Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tiff (Grafika)

Přípona souboru tiff

Přípona souboru .tiff, resp. .tif je zkratkou slov Tag Image File Format. Jedná se o grafický rastrový formát a neoficiální standard pro ukládání obrázků určených pro tisk. Soubory s příponou .tiff bývají výstupem skeneru nebo faxu.

Význam slova, termín, co je to tiff? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tiff (Grafika)

Souborový formát: tiff

Jak otevřít soubor s příponou .tiff?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .tiff?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .tiff?

GIMP
Malování (Windows)
ACD Systems Canvas
Adobe Photoshop
CorelDRAW Graphic Suite
Roxio Creator 2010
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Zaujal vás formát, koncovka souboru tiff? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru tiff se nachází v kategorii Grafika

Klíčová slova: editace, spuštění souboru, jak převést, přípona souboru tiff, jak konvertovat, wiki, co to je tiff?, Grafika, koncovka souboru tiff, informace, v čem upravit, Grafika, import, význam slova, jak vytvořit tiff, jak přehrát, jak otevřít

Tyto stránky vám umožnili zjistit Co se skrývá v souborech s příponou tiff? Jak přehrát tiff soubor, resp. jak zobrazit tiff soubor.

Pamatujete si definici pojmu Progresivní daň? Vzpomněli byste si na význam slova SAP? Znáte pojem Mumio? Víte, co je to Mandát?

Náhodný výběr dalších, často hledaných, přípon souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tiff. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.