Přípony, formáty souborů
Jak a v čem prohlížet, komprimovat, spustit, importovat, zobrazit, převést, přehrát soubor s příponou bmp (Grafika)

Přípona souboru bmp

Přípona .bmp označuje grafický soubot ve formátu Windows Bitmap, který byl představen v roce 1988. Soubory bmp nepoužívají žádnou kompresi, bývají proto rozměrné a před publikací se konvertují například do formátu jpg nebo png.

Význam slova, termín, co je to bmp? Jak a v čem prohlížet, komprimovat, spustit, importovat, zobrazit, převést, přehrát soubor s příponou bmp (Grafika)

Souborový formát: bmp

Jak prohlížet, vytvořit, přehrát soubor s příponou .bmp?

V čem komprimovat, exportovat, spustit soubor s koncovkou .bmp?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, importovat, konvertovat soubor formátu bmp?

Zobrazení bmp:
ACD see

Vytvoření/editace souborů bmp:
Malování (Windows)
Corel Pain Shop Pro
Adobe Photoshop
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu bmp s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona bmp je v kategorii Grafika

Klíčová slova: v čem upravit, jak otevřít, editace, Grafika, jak konvertovat, wiki, v čem spustit, jak převést, čím zobrazit, jak vytvořit bmp, druhy souborů, koncovka souboru bmp, import, souborový formát, Grafika, formát souboru, export, význam slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co se ukrývá v souborech s koncovkou bmp? Jak přehrát bmp soubor, resp. jak zobrazit bmp soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Mascarpone? Víte, co je to Postulát? Pamatujete si definici pojmu Exekuce? Znáte výraz Feminismus?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bmp. Programy se liší v podmínkách použití (v licenci). Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?