Přípony, formáty souborů
Jak a v čem prohlížet, převést, změnit, přehrát, konvertovat, importovat, upravit soubor s příponou z06 (Komprimace dat)

Přípona souboru z06

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Zip bývá integrován do operačních systémů (například Microsoft Windows) nebo souborových manažerů (např. Total Commander) ve kterých lze soubory rozbalovat bez nutnosti instalace dalších programů. Přípona souboru .z06 označuje jeden ze souborů děleného archivu. Jedná se o 7. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .z05 a případný následující z07. První soubor má příponu zip. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to z06? Jak a v čem prohlížet, převést, změnit, přehrát, konvertovat, importovat, upravit soubor s příponou z06 (Komprimace dat)

Souborový formát: z06

Jak prohlížet, editovat, upravit soubor s příponou .z06?

V čem převést, rozbalit, změnit soubor s koncovkou .z06?

V jakém programu (aplikaci) můžeme vytvořit, přehrát, komprimovat soubor formátu z06?

Microsoft Windows (nativní podpora)
WinZip
Total Commander
7-Zip (Windows, příkazový řádek Linuxu)
WinAce
WinRAR
Apple Archive Utility (Mac OS X)
sArchiver (Mac OS X)
PeaZip (Linux)

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb.

Sdílejte text z06 s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.


 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Přípona souboru z06 je v kategorii Komprimace dat

Klíčová slova: jak editovat, jak otevřít, export, jak komprimovat, prohlížení, v čem upravit, jak přehrát, co to je z06?, import, čím zobrazit, wiki, druhy souborů, význam slova, Komprimace dat, formát souboru, zkratka z06, jak rozbalit, koncovka souboru z06

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou z06? Jak přehrát z06 soubor, resp. jak zobrazit z06 soubor.

Víte, co je to Urea? Znáte význam termínu Frita? Znáte pojem Odstupné? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Kokořík

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou z06. Programy se liší v podmínkách použití (v licenci). Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.