Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, exportovat, převést, rozbalit, otevřít, upravit, změnit soubor s příponou jpe (Grafika)

Přípona souboru jpe

Zkratka jpe je složenina prvních písmen sdružení Joint Photographic Experts Group, které vytvořilo tzv. JPEG File Interchange Format, který se používá právě v souborech tohoto typu. Jedná se o ztrátovou kompresi určenou především pro fotografie. Soubory s koncovou .jpe lze otevřít prakticky ve všech prohlížečích a grafických editorech stejně jako soubory s příponou .jpg resp. .jpeg.

Význam slova, termín, co je to jpe? Jak a v čem importovat, exportovat, převést, rozbalit, otevřít, upravit, změnit soubor s příponou jpe (Grafika)

Souborový formát: jpe

Jak importovat, konvertovat, změnit soubor s příponou .jpe?

V čem exportovat, zobrazit, převést soubor s koncovkou .jpe?

V jakém programu (aplikaci) můžeme přehrát, rozbalit, vytvořit soubor formátu jpe?

Webové prohlížeče:
Internet explorer
Chrome
Firefox
Safari
Microsoft Edge
Opera

Vytvoření, editace souboru .jpe
ACDSee
Malování (Windows)
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby.

Zaujal vás formát, koncovka souboru jpe? Potom se o definici podělte s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona jpe je v kategorii Grafika

Klíčová slova: jak převést, jak editovat, import, význam slova, jak komprimovat, jak změnit, prohlížení, v čem spustit, editace, jak konvertovat, informace, souborový formát, jak vytvořit jpe, zkratka jpe, jak přehrát, export, v čem upravit, Grafika

Teď už víte Na co se používá souborová přípona jpe? Jak přehrát jpe soubor, resp. jak zobrazit jpe soubor.

Víte, co je to Syfilis? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Romance Víte, co je to Er-forma? Znáte význam termínu Koncese?

Vybrané formáty a přípony souborů

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou jpe. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Aplikace jsou povětšinou k dispozici zdarma, avšak pro komerční použití je mnohdy vyžadován nákup placené licence. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?