Přípony, formáty souborů
Jak a v čem vytvořit, otevřít, upravit, importovat, editovat, konvertovat, změnit soubor s příponou z09 (Komprimace dat)

Přípona souboru z09

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Zip bývá integrován do operačních systémů (například Microsoft Windows) nebo souborových manažerů (např. Total Commander) ve kterých lze soubory rozbalovat bez nutnosti instalace dalších programů. Přípona souboru .z09 označuje jeden ze souborů děleného archivu. Jedná se o 10. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .z09 a případný následující z10. První soubor má příponu zip. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to z09? Jak a v čem vytvořit, otevřít, upravit, importovat, editovat, konvertovat, změnit soubor s příponou z09 (Komprimace dat)

Souborový formát: z09

Jak vytvořit, rozbalit, změnit soubor s příponou .z09?

V čem otevřít, prohlížet, upravit soubor s koncovkou .z09?

V jakém programu (aplikaci) můžeme zobrazit, importovat, komprimovat soubor formátu z09?

Microsoft Windows (nativní podpora)
WinZip
Total Commander
7-Zip (Windows, příkazový řádek Linuxu)
WinAce
WinRAR
Apple Archive Utility (Mac OS X)
sArchiver (Mac OS X)
PeaZip (Linux)

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu.

Tento text (z09) můžete sdílet s rodinou a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Souborová přípona z09 patří do sekce Komprimace dat

Klíčová slova: jak rozbalit, prohlížení, .z09, zkratka z09, jak přehrát, spuštění souboru, druhy souborů, informace, formát souboru, co to je z09?, souborový formát, jak komprimovat, import, jak konvertovat, jak editovat, co znamená z09?, význam slova, jak vytvořit z09

Nyní již víte Které typy souborů se označují koncovkou z09? Jak přehrát z09 soubor, resp. jak zobrazit z09 soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Erythritol Znáte pojem Sonet? Víte, co je to Glamping? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Břit?

Náhodné formáty souborů

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou z09. Doporučujeme vám, podrobně se seznámit s licenčním ujedenáním daných aplikací. Nejrozšířenější jsou shareware, trial, freemium, adware nebo freeware aplikace. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.