Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, převést, upravit, komprimovat, exportovat, spustit, rozbalit soubor s příponou inf (Konfigurační soubory)

Přípona souboru inf

Přípona souboru .inf obvykle označuje soubor používaný operačním systémem Microsoft Windows k instalaci programů nebo ovladačů hardwarových zařízení. Zvláštním typem je soubor autorun.inf který zajišťuje automatické spuštění při připojení disku - například spuštění přehrávání videa při vložení DVD disku do mechaniky. Soubory s příponou inf jsou obvykle textové (plain/text).

Význam slova, termín, co je to inf? Jak a v čem otevřít, převést, upravit, komprimovat, exportovat, spustit, rozbalit soubor s příponou inf (Konfigurační soubory)

Souborový formát: inf

Jak otevřít, přehrát, rozbalit soubor s příponou .inf?

V čem převést, změnit, upravit soubor s koncovkou .inf?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, komprimovat, zobrazit soubor formátu inf?

Vytvoření, úpravy a editace:
(jen pro zkušené uživatele!)
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Operační systém Windows

Neručíme za eventuální chyby v textech.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony inf sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Formát souboru inf je v kategorii Konfigurační soubory

Klíčová slova: import, formát souboru, spuštění souboru, čím zobrazit, druhy souborů, editace, jak rozbalit, koncovka souboru inf, přípona souboru inf, jak přehrát, význam slova, co znamená inf?, jak editovat, Konfigurační soubory, prohlížení, co to je inf?, jak komprimovat, jak konvertovat

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se využívá souborová přípona inf? Jak přehrát inf soubor, resp. jak zobrazit inf soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Estetika? Pamatujete si definici pojmu Artralgie? Víte, co to je Creative Commons? Znáte výraz Casus belli?

Výběr náhodných přípon, koncovek souborů a formátů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou inf. Před instalací aplikace se vždy seznamte s licenční smlouvu, resp. podmínkami za jakých můžete program používat. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.