Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou shtml (Internet a web)

Přípona souboru shtml

Přípona .shtml je zkratkou Server Side Include HTML. Jedná se o stránky vytvořené v jednoduchém skriptovacím jazyce SSI zpracovávané na straně webového serveru. Na straně klienta lze stránky zobrazit ve všech běžných webových prohlížečích.

Význam slova, termín, co je to shtml? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou shtml (Internet a web)

Souborový formát: shtml

Jak otevřít soubor s příponou .shtml?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .shtml?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .shtml?

Prohlížeče:
Google Chrome
Chromium
Microsoft Edge
Firefox
Internet Explorer
Safari
Opera

Webové servery umožňující spuštění shtml
Apache
LiteSpeed
nginx
lighttpd
IIS

Editace/vytvoření:
NetBeans
Microsoft Visual Studio

Editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
NotePad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to shtml? s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru shtml se nachází v kategorii Internet a web

Klíčová slova: jak konvertovat, editace, co to je shtml?, spuštění souboru, co znamená shtml?, souborový formát, .shtml, význam slova, Internet a web, v čem upravit, v čem spustit, jak otevřít, jak přehrát, jak převést, čím zobrazit, jak vytvořit shtml, wiki

Nyní už nejspíš víte Který formát souboru se označuje koncovkou shtml? Jak přehrát shtml soubor, resp. jak zobrazit shtml soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo CNC stroj? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Droga Pamatujete si definici pojmu Agility? Vzpomněli byste si na význam slova Čistopis?

Často hledané koncovky souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou shtml. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.