Přípony, formáty souborů
Jak a v čem vytvořit, konvertovat, přehrát, importovat, rozbalit, spustit, převést soubor s příponou tiff (Grafika)

Přípona souboru tiff

Přípona souboru .tiff, resp. .tif je zkratkou slov Tag Image File Format. Jedná se o grafický rastrový formát a neoficiální standard pro ukládání obrázků určených pro tisk. Soubory s příponou .tiff bývají výstupem skeneru nebo faxu.

Význam slova, termín, co je to tiff? Jak a v čem vytvořit, konvertovat, přehrát, importovat, rozbalit, spustit, převést soubor s příponou tiff (Grafika)

Souborový formát: tiff

Jak vytvořit, editovat, převést soubor s příponou .tiff?

V čem konvertovat, komprimovat, přehrát soubor s koncovkou .tiff?

V jakém programu (aplikaci) můžeme exportovat, importovat, zobrazit soubor formátu tiff?

GIMP
Malování (Windows)
ACD Systems Canvas
Adobe Photoshop
CorelDRAW Graphic Suite
Roxio Creator 2010
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Možnost chyb vyhrazena.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu tiff s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Formát souboru tiff se nachází v kategorii Grafika

Klíčová slova: spuštění souboru, koncovka souboru tiff, druhy souborů, export, převod souborů, jak otevřít, formát souboru, zkratka tiff, jak konvertovat, prohlížení, jak rozbalit, význam slova, Grafika, jak editovat, jak změnit, Grafika, jak převést, v čem upravit

Teď už znáte odpověď na otázku Co znamená formát souboru s koncovkou tiff? Jak přehrát tiff soubor, resp. jak zobrazit tiff soubor.

Pamatujete si definici pojmu Porter? Pamatujete si definici pojmu Synergie? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Životní styl Znáte pojem Glukagon?

Víte, co znamenají následující formáty souborů?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění (přehrání) některých typů souborů je vyžadován kromě aplikace (programu) vyžadován i zásuvký modul (plugin, kodek)). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tiff. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.