Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou inf (Konfigurační soubory)

Přípona souboru inf

Přípona souboru .inf obvykle označuje soubor používaný operačním systémem Microsoft Windows k instalaci programů nebo ovladačů hardwarových zařízení. Zvláštním typem je soubor autorun.inf který zajišťuje automatické spuštění při připojení disku - například spuštění přehrávání videa při vložení DVD disku do mechaniky. Soubory s příponou inf jsou obvykle textové (plain/text).

Význam slova, termín, co je to inf? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou inf (Konfigurační soubory)

Souborový formát: inf

Jak otevřít soubor s příponou .inf?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .inf?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .inf?

Vytvoření, úpravy a editace:
(jen pro zkušené uživatele!)
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Operační systém Windows

Texty mohou obsahovat chyby.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu inf s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona inf je v kategorii Konfigurační soubory

Klíčová slova: import, koncovka souboru inf, wiki, význam slova, editace, jak převést, formát souboru, Konfigurační soubory, export, Konfigurační soubory, prohlížení, v čem spustit, .INF, souborový formát, co znamená inf?, jak otevřít, v čem upravit

Na této webové stránce jste se dozvěděli K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou inf? Jak přehrát inf soubor, resp. jak zobrazit inf soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Ergoterapie? Znáte pojem Burleska? Víte, co je to Ataxie? Znáte význam termínu Švarc systém?

Náhodný výběr přípon souborů a jejich formátů

Omlouváme se za možné chyby v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou inf. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.