Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou 7z (Komprimace dat)

Přípona souboru 7z

7-Zip je multiplatformní komprimační program. Autorem je Igor Pavlovem a šířen je pod licencí GNU LGPL.

Význam slova, termín, co je to 7z? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou 7z (Komprimace dat)

Souborový formát: 7z

Jak otevřít soubor s příponou .7z?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .7z?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .7z?

7-Zip
WinRAR
WinZip

Texty mohou obsahovat chyby.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu 7z s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona 7z je v kategorii Komprimace dat

Klíčová slova: .7z, informace, jak převést, souborový formát, formát souboru, jak vytvořit 7z, spuštění souboru, co znamená 7z?, čím zobrazit, Komprimace dat, wiki, v čem spustit, prohlížení, export, .7Z, editace, jak konvertovat

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co znamená formát souboru s koncovkou 7z? Jak přehrát 7z soubor, resp. jak zobrazit 7z soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Gastroenterologie? Znáte pojem Tundra? Víte, co je to Archeologie? Znáte význam termínu Motto?

Náhodný výběr přípon souborů a jejich formátů

Omlouváme se za možné chyby v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou 7z. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?