Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, spustit, změnit, upravit, vytvořit, editovat, exportovat soubor s příponou shtml (Internet a web)

Přípona souboru shtml

Přípona .shtml je zkratkou Server Side Include HTML. Jedná se o stránky vytvořené v jednoduchém skriptovacím jazyce SSI zpracovávané na straně webového serveru. Na straně klienta lze stránky zobrazit ve všech běžných webových prohlížečích.

Význam slova, termín, co je to shtml? Jak a v čem otevřít, spustit, změnit, upravit, vytvořit, editovat, exportovat soubor s příponou shtml (Internet a web)

Souborový formát: shtml

Jak otevřít, importovat, exportovat soubor s příponou .shtml?

V čem spustit, konvertovat, změnit soubor s koncovkou .shtml?

V jakém programu (aplikaci) můžeme přehrát, upravit, převést soubor formátu shtml?

Prohlížeče:
Google Chrome
Chromium
Microsoft Edge
Firefox
Internet Explorer
Safari
Opera

Webové servery umožňující spuštění shtml
Apache
LiteSpeed
nginx
lighttpd
IIS

Editace/vytvoření:
NetBeans
Microsoft Visual Studio

Editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
NotePad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Neručíme za eventuální chyby v textech.

Zaujal vás formát, koncovka souboru shtml? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Koncovka souboru shtml se nachází v sekci Internet a web

Klíčová slova: přípona souboru shtml, import, jak konvertovat, wiki, formát souboru, export, Internet a web, jak přehrát, Internet a web, editace, jak komprimovat, význam slova, zkratka shtml, jak vytvořit shtml, čím zobrazit, jak editovat, .shtml, .SHTML

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Co se skrývá v souborech s příponou shtml? Jak přehrát shtml soubor, resp. jak zobrazit shtml soubor.

Znáte výraz Bixenon? Znáte význam termínu Územní plán? Pamatujete si definici pojmu Světlo? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Euroval

Zkuste také následující přípony souborů

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou shtml. Doporučujeme vám, podrobně se seznámit s licenčním ujedenáním daných aplikací. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.