Přípony, formáty souborů
Jak a v čem komprimovat, zobrazit, konvertovat, upravit, prohlížet, přehrát, importovat soubor s příponou bat (Spustitelné soubory)

Přípona souboru bat

Bat je příponou spustitelného dávkového souboru pod systémy Windows, DOS nebo OS/2. Obsahuje sérii příkazů, které jsou postupně vykonávány. Editace je možné ve většině textových editorů, spuštění z příkazové řádky.

Význam slova, termín, co je to bat? Jak a v čem komprimovat, zobrazit, konvertovat, upravit, prohlížet, přehrát, importovat soubor s příponou bat (Spustitelné soubory)

Souborový formát: bat

Jak komprimovat, rozbalit, importovat soubor s příponou .bat?

V čem zobrazit, vytvořit, konvertovat soubor s koncovkou .bat?

V jakém programu (aplikaci) můžeme exportovat, upravit, převést soubor formátu bat?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Windows -> spustit
cmd line

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb.

Zaujal vás formát, koncovka souboru bat? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.


 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Koncovka souboru bat se nachází v sekci Spustitelné soubory

Klíčová slova: jak komprimovat, jak konvertovat, Spustitelné soubory, .BAT, čím zobrazit, jak editovat, jak přehrát, Spustitelné soubory, jak otevřít, export, prohlížení, koncovka souboru bat, v čem spustit, jak rozbalit, import, jak změnit, převod souborů, informace

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Jaký formát souboru se označuje příponou bat? Jak přehrát bat soubor, resp. jak zobrazit bat soubor.

Znáte význam termínu Sloka? Vzpomněli byste si na význam slova Kontuze? Znáte význam termínu Fejt? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Moudrost?

Zkuste také následující přípony souborů

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bat. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.