Přípony, formáty souborů
Jak a v čem prohlížet, přehrát, rozbalit, změnit, upravit, vytvořit, exportovat soubor s příponou mpg (Video soubory)

Přípona souboru mpg

Soubor s příponou .mpg obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG. MPG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých typů MPEG - např. MPEG-1, MPEG-4, MPEG-H apod. MPEG soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. MPEG je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpg? Jak a v čem prohlížet, přehrát, rozbalit, změnit, upravit, vytvořit, exportovat soubor s příponou mpg (Video soubory)

Souborový formát: mpg

Jak prohlížet, komprimovat, exportovat soubor s příponou .mpg?

V čem přehrát, importovat, rozbalit soubor s koncovkou .mpg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme převést, změnit, otevřít soubor formátu mpg?

Přehrávání
Microsoft Windows Media Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Apple QuickTime Player
Nullsoft Winamp Media Player

Texty mohou obsahovat chyby.

Sdílejte text mpg s vašimi kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.


 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Koncovka souboru mpg patří do kategorie Video soubory

Klíčová slova: Video soubory, export, souborový formát, jak otevřít, import, v čem spustit, informace, prohlížení, zkratka mpg, druhy souborů, koncovka souboru mpg, jak komprimovat, jak vytvořit mpg, .MPG, čím zobrazit, jak převést, jak přehrát, editace

Právě nyní již víte Co znamená formát souboru s koncovkou mpg? Jak přehrát mpg soubor, resp. jak zobrazit mpg soubor.

Znáte význam termínu Slánek? Znáte výraz Minerál? Vzpomněli byste si na význam slova Dialog? Znáte výraz Zlatý gól?

Často hledané přípony a souborové formáty

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpg. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Často můžete aplikace používat zdarma v rámci zkušební doby (shareware, trial verze) nebo pro nekomerční použití. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.