Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou jpeg (Grafika)

Přípona souboru jpeg

Zkratka jpeg je složenina prvních písmen sdružení Joint Photographic Experts Group, které vytvořilo tzv. JPEG File Interchange Format, který se používá právě v souborech tohoto typu. Jedná se o ztrátovou kompresi určenou především pro fotografie. Soubory jpeg lze otevřít prakticky ve všech prohlížečích a grafických editorech.

Význam slova, termín, co je to jpeg? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou jpeg (Grafika)

Souborový formát: jpeg

Jak otevřít soubor s příponou .jpeg?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .jpeg?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .jpeg?

Webové prohlížeče:
Internet explorer
Chrome
Firefox
Safari
Microsoft Edge
Opera

Vytvoření, editace souboru .jpeg
ACDSee
Malování (Windows)
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to jpeg? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru jpeg je v sekci Grafika

Klíčová slova: informace, přípona souboru jpeg, jak otevřít, koncovka souboru jpeg, wiki, v čem spustit, jak konvertovat, import, souborový formát, čím zobrazit, význam slova, .jpeg, .JPEG, jak převést, Grafika, prohlížení, spuštění souboru

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Jaký formát souboru se označuje příponou jpeg? Jak přehrát jpeg soubor, resp. jak zobrazit jpeg soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Banner Pamatujete si definici pojmu Flirt? Vzpomněli byste si na význam slova Křivice? Znáte pojem Korupce?

Náhodné koncovky souborů, formáty a jejich specifikace

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou jpeg. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Často můžete aplikace používat zdarma v rámci zkušební doby (shareware, trial verze) nebo pro nekomerční použití. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.