Přípony, formáty souborů
Jak a v čem exportovat, upravit, převést, komprimovat, otevřít, prohlížet, změnit soubor s příponou cfg (Konfigurační soubory)

Přípona souboru cfg

Soubor s příponou .cfg označuje konfigurační soubor ve kterém je uloženo nastavení příslušné aplikace. Různé aplikace používají různé formáty cfg souborů. Neexistuje proto jeden program, který by byl schopen pracovat se všemi cfg soubory. Změna konfigurace se provádí v nastavení dané aplikace (toto nastavení se poté uloží do .cfg souboru). Některé cfg soubory jsou typu text/plain a lze je proto editovat v běžných textových editorech.

Význam slova, termín, co je to cfg? Jak a v čem exportovat, upravit, převést, komprimovat, otevřít, prohlížet, změnit soubor s příponou cfg (Konfigurační soubory)

Souborový formát: cfg

Jak exportovat, vytvořit, změnit soubor s příponou .cfg?

V čem upravit, konvertovat, převést soubor s koncovkou .cfg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme přehrát, komprimovat, zobrazit soubor formátu cfg?

Editace:
Nastavení v příslušných aplikací

Textové cfg soubory lze editovat například v:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Nebo v jakémkoliv textovém editor podporující text/plain

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to cfg? s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru cfg se nachází v sekci Konfigurační soubory

Klíčová slova: Konfigurační soubory, export, souborový formát, formát souboru, koncovka souboru cfg, jak otevřít, čím zobrazit, jak rozbalit, jak konvertovat, editace, převod souborů, spuštění souboru, wiki, jak převést, jak vytvořit cfg, co znamená cfg?, .CFG, jak přehrát

Tyto stránky vám umožnili zjistit Co se skrývá v souborech s příponou cfg? Jak přehrát cfg soubor, resp. jak zobrazit cfg soubor.

Pamatujete si definici pojmu Epilepsie? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Raw strava Znáte výraz Živá tapeta? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Krepdešín?

Doporučujeme se seznámit s těmito příponami a formáty souborů

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cfg. Před použitím zde uvedených aplikací se vždy seznamte s licenční smlouvu obsahující podmínky, za kterých lze program využívat. Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.