Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou bat (Spustitelné soubory)

Přípona souboru bat

Bat je příponou spustitelného dávkového souboru pod systémy Windows, DOS nebo OS/2. Obsahuje sérii příkazů, které jsou postupně vykonávány. Editace je možné ve většině textových editorů, spuštění z příkazové řádky.

Význam slova, termín, co je to bat? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou bat (Spustitelné soubory)

Souborový formát: bat

Jak otevřít soubor s příponou .bat?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .bat?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .bat?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Windows -> spustit
cmd line

Možnost chyb vyhrazena.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to bat? s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru bat se nachází v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: význam slova, koncovka souboru bat, souborový formát, Spustitelné soubory, v čem upravit, přípona souboru bat, import, jak vytvořit bat, wiki, spuštění souboru, co to je bat?, export, prohlížení, formát souboru, čím zobrazit, Spustitelné soubory, v čem spustit

Tyto stránky vám umožnili zjistit Jaký formát souboru se označuje příponou bat? Jak přehrát bat soubor, resp. jak zobrazit bat soubor.

Znáte význam termínu Karcinom? Víte, co to je Ergoterapie? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Feeder? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Americká hypotéka

Doporučujeme se seznámit s těmito příponami a formáty souborů

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bat. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.