, převést, rozbalit, upravit, vytvořit, prohlížet soubor s příponou css (Internet a web)

Přípona souboru css

Přípona .css je zkratkou Cascading Style Sheet. Jedná se o textové soubory s definicí kaskádových stylů použitých v html stránkách (barvy, písma, rozvržení, apod.). Lze je editovat v jakémkoliv textovém editoru.

Význam slova, termín, co je to css? Jak a v čem importovat, spustit, převést, rozbalit, upravit, vytvořit, prohlížet soubor s příponou css (Internet a web)

Souborový formát: css

Jak importovat, přehrát, prohlížet soubor s příponou .css?

V čem spustit, změnit, převést soubor s koncovkou .css?

V jakém programu (aplikaci) můžeme exportovat, rozbalit, editovat soubor formátu css?

Vytvoření, úpravy a editace:
Notepad
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Zobrazení:
Google Chrome
Microsoft Edge
Firefox

Texty mohou obsahovat chyby.

Tento text (css) můžete sdílet s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru css je v sekci Internet a web

Klíčová slova: jak změnit, export, jak konvertovat, spuštění souboru, jak rozbalit, prohlížení, v čem spustit, editace, zkratka css, v čem upravit, co to je css?, jak přehrát, přípona souboru css, .css, wiki, koncovka souboru css, jak převést, jak komprimovat

Na stránce jste se mohli dozvědět: Které typy souborů se označují koncovkou css? Jak přehrát css soubor, resp. jak zobrazit css soubor.

Pamatujete si definici pojmu eBay? Vzpomněli byste si na význam slova Proktitida? Vzpomněli byste si na význam slova Erekce? Vzpomněli byste si na význam slova Obor hodnot?

Výběr formátů a přípon souborů

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou css. Před použitím zde uvedených aplikací se vždy seznamte s licenční smlouvu obsahující podmínky, za kterých lze program využívat. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?