Přípony, formáty souborů
Jak a v čem změnit, prohlížet, zobrazit, vytvořit, otevřít, komprimovat, editovat soubor s příponou tiff (Grafika)

Přípona souboru tiff

Přípona souboru .tiff, resp. .tif je zkratkou slov Tag Image File Format. Jedná se o grafický rastrový formát a neoficiální standard pro ukládání obrázků určených pro tisk. Soubory s příponou .tiff bývají výstupem skeneru nebo faxu.

Význam slova, termín, co je to tiff? Jak a v čem změnit, prohlížet, zobrazit, vytvořit, otevřít, komprimovat, editovat soubor s příponou tiff (Grafika)

Souborový formát: tiff

Jak změnit, převést, editovat soubor s příponou .tiff?

V čem prohlížet, upravit, zobrazit soubor s koncovkou .tiff?

V jakém programu (aplikaci) můžeme rozbalit, vytvořit, spustit soubor formátu tiff?

GIMP
Malování (Windows)
ACD Systems Canvas
Adobe Photoshop
CorelDRAW Graphic Suite
Roxio Creator 2010
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Možnost chyb vyhrazena.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony tiff sdílet s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Souborová přípona tiff je v kategorii Grafika

Klíčová slova: jak konvertovat, přípona souboru tiff, jak vytvořit tiff, .TIFF, význam slova, jak editovat, jak přehrát, souborový formát, druhy souborů, čím zobrazit, jak rozbalit, prohlížení, co znamená tiff?, co to je tiff?, jak komprimovat, jak změnit, v čem upravit, spuštění souboru

Nyní již víte Které typy souborů se označují koncovkou tiff? Jak přehrát tiff soubor, resp. jak zobrazit tiff soubor.

Znáte výraz Ranžír? Znáte význam termínu Pišingr? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Adblue Víte, co je to Právo?

Náhodné formáty souborů

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tiff. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Aplikace jsou povětšinou k dispozici zdarma, avšak pro komerční použití je mnohdy vyžadován nákup placené licence. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.