Přípony, formáty souborů
Jak a v čem upravit, vytvořit, prohlížet, otevřít, komprimovat, editovat, exportovat soubor s příponou jpeg (Grafika)

Přípona souboru jpeg

Zkratka jpeg je složenina prvních písmen sdružení Joint Photographic Experts Group, které vytvořilo tzv. JPEG File Interchange Format, který se používá právě v souborech tohoto typu. Jedná se o ztrátovou kompresi určenou především pro fotografie. Soubory jpeg lze otevřít prakticky ve všech prohlížečích a grafických editorech.

Význam slova, termín, co je to jpeg? Jak a v čem upravit, vytvořit, prohlížet, otevřít, komprimovat, editovat, exportovat soubor s příponou jpeg (Grafika)

Souborový formát: jpeg

Jak upravit, konvertovat, exportovat soubor s příponou .jpeg?

V čem vytvořit, změnit, prohlížet soubor s koncovkou .jpeg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme rozbalit, otevřít, spustit soubor formátu jpeg?

Webové prohlížeče:
Internet explorer
Chrome
Firefox
Safari
Microsoft Edge
Opera

Vytvoření, editace souboru .jpeg
ACDSee
Malování (Windows)
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací.

Definici souborového formátu jpeg můžete sdílet s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru jpeg se nachází v sekci Grafika

Klíčová slova: Grafika, druhy souborů, jak převést, čím zobrazit, informace, koncovka souboru jpeg, .JPEG, wiki, import, .jpeg, jak otevřít, jak rozbalit, spuštění souboru, jak editovat, význam slova, Grafika, převod souborů, v čem spustit

Tyto stránky vám umožnili zjistit Jaký formát souboru se označuje příponou jpeg? Jak přehrát jpeg soubor, resp. jak zobrazit jpeg soubor.

Znáte pojem Atomismus? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Inulin Znáte výraz Kaolin? Víte, co je to Armatura?

Doporučujeme se seznámit s těmito příponami a formáty souborů

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou jpeg. Před instalací uvedeného software se seznamte s licencí. Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.