Přípony, formáty souborů
Jak a v čem editovat, rozbalit, importovat, vytvořit, prohlížet, přehrát, spustit soubor s příponou cfg (Konfigurační soubory)

Přípona souboru cfg

Soubor s příponou .cfg označuje konfigurační soubor ve kterém je uloženo nastavení příslušné aplikace. Různé aplikace používají různé formáty cfg souborů. Neexistuje proto jeden program, který by byl schopen pracovat se všemi cfg soubory. Změna konfigurace se provádí v nastavení dané aplikace (toto nastavení se poté uloží do .cfg souboru). Některé cfg soubory jsou typu text/plain a lze je proto editovat v běžných textových editorech.

Význam slova, termín, co je to cfg? Jak a v čem editovat, rozbalit, importovat, vytvořit, prohlížet, přehrát, spustit soubor s příponou cfg (Konfigurační soubory)

Souborový formát: cfg

Jak editovat, exportovat, spustit soubor s příponou .cfg?

V čem rozbalit, převést, importovat soubor s koncovkou .cfg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme komprimovat, vytvořit, upravit soubor formátu cfg?

Editace:
Nastavení v příslušných aplikací

Textové cfg soubory lze editovat například v:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Nebo v jakémkoliv textovém editor podporující text/plain

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to cfg? s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Souborová přípona cfg je v sekci Konfigurační soubory

Klíčová slova: co to je cfg?, v čem upravit, .cfg, wiki, co znamená cfg?, jak vytvořit cfg, přípona souboru cfg, čím zobrazit, souborový formát, koncovka souboru cfg, druhy souborů, jak přehrát, v čem spustit, jak rozbalit, .CFG, význam slova, zkratka cfg, import

Teď už víte Který formát souboru se označuje koncovkou cfg? Jak přehrát cfg soubor, resp. jak zobrazit cfg soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Stáž? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Jarmark Znáte pojem Amnestie? Víte, co je to Rotunda?

Výběr z náhodných souborových formátů, koncovek a přípon souborů

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cfg. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.