Přípony, formáty souborů
Jak a v čem spustit, editovat, komprimovat, konvertovat, exportovat, převést, importovat soubor s příponou mpg (Video soubory)

Přípona souboru mpg

Soubor s příponou .mpg obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG. MPG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých typů MPEG - např. MPEG-1, MPEG-4, MPEG-H apod. MPEG soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. MPEG je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpg? Jak a v čem spustit, editovat, komprimovat, konvertovat, exportovat, převést, importovat soubor s příponou mpg (Video soubory)

Souborový formát: mpg

Jak spustit, změnit, importovat soubor s příponou .mpg?

V čem editovat, přehrát, komprimovat soubor s koncovkou .mpg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme prohlížet, konvertovat, otevřít soubor formátu mpg?

Přehrávání
Microsoft Windows Media Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Apple QuickTime Player
Nullsoft Winamp Media Player

Veškeré texty jsou bez záruky.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem mpg s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona mpg je v kategorii Video soubory

Klíčová slova: v čem upravit, jak komprimovat, přípona souboru mpg, .MPG, Video soubory, .mpg, jak rozbalit, jak změnit, jak vytvořit mpg, v čem spustit, převod souborů, zkratka mpg, wiki, souborový formát, čím zobrazit, koncovka souboru mpg, import, co znamená mpg?

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co znamená formát mpg? Jak přehrát mpg soubor, resp. jak zobrazit mpg soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Úmor? Znáte pojem RSS? Znáte pojem Shyb? Znáte pojem Řecký jogurt?

Náhodný výběr přípon souborů a jejich formátů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpg. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Aplikace jsou povětšinou k dispozici zdarma, avšak pro komerční použití je mnohdy vyžadován nákup placené licence. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.