Přípony, formáty souborů
Jak a v čem prohlížet, rozbalit, exportovat, přehrát, importovat, spustit, zobrazit soubor s příponou inf (Konfigurační soubory)

Přípona souboru inf

Přípona souboru .inf obvykle označuje soubor používaný operačním systémem Microsoft Windows k instalaci programů nebo ovladačů hardwarových zařízení. Zvláštním typem je soubor autorun.inf který zajišťuje automatické spuštění při připojení disku - například spuštění přehrávání videa při vložení DVD disku do mechaniky. Soubory s příponou inf jsou obvykle textové (plain/text).

Význam slova, termín, co je to inf? Jak a v čem prohlížet, rozbalit, exportovat, přehrát, importovat, spustit, zobrazit soubor s příponou inf (Konfigurační soubory)

Souborový formát: inf

Jak prohlížet, změnit, zobrazit soubor s příponou .inf?

V čem rozbalit, vytvořit, exportovat soubor s koncovkou .inf?

V jakém programu (aplikaci) můžeme převést, přehrát, otevřít soubor formátu inf?

Vytvoření, úpravy a editace:
(jen pro zkušené uživatele!)
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Operační systém Windows

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme.

Definici souborového formátu inf můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Formát souboru inf patří do sekce Konfigurační soubory

Klíčová slova: jak přehrát, převod souborů, wiki, význam slova, jak konvertovat, spuštění souboru, v čem spustit, zkratka inf, přípona souboru inf, souborový formát, export, druhy souborů, .inf, jak editovat, jak otevřít, prohlížení, čím zobrazit, v čem upravit

Nyní už nejspíš víte Který formát souboru se označuje koncovkou inf? Jak přehrát inf soubor, resp. jak zobrazit inf soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo RIP? Víte, co to je Krumpáč? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo A-GPS? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo IMEI?

Doporučené koncovky a formáty souborů

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění (přehrání) některých typů souborů je vyžadován kromě aplikace (programu) vyžadován i zásuvký modul (plugin, kodek)). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou inf. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.