Přípony, formáty souborů
Jak a v čem komprimovat, prohlížet, exportovat, přehrát, spustit, otevřít, převést soubor s příponou mpg (Video soubory)

Přípona souboru mpg

Soubor s příponou .mpg obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG. MPG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých typů MPEG - např. MPEG-1, MPEG-4, MPEG-H apod. MPEG soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. MPEG je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpg? Jak a v čem komprimovat, prohlížet, exportovat, přehrát, spustit, otevřít, převést soubor s příponou mpg (Video soubory)

Souborový formát: mpg

Jak komprimovat, upravit, převést soubor s příponou .mpg?

V čem prohlížet, importovat, exportovat soubor s koncovkou .mpg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, přehrát, konvertovat soubor formátu mpg?

Přehrávání
Microsoft Windows Media Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Apple QuickTime Player
Nullsoft Winamp Media Player

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací.

Sdílejte text mpg s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru mpg se nachází v kategorii Video soubory

Klíčová slova: jak změnit, wiki, čím zobrazit, formát souboru, jak převést, spuštění souboru, jak konvertovat, jak komprimovat, jak otevřít, přípona souboru mpg, v čem upravit, co znamená mpg?, souborový formát, Video soubory, import, export, Video soubory, editace

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co znamená formát souboru s koncovkou mpg? Jak přehrát mpg soubor, resp. jak zobrazit mpg soubor.

Víte, co je to OEM? Víte, co je to Jarmark? Znáte výraz Hněv? Pamatujete si definici pojmu Rooibos?

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpg. Před použitím zde uvedených aplikací se vždy seznamte s licenční smlouvu obsahující podmínky, za kterých lze program využívat. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.