Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, převést, spustit, upravit, zobrazit, konvertovat, přehrát soubor s příponou xhtm (Internet a web)

Přípona souboru xhtm

Soubory s koncovkou .xhtm obsahují web stránku vytvořenou v rozšiřitelném hypertextovém značkovacím jazyce (anglická zkratka: extensible hypertext markup language). XHTM stránka má strukturu xml dokumentu. První verze XHTML (verze 1.0) byla vyvinuta v roce 2000 konsorciem W3C. Lze ji editovat v běžných textových editorech podporujících čistý text (plain/text) a zobrazovat ve všech běžných webových prohlížečích.

Význam slova, termín, co je to xhtm? Jak a v čem otevřít, převést, spustit, upravit, zobrazit, konvertovat, přehrát soubor s příponou xhtm (Internet a web)

Souborový formát: xhtm

Jak otevřít, exportovat, přehrát soubor s příponou .xhtm?

V čem převést, rozbalit, spustit soubor s koncovkou .xhtm?

V jakém programu (aplikaci) můžeme importovat, upravit, prohlížet soubor formátu xhtm?

Prohlížeče
Google Chrome
Chromium
Microsoft Edge
Firefox
Internet Explorer
Safari
Opera

Editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
NotePad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Zaujal vás formát, koncovka souboru xhtm? Potom se o definici podělte s ostatními na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.


 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Formát souboru xhtm je v kategorii Internet a web

Klíčová slova: co to je xhtm?, jak rozbalit, prohlížení, souborový formát, jak editovat, v čem upravit, zkratka xhtm, spuštění souboru, jak vytvořit xhtm, .XHTM, jak konvertovat, druhy souborů, import, jak převést, Internet a web, v čem spustit, formát souboru, přípona souboru xhtm

Nyní už nejspíš víte Jaký formát souboru se označuje příponou xhtm? Jak přehrát xhtm soubor, resp. jak zobrazit xhtm soubor.

Znáte význam termínu Paypal? Víte, co to je Sendvič? Víte, co to je Nuťák? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Předmět

Často hledané koncovky souborů

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xhtm. Každý software má jiné podmínky použití. Nejčastěji se můžete setkat s freemium, adware, trial (demo), shareware nebo freeware (pro nekomerční nebo i pro komerční použití). Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde