Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zip (Komprimace dat)

Přípona souboru zip

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Přípona souboru .zip je odvozena od slova Zipped. Zip bývá integrován do operačních systémů (například Microsoft Windows) nebo souborových manažerů (např. Total Commander) ve kterých lze soubory rozbalovat bez nutnosti instalace dalších programů.

Význam slova, termín, co je to zip? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zip (Komprimace dat)

Souborový formát: zip

Jak otevřít soubor s příponou .zip?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .zip?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .zip?

Microsoft Windows (nativní podpora)
WinZip
Total Commander
7-Zip (Windows, příkazový řádek Linuxu)
WinAce
WinRAR
Apple Archive Utility (Mac OS X)
sArchiver (Mac OS X)
PeaZip (Linux)
a další

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem zip s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru zip se nachází v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: export, jak otevřít, v čem spustit, import, co znamená zip?, .zip, význam slova, v čem upravit, čím zobrazit, Komprimace dat, přípona souboru zip, jak přehrát, jak vytvořit zip, Komprimace dat, wiki, formát souboru, spuštění souboru

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co znamená formát souboru s koncovkou zip? Jak přehrát zip soubor, resp. jak zobrazit zip soubor.

Pamatujete si definici pojmu Longboard? Vzpomněli byste si na význam slova Odstavec? Znáte pojem Limita? Víte, co je to Furby?

Náhodné koncovky, přípony, formáty souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou zip. Každý software má jiné podmínky použití. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.