Přípony, formáty souborů
Jak a v čem exportovat, konvertovat, komprimovat, změnit, prohlížet, editovat, přehrát soubor s příponou reg (Konfigurační soubory)

Přípona souboru reg

Soubory s příponou .reg obsahují nastavení (úplné nebo částečné) registrů Micosoft Windows.

Význam slova, termín, co je to reg? Jak a v čem exportovat, konvertovat, komprimovat, změnit, prohlížet, editovat, přehrát soubor s příponou reg (Konfigurační soubory)

Souborový formát: reg

Jak exportovat, otevřít, přehrát soubor s příponou .reg?

V čem konvertovat, převést, komprimovat soubor s koncovkou .reg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme importovat, změnit, vytvořit soubor formátu reg?

Instalace:
Regedit - export/import
ve Windows lze naimportovat přímo spuštěním souboru

Úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain
Regedit

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace.

Tento text (reg) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.


 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Přípona souboru reg patří do sekce Konfigurační soubory

Klíčová slova: jak rozbalit, souborový formát, co to je reg?, zkratka reg, import, prohlížení, jak otevřít, wiki, editace, co znamená reg?, jak vytvořit reg, formát souboru, koncovka souboru reg, .REG, čím zobrazit, druhy souborů, Konfigurační soubory, jak konvertovat

Právě jste zjistili K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona reg? Jak přehrát reg soubor, resp. jak zobrazit reg soubor.

Znáte výraz Rayon? Víte, co je to Špaletové okno? Znáte výraz Cidlina? Víte, co je to Dna?

Často hledané koncovky souborů

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou reg. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Programy jsou povětšinou zdarma ke stažení, pro komerční použití je však často potřeba placená verze. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.