Přípony, formáty souborů
Jak a v čem přehrát, komprimovat, vytvořit, exportovat, upravit, změnit, spustit soubor s příponou bat (Spustitelné soubory)

Přípona souboru bat

Bat je příponou spustitelného dávkového souboru pod systémy Windows, DOS nebo OS/2. Obsahuje sérii příkazů, které jsou postupně vykonávány. Editace je možné ve většině textových editorů, spuštění z příkazové řádky.

Význam slova, termín, co je to bat? Jak a v čem přehrát, komprimovat, vytvořit, exportovat, upravit, změnit, spustit soubor s příponou bat (Spustitelné soubory)

Souborový formát: bat

Jak přehrát, importovat, spustit soubor s příponou .bat?

V čem komprimovat, rozbalit, vytvořit soubor s koncovkou .bat?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, exportovat, převést soubor formátu bat?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Windows -> spustit
cmd line

Uvedené informace jsou bez záruky.

Líbí se vám definice přípony souboru bat? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru bat se nachází v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: druhy souborů, Spustitelné soubory, převod souborů, .bat, jak změnit, zkratka bat, jak přehrát, jak komprimovat, význam slova, formát souboru, jak otevřít, přípona souboru bat, v čem upravit, souborový formát, jak převést, jak rozbalit, co znamená bat?, editace

Na stránce jste se mohli dozvědět: Co se ukrývá pod příponou bat? Jak přehrát bat soubor, resp. jak zobrazit bat soubor.

Znáte význam termínu Nominální mzda? Znáte výraz Klenba? Znáte význam termínu Panaricium? Pamatujete si definici pojmu Grand Slam?

Výběr formátů a přípon souborů

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bat. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.