Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou reg (Konfigurační soubory)

Přípona souboru reg

Soubory s příponou .reg obsahují nastavení (úplné nebo částečné) registrů Micosoft Windows.

Význam slova, termín, co je to reg? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou reg (Konfigurační soubory)

Souborový formát: reg

Jak otevřít soubor s příponou .reg?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .reg?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .reg?

Instalace:
Regedit - export/import
ve Windows lze naimportovat přímo spuštěním souboru

Úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain
Regedit

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu reg s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru reg se nachází v sekci Konfigurační soubory

Klíčová slova: význam slova, Konfigurační soubory, přípona souboru reg, spuštění souboru, editace, jak přehrát, souborový formát, export, co znamená reg?, koncovka souboru reg, jak převést, Konfigurační soubory, čím zobrazit, jak konvertovat, .reg, jak vytvořit reg, formát souboru

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K čemu se používá přípona reg? Jak přehrát reg soubor, resp. jak zobrazit reg soubor.

Pamatujete si definici pojmu Gopay? Vzpomněli byste si na význam slova Synergie? Znáte pojem Oškrt? Víte, co je to Bulimie?

Náhodné koncovky, přípony, formáty souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou reg. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Nejčastěji se můžete setkat s freemium, adware, trial (demo), shareware nebo freeware (pro nekomerční nebo i pro komerční použití). Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.