Přípony, formáty souborů
Jak a v čem editovat, exportovat, přehrát, rozbalit, prohlížet, převést, otevřít soubor s příponou zip (Komprimace dat)

Přípona souboru zip

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Přípona souboru .zip je odvozena od slova Zipped. Zip bývá integrován do operačních systémů (například Microsoft Windows) nebo souborových manažerů (např. Total Commander) ve kterých lze soubory rozbalovat bez nutnosti instalace dalších programů.

Význam slova, termín, co je to zip? Jak a v čem editovat, exportovat, přehrát, rozbalit, prohlížet, převést, otevřít soubor s příponou zip (Komprimace dat)

Souborový formát: zip

Jak editovat, importovat, otevřít soubor s příponou .zip?

V čem exportovat, komprimovat, přehrát soubor s koncovkou .zip?

V jakém programu (aplikaci) můžeme změnit, rozbalit, konvertovat soubor formátu zip?

Microsoft Windows (nativní podpora)
WinZip
Total Commander
7-Zip (Windows, příkazový řádek Linuxu)
WinAce
WinRAR
Apple Archive Utility (Mac OS X)
sArchiver (Mac OS X)
PeaZip (Linux)
a další

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to zip? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.


 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Souborová přípona zip se nachází v kategorii Komprimace dat

Klíčová slova: v čem spustit, koncovka souboru zip, jak rozbalit, co znamená zip?, jak převést, .ZIP, v čem upravit, souborový formát, význam slova, čím zobrazit, export, jak konvertovat, informace, wiki, jak komprimovat, prohlížení, Komprimace dat, import

Teď už víte Který formát souboru se označuje koncovkou zip? Jak přehrát zip soubor, resp. jak zobrazit zip soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Kyselina močová? Víte, co je to Indiánský běh? Víte, co je to ČSN? Znáte výraz Garant?

Výběr z náhodných souborových formátů, koncovek a přípon souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou zip. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.