Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, komprimovat, spustit, importovat, prohlížet, exportovat, konvertovat soubor s příponou shtml (Internet a web)

Přípona souboru shtml

Přípona .shtml je zkratkou Server Side Include HTML. Jedná se o stránky vytvořené v jednoduchém skriptovacím jazyce SSI zpracovávané na straně webového serveru. Na straně klienta lze stránky zobrazit ve všech běžných webových prohlížečích.

Význam slova, termín, co je to shtml? Jak a v čem otevřít, komprimovat, spustit, importovat, prohlížet, exportovat, konvertovat soubor s příponou shtml (Internet a web)

Souborový formát: shtml

Jak otevřít, editovat, konvertovat soubor s příponou .shtml?

V čem komprimovat, změnit, spustit soubor s koncovkou .shtml?

V jakém programu (aplikaci) můžeme vytvořit, importovat, zobrazit soubor formátu shtml?

Prohlížeče:
Google Chrome
Chromium
Microsoft Edge
Firefox
Internet Explorer
Safari
Opera

Webové servery umožňující spuštění shtml
Apache
LiteSpeed
nginx
lighttpd
IIS

Editace/vytvoření:
NetBeans
Microsoft Visual Studio

Editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
NotePad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Uvedené informace jsou bez záruky.

Líbí se vám definice přípony souboru shtml? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona shtml patří do sekce Internet a web

Klíčová slova: čím zobrazit, zkratka shtml, jak změnit, spuštění souboru, .shtml, co znamená shtml?, význam slova, jak vytvořit shtml, Internet a web, co to je shtml?, přípona souboru shtml, formát souboru, prohlížení, jak převést, jak přehrát, wiki, jak otevřít, import

Nyní již víte Co se ukrývá pod příponou shtml? Jak přehrát shtml soubor, resp. jak zobrazit shtml soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Michelinská hvězda Pamatujete si definici pojmu Kamenec? Víte, co to je Ekzém? Znáte pojem Febrilní křeč?

Často hledané souborové formáty

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou shtml. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.