Přípony, formáty souborů
Jak a v čem vytvořit, editovat, otevřít, upravit, změnit, importovat, spustit soubor s příponou tiff (Grafika)

Přípona souboru tiff

Přípona souboru .tiff, resp. .tif je zkratkou slov Tag Image File Format. Jedná se o grafický rastrový formát a neoficiální standard pro ukládání obrázků určených pro tisk. Soubory s příponou .tiff bývají výstupem skeneru nebo faxu.

Význam slova, termín, co je to tiff? Jak a v čem vytvořit, editovat, otevřít, upravit, změnit, importovat, spustit soubor s příponou tiff (Grafika)

Souborový formát: tiff

Jak vytvořit, exportovat, spustit soubor s příponou .tiff?

V čem editovat, komprimovat, otevřít soubor s koncovkou .tiff?

V jakém programu (aplikaci) můžeme přehrát, upravit, převést soubor formátu tiff?

GIMP
Malování (Windows)
ACD Systems Canvas
Adobe Photoshop
CorelDRAW Graphic Suite
Roxio Creator 2010
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Uvedené informace jsou bez záruky.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu tiff se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.


 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Souborová přípona tiff je v kategorii Grafika

Klíčová slova: spuštění souboru, jak přehrát, informace, .TIFF, formát souboru, Grafika, souborový formát, jak editovat, čím zobrazit, jak komprimovat, export, jak konvertovat, v čem spustit, zkratka tiff, přípona souboru tiff, jak vytvořit tiff, jak otevřít, význam slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli K čemu se používá přípona tiff? Jak přehrát tiff soubor, resp. jak zobrazit tiff soubor.

Pamatujete si definici pojmu Brusný papír? Znáte výraz Karob? Vzpomněli byste si na význam slova Angína? Znáte význam termínu Kebab?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Neručíme za eventuální chyby v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tiff. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.