Přípony, formáty souborů
Jak a v čem prohlížet, změnit, komprimovat, přehrát, převést, zobrazit, rozbalit soubor s příponou z08 (Komprimace dat)

Přípona souboru z08

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Zip bývá integrován do operačních systémů (například Microsoft Windows) nebo souborových manažerů (např. Total Commander) ve kterých lze soubory rozbalovat bez nutnosti instalace dalších programů. Přípona souboru .z08 označuje jeden ze souborů děleného archivu. Jedná se o 9. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .z07 a případný následující z09. První soubor má příponu zip. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to z08? Jak a v čem prohlížet, změnit, komprimovat, přehrát, převést, zobrazit, rozbalit soubor s příponou z08 (Komprimace dat)

Souborový formát: z08

Jak prohlížet, editovat, rozbalit soubor s příponou .z08?

V čem změnit, upravit, komprimovat soubor s koncovkou .z08?

V jakém programu (aplikaci) můžeme vytvořit, přehrát, spustit soubor formátu z08?

Microsoft Windows (nativní podpora)
WinZip
Total Commander
7-Zip (Windows, příkazový řádek Linuxu)
WinAce
WinRAR
Apple Archive Utility (Mac OS X)
sArchiver (Mac OS X)
PeaZip (Linux)

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem z08 s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Formát souboru z08 se nachází v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: spuštění souboru, prohlížení, co znamená z08?, koncovka souboru z08, formát souboru, jak změnit, přípona souboru z08, jak rozbalit, co to je z08?, jak komprimovat, převod souborů, v čem spustit, import, wiki, jak editovat, jak přehrát, Komprimace dat, druhy souborů

Teď už znáte odpověď na otázku K čemu se používá přípona z08? Jak přehrát z08 soubor, resp. jak zobrazit z08 soubor.

Znáte výraz Dividenda? Znáte výraz Palindrom? Znáte význam termínu Adenokarcinom? Vzpomněli byste si na význam slova Samohláska?

Víte, co znamenají následující formáty souborů?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění (přehrání) některých typů souborů je vyžadován kromě aplikace (programu) vyžadován i zásuvký modul (plugin, kodek)). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou z08. Před použitím zde uvedených aplikací se vždy seznamte s licenční smlouvu obsahující podmínky, za kterých lze program využívat. Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.