Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, prohlížet, exportovat, spustit, změnit, vytvořit, otevřít soubor s příponou zip (Komprimace dat)

Přípona souboru zip

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Přípona souboru .zip je odvozena od slova Zipped. Zip bývá integrován do operačních systémů (například Microsoft Windows) nebo souborových manažerů (např. Total Commander) ve kterých lze soubory rozbalovat bez nutnosti instalace dalších programů.

Význam slova, termín, co je to zip? Jak a v čem importovat, prohlížet, exportovat, spustit, změnit, vytvořit, otevřít soubor s příponou zip (Komprimace dat)

Souborový formát: zip

Jak importovat, komprimovat, otevřít soubor s příponou .zip?

V čem prohlížet, rozbalit, exportovat soubor s koncovkou .zip?

V jakém programu (aplikaci) můžeme konvertovat, spustit, přehrát soubor formátu zip?

Microsoft Windows (nativní podpora)
WinZip
Total Commander
7-Zip (Windows, příkazový řádek Linuxu)
WinAce
WinRAR
Apple Archive Utility (Mac OS X)
sArchiver (Mac OS X)
PeaZip (Linux)
a další

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu.

Líbí se vám definice přípony souboru zip? Pak se o ní podělte se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru zip patří do kategorie Komprimace dat

Klíčová slova: Komprimace dat, .zip, export, formát souboru, význam slova, import, jak změnit, co to je zip?, spuštění souboru, v čem spustit, wiki, čím zobrazit, druhy souborů, zkratka zip, souborový formát, jak vytvořit zip, editace, převod souborů

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se využívá souborová přípona zip? Jak přehrát zip soubor, resp. jak zobrazit zip soubor.

Znáte význam termínu Próza? Víte, co to je Přepěťová ochrana? Pamatujete si definici pojmu Ešus? Víte, co je to Ledek?

Výběr formátů a přípon souborů

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou zip. Programy se liší v podmínkách použití (v licenci). Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.