Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou jpeg (Grafika)

Přípona souboru jpeg

Zkratka jpeg je složenina prvních písmen sdružení Joint Photographic Experts Group, které vytvořilo tzv. JPEG File Interchange Format, který se používá právě v souborech tohoto typu. Jedná se o ztrátovou kompresi určenou především pro fotografie. Soubory jpeg lze otevřít prakticky ve všech prohlížečích a grafických editorech.

Význam slova, termín, co je to jpeg? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou jpeg (Grafika)

Souborový formát: jpeg

Jak otevřít soubor s příponou .jpeg?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .jpeg?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .jpeg?

Webové prohlížeče:
Internet explorer
Chrome
Firefox
Safari
Microsoft Edge
Opera

Vytvoření, editace souboru .jpeg
ACDSee
Malování (Windows)
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu jpeg s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru jpeg se nachází v sekci Grafika

Klíčová slova: formát souboru, jak vytvořit jpeg, .JPEG, čím zobrazit, .jpeg, v čem upravit, informace, import, jak otevřít, přípona souboru jpeg, koncovka souboru jpeg, Grafika, prohlížení, jak převést, co znamená jpeg?, wiki, spuštění souboru

Teď už znáte odpověď na otázku Co se ukrývá v souborech s koncovkou jpeg? Jak přehrát jpeg soubor, resp. jak zobrazit jpeg soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Džambulka? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Warez Pamatujete si definici pojmu Fazeta? Vzpomněli byste si na význam slova Kdoule?

Výběr náhodných koncovek souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou jpeg. Doporučujeme vám, podrobně se seznámit s licenčním ujedenáním daných aplikací. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.