Přípony, formáty souborů
Jak a v čem upravit, spustit, exportovat, změnit, otevřít, komprimovat, vytvořit soubor s příponou jpeg (Grafika)

Přípona souboru jpeg

Zkratka jpeg je složenina prvních písmen sdružení Joint Photographic Experts Group, které vytvořilo tzv. JPEG File Interchange Format, který se používá právě v souborech tohoto typu. Jedná se o ztrátovou kompresi určenou především pro fotografie. Soubory jpeg lze otevřít prakticky ve všech prohlížečích a grafických editorech.

Význam slova, termín, co je to jpeg? Jak a v čem upravit, spustit, exportovat, změnit, otevřít, komprimovat, vytvořit soubor s příponou jpeg (Grafika)

Souborový formát: jpeg

Jak upravit, zobrazit, vytvořit soubor s příponou .jpeg?

V čem spustit, konvertovat, exportovat soubor s koncovkou .jpeg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, změnit, rozbalit soubor formátu jpeg?

Webové prohlížeče:
Internet explorer
Chrome
Firefox
Safari
Microsoft Edge
Opera

Vytvoření, editace souboru .jpeg
ACDSee
Malování (Windows)
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací.

Líbí se vám definice přípony souboru jpeg? Pak se o ní podělte s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Souborová přípona jpeg patří do kategorie Grafika

Klíčová slova: jak konvertovat, co znamená jpeg?, druhy souborů, Grafika, převod souborů, přípona souboru jpeg, export, v čem spustit, souborový formát, prohlížení, co to je jpeg?, informace, jak rozbalit, význam slova, editace, jak editovat, Grafika, .JPEG

Nyní již víte K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona jpeg? Jak přehrát jpeg soubor, resp. jak zobrazit jpeg soubor.

Víte, co je to Pomelo? Vzpomněli byste si na význam slova Úmor? Pamatujete si definici pojmu Chřipka? Znáte pojem Cephalea?

Náhodné formáty souborů

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou jpeg. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Aplikace jsou povětšinou k dispozici zdarma, avšak pro komerční použití je mnohdy vyžadován nákup placené licence. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.