Přípony, formáty souborů
Jak a v čem vytvořit, upravit, exportovat, přehrát, spustit, editovat, komprimovat soubor s příponou mpg (Video soubory)

Přípona souboru mpg

Soubor s příponou .mpg obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG. MPG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých typů MPEG - např. MPEG-1, MPEG-4, MPEG-H apod. MPEG soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. MPEG je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpg? Jak a v čem vytvořit, upravit, exportovat, přehrát, spustit, editovat, komprimovat soubor s příponou mpg (Video soubory)

Souborový formát: mpg

Jak vytvořit, otevřít, komprimovat soubor s příponou .mpg?

V čem upravit, zobrazit, exportovat soubor s koncovkou .mpg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme změnit, přehrát, konvertovat soubor formátu mpg?

Přehrávání
Microsoft Windows Media Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Apple QuickTime Player
Nullsoft Winamp Media Player

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem mpg s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.


 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Koncovka souboru mpg se nachází v kategorii Video soubory

Klíčová slova: co to je mpg?, souborový formát, informace, co znamená mpg?, jak editovat, editace, jak změnit, .mpg, jak komprimovat, čím zobrazit, význam slova, formát souboru, v čem upravit, jak otevřít, přípona souboru mpg, prohlížení, zkratka mpg, jak konvertovat

Právě nyní již víte K čemu se používá přípona mpg? Jak přehrát mpg soubor, resp. jak zobrazit mpg soubor.

Znáte význam termínu Quad core? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Amnézie Znáte pojem Erdomed? Víte, co je to Těkavost?

Jaké souborové formáty často lidé hledají?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpg. Ve vlastním zájmu vám před použitím uvedených aplikací doporučujeme podrobně se seznámit s příslušnou licenční smlouvou. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.