Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, rozbalit, exportovat, prohlížet, přehrát, komprimovat, vytvořit soubor s příponou pdf (Dokumenty)

Přípona souboru pdf

Přípona PDF je zkratkou Portable Document Format neboli přenosný formát dokumentů. Formát PDF byl vytvořen firmou Adobe pro platformě nezávislé ukládání souborů.

Význam slova, termín, co je to pdf? Jak a v čem importovat, rozbalit, exportovat, prohlížet, přehrát, komprimovat, vytvořit soubor s příponou pdf (Dokumenty)

Souborový formát: pdf

Jak importovat, editovat, vytvořit soubor s příponou .pdf?

V čem rozbalit, upravit, exportovat soubor s koncovkou .pdf?

V jakém programu (aplikaci) můžeme převést, prohlížet, spustit soubor formátu pdf?

Vytváření a editace:
Adobe Acrobat
PDF-XChange Pro
PDF-XChange Viewer Pro

Export z:
Microsoft Office
LibreOffice Calc, Writer, Draw, Impress (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
OpenOffice
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
tisk přes různé virtuální tiskárny

Prohlížeče:
Foxit reader
Adobe Acrobat reader
Xpdf

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek.

Sdílejte text pdf s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona pdf patří do kategorie Dokumenty

Klíčová slova: přípona souboru pdf, jak komprimovat, čím zobrazit, spuštění souboru, export, jak otevřít, prohlížení, co to je pdf?, .pdf, .PDF, co znamená pdf?, v čem upravit, wiki, jak rozbalit, druhy souborů, Dokumenty, zkratka pdf, význam slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co znamená formát pdf? Jak přehrát pdf soubor, resp. jak zobrazit pdf soubor.

Znáte výraz Occamova břitva? Víte, co je to Sociální bydlení? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Vědomí? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Chronograf

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou pdf. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.