Přípony, formáty souborů
Jak a v čem změnit, exportovat, rozbalit, prohlížet, upravit, importovat, zobrazit soubor s příponou iso (Obrazy disků)

Přípona souboru iso

Soubory s příponou iso obsahují kopii (obraz) disku. Název vychází ze systému ISO 9660 používaného pro CD disky (Image file disk). Tuto kopii je možné vypálit na CD nebo připojit do systému jako virtuální mechaniku.

Význam slova, termín, co je to iso? Jak a v čem změnit, exportovat, rozbalit, prohlížet, upravit, importovat, zobrazit soubor s příponou iso (Obrazy disků)

Souborový formát: iso

Jak změnit, otevřít, zobrazit soubor s příponou .iso?

V čem exportovat, komprimovat, rozbalit soubor s koncovkou .iso?

V jakém programu (aplikaci) můžeme převést, prohlížet, vytvořit soubor formátu iso?

ISOBuster
PowerISO
Alcohol 120%
DAEMON Tools
Roxio Creator 2010
WinISO
WinRAR

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem iso se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona iso se nachází v kategorii Obrazy disků

Klíčová slova: spuštění souboru, Obrazy disků, druhy souborů, čím zobrazit, jak komprimovat, jak editovat, .iso, informace, export, jak změnit, wiki, koncovka souboru iso, .ISO, prohlížení, zkratka iso, jak rozbalit, převod souborů, přípona souboru iso

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co se ukrývá v souborech s koncovkou iso? Jak přehrát iso soubor, resp. jak zobrazit iso soubor.

Znáte význam termínu Silverlight? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Erekce Víte, co to je Shyb? Víte, co je to Konotace?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou iso. Doporučujeme vám, podrobně se seznámit s licenčním ujedenáním daných aplikací. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.