Přípony, formáty souborů
Jak a v čem převést, změnit, komprimovat, spustit, otevřít, exportovat, prohlížet soubor s příponou cfg (Konfigurační soubory)

Přípona souboru cfg

Soubor s příponou .cfg označuje konfigurační soubor ve kterém je uloženo nastavení příslušné aplikace. Různé aplikace používají různé formáty cfg souborů. Neexistuje proto jeden program, který by byl schopen pracovat se všemi cfg soubory. Změna konfigurace se provádí v nastavení dané aplikace (toto nastavení se poté uloží do .cfg souboru). Některé cfg soubory jsou typu text/plain a lze je proto editovat v běžných textových editorech.

Význam slova, termín, co je to cfg? Jak a v čem převést, změnit, komprimovat, spustit, otevřít, exportovat, prohlížet soubor s příponou cfg (Konfigurační soubory)

Souborový formát: cfg

Jak převést, importovat, prohlížet soubor s příponou .cfg?

V čem změnit, upravit, komprimovat soubor s koncovkou .cfg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, spustit, přehrát soubor formátu cfg?

Editace:
Nastavení v příslušných aplikací

Textové cfg soubory lze editovat například v:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Nebo v jakémkoliv textovém editor podporující text/plain

Texty mohou obsahovat chyby.

Sdílejte text cfg s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.


 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Přípona souboru cfg je v kategorii Konfigurační soubory

Klíčová slova: koncovka souboru cfg, jak vytvořit cfg, přípona souboru cfg, jak editovat, jak rozbalit, druhy souborů, jak změnit, jak komprimovat, jak převést, spuštění souboru, informace, Konfigurační soubory, wiki, prohlížení, formát souboru, import, co znamená cfg?, editace

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co znamená formát souboru s koncovkou cfg? Jak přehrát cfg soubor, resp. jak zobrazit cfg soubor.

Víte, co to je Aspergerův syndrom? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Fraška Víte, co je to Kontokorent? Znáte pojem Kurzíva?

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cfg. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.