Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zip (Komprimace dat)

Přípona souboru zip

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Přípona souboru .zip je odvozena od slova Zipped. Zip bývá integrován do operačních systémů (například Microsoft Windows) nebo souborových manažerů (např. Total Commander) ve kterých lze soubory rozbalovat bez nutnosti instalace dalších programů.

Význam slova, termín, co je to zip? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zip (Komprimace dat)

Souborový formát: zip

Jak otevřít soubor s příponou .zip?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .zip?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .zip?

Microsoft Windows (nativní podpora)
WinZip
Total Commander
7-Zip (Windows, příkazový řádek Linuxu)
WinAce
WinRAR
Apple Archive Utility (Mac OS X)
sArchiver (Mac OS X)
PeaZip (Linux)
a další

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony zip sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru zip je v kategorii Komprimace dat

Klíčová slova: Komprimace dat, co znamená zip?, jak převést, wiki, čím zobrazit, význam slova, import, formát souboru, co to je zip?, .zip, Komprimace dat, jak konvertovat, prohlížení, souborový formát, editace, jak přehrát, v čem spustit

Na stránce jste se mohli dozvědět: Co se ukrývá pod příponou zip? Jak přehrát zip soubor, resp. jak zobrazit zip soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Inzulín Pamatujete si definici pojmu Xantan E 415? Vzpomněli byste si na význam slova Babí léto? Znáte pojem Konifery?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou zip. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.