Přípony, formáty souborů
Jak a v čem převést, importovat, rozbalit, konvertovat, zobrazit, spustit, komprimovat soubor s příponou pdf (Dokumenty)

Přípona souboru pdf

Přípona PDF je zkratkou Portable Document Format neboli přenosný formát dokumentů. Formát PDF byl vytvořen firmou Adobe pro platformě nezávislé ukládání souborů.

Význam slova, termín, co je to pdf? Jak a v čem převést, importovat, rozbalit, konvertovat, zobrazit, spustit, komprimovat soubor s příponou pdf (Dokumenty)

Souborový formát: pdf

Jak převést, upravit, komprimovat soubor s příponou .pdf?

V čem importovat, vytvořit, rozbalit soubor s koncovkou .pdf?

V jakém programu (aplikaci) můžeme otevřít, konvertovat, exportovat soubor formátu pdf?

Vytváření a editace:
Adobe Acrobat
PDF-XChange Pro
PDF-XChange Viewer Pro

Export z:
Microsoft Office
LibreOffice Calc, Writer, Draw, Impress (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
OpenOffice
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
tisk přes různé virtuální tiskárny

Prohlížeče:
Foxit reader
Adobe Acrobat reader
Xpdf

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony pdf sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Koncovka souboru pdf je v kategorii Dokumenty

Klíčová slova: význam slova, jak otevřít, Dokumenty, jak přehrát, wiki, jak konvertovat, jak převést, co to je pdf?, v čem upravit, převod souborů, prohlížení, jak editovat, koncovka souboru pdf, zkratka pdf, druhy souborů, co znamená pdf?, spuštění souboru, jak rozbalit

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se využívá souborová přípona pdf? Jak přehrát pdf soubor, resp. jak zobrazit pdf soubor.

Znáte pojem Bronchoskopie? Znáte pojem Okroška? Víte, co to je Spektakulární? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Absurdní drama?

Výběr formátů a přípon souborů

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou pdf. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.