Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, změnit, otevřít, převést, prohlížet, editovat, rozbalit soubor s příponou zip (Komprimace dat)

Přípona souboru zip

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Přípona souboru .zip je odvozena od slova Zipped. Zip bývá integrován do operačních systémů (například Microsoft Windows) nebo souborových manažerů (např. Total Commander) ve kterých lze soubory rozbalovat bez nutnosti instalace dalších programů.

Význam slova, termín, co je to zip? Jak a v čem importovat, změnit, otevřít, převést, prohlížet, editovat, rozbalit soubor s příponou zip (Komprimace dat)

Souborový formát: zip

Jak importovat, zobrazit, rozbalit soubor s příponou .zip?

V čem změnit, přehrát, otevřít soubor s koncovkou .zip?

V jakém programu (aplikaci) můžeme upravit, převést, konvertovat soubor formátu zip?

Microsoft Windows (nativní podpora)
WinZip
Total Commander
7-Zip (Windows, příkazový řádek Linuxu)
WinAce
WinRAR
Apple Archive Utility (Mac OS X)
sArchiver (Mac OS X)
PeaZip (Linux)
a další

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech.

Líbí se vám definice přípony souboru zip? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Formát souboru zip patří do sekce Komprimace dat

Klíčová slova: export, koncovka souboru zip, .ZIP, co to je zip?, jak převést, jak vytvořit zip, v čem spustit, Komprimace dat, v čem upravit, Komprimace dat, .zip, wiki, co znamená zip?, jak otevřít, jak rozbalit, import, význam slova, jak konvertovat

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Které typy souborů se označují koncovkou zip? Jak přehrát zip soubor, resp. jak zobrazit zip soubor.

Znáte pojem Pupava? Znáte pojem Flattr? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Úvěr? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Zelený zákal?

Výběr náhodných přípon, koncovek souborů a formátů

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou zip. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.