Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou inf (Konfigurační soubory)

Přípona souboru inf

Přípona souboru .inf obvykle označuje soubor používaný operačním systémem Microsoft Windows k instalaci programů nebo ovladačů hardwarových zařízení. Zvláštním typem je soubor autorun.inf který zajišťuje automatické spuštění při připojení disku - například spuštění přehrávání videa při vložení DVD disku do mechaniky. Soubory s příponou inf jsou obvykle textové (plain/text).

Význam slova, termín, co je to inf? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou inf (Konfigurační soubory)

Souborový formát: inf

Jak otevřít soubor s příponou .inf?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .inf?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .inf?

Vytvoření, úpravy a editace:
(jen pro zkušené uživatele!)
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Operační systém Windows

Možnost chyb vyhrazena.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem inf s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru inf se nachází v sekci Konfigurační soubory

Klíčová slova: význam slova, jak otevřít, .inf, editace, souborový formát, formát souboru, import, jak převést, koncovka souboru inf, Konfigurační soubory, export, jak konvertovat, prohlížení, informace, přípona souboru inf, Konfigurační soubory, co znamená inf?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co znamená formát inf? Jak přehrát inf soubor, resp. jak zobrazit inf soubor.

Znáte význam termínu Celibát? Víte, co to je Povinné ručení? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Mezonetový byt? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Quad core

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou inf. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.