Přípony, formáty souborů
Jak a v čem editovat, importovat, vytvořit, prohlížet, exportovat, rozbalit, konvertovat soubor s příponou reg (Konfigurační soubory)

Přípona souboru reg

Soubory s příponou .reg obsahují nastavení (úplné nebo částečné) registrů Micosoft Windows.

Význam slova, termín, co je to reg? Jak a v čem editovat, importovat, vytvořit, prohlížet, exportovat, rozbalit, konvertovat soubor s příponou reg (Konfigurační soubory)

Souborový formát: reg

Jak editovat, zobrazit, konvertovat soubor s příponou .reg?

V čem importovat, spustit, vytvořit soubor s koncovkou .reg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme přehrát, prohlížet, převést soubor formátu reg?

Instalace:
Regedit - export/import
ve Windows lze naimportovat přímo spuštěním souboru

Úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain
Regedit

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Líbí se vám definice přípony souboru reg? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Formát souboru reg se nachází v sekci Konfigurační soubory

Klíčová slova: druhy souborů, Konfigurační soubory, jak rozbalit, jak konvertovat, souborový formát, .reg, v čem spustit, editace, jak otevřít, jak změnit, formát souboru, jak převést, jak vytvořit reg, čím zobrazit, jak přehrát, přípona souboru reg, zkratka reg, v čem upravit

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Co se ukrývá pod příponou reg? Jak přehrát reg soubor, resp. jak zobrazit reg soubor.

Znáte pojem Play off? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Slanisko Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Brousek? Pamatujete si definici pojmu Nejsvětější Trojice?

Výběr náhodných přípon, koncovek souborů a formátů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou reg. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Nejčastěji se můžete setkat s freemium, adware, trial (demo), shareware nebo freeware (pro nekomerční nebo i pro komerční použití). Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.