Přípony, formáty souborů
Jak a v čem editovat, spustit, komprimovat, zobrazit, vytvořit, importovat, přehrát soubor s příponou tiff (Grafika)

Přípona souboru tiff

Přípona souboru .tiff, resp. .tif je zkratkou slov Tag Image File Format. Jedná se o grafický rastrový formát a neoficiální standard pro ukládání obrázků určených pro tisk. Soubory s příponou .tiff bývají výstupem skeneru nebo faxu.

Význam slova, termín, co je to tiff? Jak a v čem editovat, spustit, komprimovat, zobrazit, vytvořit, importovat, přehrát soubor s příponou tiff (Grafika)

Souborový formát: tiff

Jak editovat, konvertovat, přehrát soubor s příponou .tiff?

V čem spustit, rozbalit, komprimovat soubor s koncovkou .tiff?

V jakém programu (aplikaci) můžeme změnit, zobrazit, exportovat soubor formátu tiff?

GIMP
Malování (Windows)
ACD Systems Canvas
Adobe Photoshop
CorelDRAW Graphic Suite
Roxio Creator 2010
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Neručíme za eventuální chyby v textech.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony tiff sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Formát souboru tiff patří do kategorie Grafika

Klíčová slova: wiki, jak konvertovat, druhy souborů, jak komprimovat, Grafika, spuštění souboru, jak převést, jak přehrát, .tiff, přípona souboru tiff, souborový formát, koncovka souboru tiff, čím zobrazit, formát souboru, prohlížení, export, jak otevřít, co to je tiff?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se využívá souborová přípona tiff? Jak přehrát tiff soubor, resp. jak zobrazit tiff soubor.

Víte, co je to Specifický symbol? Víte, co to je Souhrnné hlášení? Pamatujete si definici pojmu Aplikace? Víte, co to je Uzlina?

Výběr náhodných přípon, koncovek souborů a formátů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tiff. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Nejčastěji se můžete setkat s freemium, adware, trial (demo), shareware nebo freeware (pro nekomerční nebo i pro komerční použití). V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.