Přípony, formáty souborů
Jak a v čem vytvořit, změnit, spustit, přehrát, převést, editovat, komprimovat soubor s příponou xhtm (Internet a web)

Přípona souboru xhtm

Soubory s koncovkou .xhtm obsahují web stránku vytvořenou v rozšiřitelném hypertextovém značkovacím jazyce (anglická zkratka: extensible hypertext markup language). XHTM stránka má strukturu xml dokumentu. První verze XHTML (verze 1.0) byla vyvinuta v roce 2000 konsorciem W3C. Lze ji editovat v běžných textových editorech podporujících čistý text (plain/text) a zobrazovat ve všech běžných webových prohlížečích.

Význam slova, termín, co je to xhtm? Jak a v čem vytvořit, změnit, spustit, přehrát, převést, editovat, komprimovat soubor s příponou xhtm (Internet a web)

Souborový formát: xhtm

Jak vytvořit, exportovat, komprimovat soubor s příponou .xhtm?

V čem změnit, prohlížet, spustit soubor s koncovkou .xhtm?

V jakém programu (aplikaci) můžeme importovat, přehrát, rozbalit soubor formátu xhtm?

Prohlížeče
Google Chrome
Chromium
Microsoft Edge
Firefox
Internet Explorer
Safari
Opera

Editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
NotePad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit.

Tento text (xhtm) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Souborová přípona xhtm se nachází v kategorii Internet a web

Klíčová slova: import, jak změnit, export, co to je xhtm?, wiki, koncovka souboru xhtm, Internet a web, čím zobrazit, jak rozbalit, jak vytvořit xhtm, jak konvertovat, jak otevřít, přípona souboru xhtm, Internet a web, formát souboru, co znamená xhtm?, jak editovat, jak komprimovat

Nyní již víte Co se ukrývá pod příponou xhtm? Jak přehrát xhtm soubor, resp. jak zobrazit xhtm soubor.

Víte, co je to Frizzante? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Traumatologie Víte, co je to Underground? Vzpomněli byste si na význam slova Dysgrafie?

Často hledané souborové formáty

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xhtm. Před použitím zde uvedených aplikací se vždy seznamte s licenční smlouvu obsahující podmínky, za kterých lze program využívat. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde