Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou inf (Konfigurační soubory)

Přípona souboru inf

Přípona souboru .inf obvykle označuje soubor používaný operačním systémem Microsoft Windows k instalaci programů nebo ovladačů hardwarových zařízení. Zvláštním typem je soubor autorun.inf který zajišťuje automatické spuštění při připojení disku - například spuštění přehrávání videa při vložení DVD disku do mechaniky. Soubory s příponou inf jsou obvykle textové (plain/text).

Význam slova, termín, co je to inf? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou inf (Konfigurační soubory)

Souborový formát: inf

Jak otevřít soubor s příponou .inf?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .inf?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .inf?

Vytvoření, úpravy a editace:
(jen pro zkušené uživatele!)
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Operační systém Windows

Uvedené informace jsou bez záruky.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony inf sdílet s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru inf je v kategorii Konfigurační soubory

Klíčová slova: Konfigurační soubory, význam slova, jak otevřít, import, export, co to je inf?, jak přehrát, souborový formát, přípona souboru inf, jak konvertovat, editace, čím zobrazit, .INF, prohlížení, spuštění souboru, wiki, koncovka souboru inf

Na stránce jste se mohli dozvědět: Které typy souborů se označují koncovkou inf? Jak přehrát inf soubor, resp. jak zobrazit inf soubor.

Víte, co je to Andragogika? Znáte význam termínu Cash flow? Víte, co to je Sochor? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Kardan?

Výběr formátů a přípon souborů

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou inf. Každý software má jiné podmínky použití. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.