Přípony, formáty souborů
Jak a v čem změnit, importovat, rozbalit, převést, prohlížet, konvertovat, zobrazit soubor s příponou r10 (Komprimace dat)

Přípona souboru r10

Formát RAR pro kompresi souborů je pojmenovaný po autorovi - Jevgenij Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu. Přípona souboru .r10 označuje jeden ze souborů děleného RAR archivu. Jedná se o 12. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .r09 a případný následující .r11. První soubor má příponu .rar. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to r10? Jak a v čem změnit, importovat, rozbalit, převést, prohlížet, konvertovat, zobrazit soubor s příponou r10 (Komprimace dat)

Souborový formát: r10

Jak změnit, upravit, zobrazit soubor s příponou .r10?

V čem importovat, komprimovat, rozbalit soubor s koncovkou .r10?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, převést, otevřít soubor formátu r10?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek.

Zaujal vás formát, koncovka souboru r10? Potom se o definici podělte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Formát souboru r10 patří do sekce Komprimace dat

Klíčová slova: import, co to je r10?, v čem upravit, spuštění souboru, přípona souboru r10, Komprimace dat, jak vytvořit r10, význam slova, wiki, formát souboru, jak rozbalit, koncovka souboru r10, jak změnit, jak komprimovat, jak převést, .R10, čím zobrazit, druhy souborů

Nyní už nejspíš víte Co se skrývá v souborech s příponou r10? Jak přehrát r10 soubor, resp. jak zobrazit r10 soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Algeziologie? Víte, co je to DPD? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Hédonismus? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Back office?

Doporučené koncovky a formáty souborů

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění (přehrání) některých typů souborů je vyžadován kromě aplikace (programu) vyžadován i zásuvký modul (plugin, kodek)). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou r10. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Nejčastěji se setkaváme s freeware, shareware nebo adware aplikacemi. Dále se může jedna o open source software nebo o proprietární software. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.