Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou inf (Konfigurační soubory)

Přípona souboru inf

Přípona souboru .inf obvykle označuje soubor používaný operačním systémem Microsoft Windows k instalaci programů nebo ovladačů hardwarových zařízení. Zvláštním typem je soubor autorun.inf který zajišťuje automatické spuštění při připojení disku - například spuštění přehrávání videa při vložení DVD disku do mechaniky. Soubory s příponou inf jsou obvykle textové (plain/text).

Význam slova, termín, co je to inf? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou inf (Konfigurační soubory)

Souborový formát: inf

Jak otevřít soubor s příponou .inf?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .inf?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .inf?

Vytvoření, úpravy a editace:
(jen pro zkušené uživatele!)
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Operační systém Windows

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Definici souborového formátu inf můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru inf je v sekci Konfigurační soubory

Klíčová slova: spuštění souboru, jak přehrát, v čem spustit, export, čím zobrazit, jak otevřít, .INF, wiki, přípona souboru inf, import, Konfigurační soubory, informace, jak převést, prohlížení, souborový formát, co to je inf?, Konfigurační soubory

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Co se skrývá v souborech s příponou inf? Jak přehrát inf soubor, resp. jak zobrazit inf soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Rosný bod Pamatujete si definici pojmu Benchmark? Vzpomněli byste si na význam slova Adorace? Znáte pojem Epitaf?

Náhodné koncovky souborů, formáty a jejich specifikace

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou inf. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.