Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou dat (Ostatní soubory)

Přípona souboru dat

Soubor s příponou .dat obecně obsahuje data. Ta mohou být v různých formátech - záleží na konkrétní aplikaci která soubor využívá.

Význam slova, termín, co je to dat? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou dat (Ostatní soubory)

Souborový formát: dat

Jak otevřít soubor s příponou .dat?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .dat?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .dat?

Různé formáty, různé specifikace

Veškeré texty jsou bez záruky.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony dat sdílet s kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona dat je v kategorii Ostatní soubory

Klíčová slova: čím zobrazit, wiki, co znamená dat?, v čem upravit, jak přehrát, .dat, jak otevřít, význam slova, jak konvertovat, souborový formát, export, Ostatní soubory, spuštění souboru, přípona souboru dat, jak vytvořit dat, co to je dat?, import

Nyní již víte K čemu se využívá souborová přípona dat? Jak přehrát dat soubor, resp. jak zobrazit dat soubor.

Víte, co to je Pleonasmus? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Litografie? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Fyzika Pamatujete si definici pojmu Intervence?

Často hledané souborové formáty

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou dat. Každý software má jiné podmínky použití. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.