Přípony, formáty souborů
Jak a v čem zobrazit, rozbalit, konvertovat, spustit, editovat, prohlížet, upravit soubor s příponou inf (Konfigurační soubory)

Přípona souboru inf

Přípona souboru .inf obvykle označuje soubor používaný operačním systémem Microsoft Windows k instalaci programů nebo ovladačů hardwarových zařízení. Zvláštním typem je soubor autorun.inf který zajišťuje automatické spuštění při připojení disku - například spuštění přehrávání videa při vložení DVD disku do mechaniky. Soubory s příponou inf jsou obvykle textové (plain/text).

Význam slova, termín, co je to inf? Jak a v čem zobrazit, rozbalit, konvertovat, spustit, editovat, prohlížet, upravit soubor s příponou inf (Konfigurační soubory)

Souborový formát: inf

Jak zobrazit, převést, upravit soubor s příponou .inf?

V čem rozbalit, vytvořit, konvertovat soubor s koncovkou .inf?

V jakém programu (aplikaci) můžeme přehrát, spustit, otevřít soubor formátu inf?

Vytvoření, úpravy a editace:
(jen pro zkušené uživatele!)
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Operační systém Windows

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby.

Definici souborového formátu inf můžete sdílet s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.


 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Přípona souboru inf se nachází v kategorii Konfigurační soubory

Klíčová slova: druhy souborů, koncovka souboru inf, .INF, souborový formát, jak konvertovat, jak otevřít, jak převést, editace, spuštění souboru, zkratka inf, význam slova, informace, v čem upravit, jak vytvořit inf, formát souboru, .inf, import, jak editovat

Tyto stránky vám umožnili zjistit Na co se používá souborová přípona inf? Jak přehrát inf soubor, resp. jak zobrazit inf soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Feudalismus? Víte, co je to Šungit? Znáte význam termínu Apple ID? Vzpomněli byste si na význam slova ICloud?

Náhodný výběr dalších, často hledaných, přípon souborů

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou inf. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).