Přípony, formáty souborů
Jak a v čem vytvořit, otevřít, exportovat, upravit, konvertovat, změnit, rozbalit soubor s příponou z08 (Komprimace dat)

Přípona souboru z08

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Zip bývá integrován do operačních systémů (například Microsoft Windows) nebo souborových manažerů (např. Total Commander) ve kterých lze soubory rozbalovat bez nutnosti instalace dalších programů. Přípona souboru .z08 označuje jeden ze souborů děleného archivu. Jedná se o 9. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .z07 a případný následující z09. První soubor má příponu zip. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to z08? Jak a v čem vytvořit, otevřít, exportovat, upravit, konvertovat, změnit, rozbalit soubor s příponou z08 (Komprimace dat)

Souborový formát: z08

Jak vytvořit, zobrazit, rozbalit soubor s příponou .z08?

V čem otevřít, prohlížet, exportovat soubor s koncovkou .z08?

V jakém programu (aplikaci) můžeme přehrát, upravit, spustit soubor formátu z08?

Microsoft Windows (nativní podpora)
WinZip
Total Commander
7-Zip (Windows, příkazový řádek Linuxu)
WinAce
WinRAR
Apple Archive Utility (Mac OS X)
sArchiver (Mac OS X)
PeaZip (Linux)

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu.

Tento text (z08) můžete sdílet s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.


 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Formát souboru z08 je v kategorii Komprimace dat

Klíčová slova: informace, význam slova, jak převést, čím zobrazit, wiki, druhy souborů, .z08, přípona souboru z08, formát souboru, Komprimace dat, v čem upravit, jak přehrát, jak konvertovat, prohlížení, jak změnit, spuštění souboru, jak otevřít, souborový formát

Kategorie Komprimace dat,  z08, ilustrační obrázek

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Jaký typ souboru má příponu z08? Jak přehrát z08 soubor, resp. jak zobrazit z08 soubor.

Víte, co je to Chorizo? Znáte pojem Inkluzivní vzdělávání? Víte, co je to Síla? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Alopecie

Další vybrané souborové koncovky

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění (přehrání) některých typů souborů je vyžadován kromě aplikace (programu) vyžadován i zásuvký modul (plugin, kodek)). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou z08. Programy se liší v podmínkách použití (v licenci). Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).