Přípony, formáty souborů
Jak a v čem rozbalit, exportovat, importovat, prohlížet, převést, editovat, konvertovat soubor s příponou shtml (Internet a web)

Přípona souboru shtml

Přípona .shtml je zkratkou Server Side Include HTML. Jedná se o stránky vytvořené v jednoduchém skriptovacím jazyce SSI zpracovávané na straně webového serveru. Na straně klienta lze stránky zobrazit ve všech běžných webových prohlížečích.

Význam slova, termín, co je to shtml? Jak a v čem rozbalit, exportovat, importovat, prohlížet, převést, editovat, konvertovat soubor s příponou shtml (Internet a web)

Souborový formát: shtml

Jak rozbalit, spustit, konvertovat soubor s příponou .shtml?

V čem exportovat, komprimovat, importovat soubor s koncovkou .shtml?

V jakém programu (aplikaci) můžeme otevřít, prohlížet, zobrazit soubor formátu shtml?

Prohlížeče:
Google Chrome
Chromium
Microsoft Edge
Firefox
Internet Explorer
Safari
Opera

Webové servery umožňující spuštění shtml
Apache
LiteSpeed
nginx
lighttpd
IIS

Editace/vytvoření:
NetBeans
Microsoft Visual Studio

Editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
NotePad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu shtml s dalšími lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.


 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Koncovka souboru shtml je v kategorii Internet a web

Klíčová slova: přípona souboru shtml, wiki, koncovka souboru shtml, formát souboru, jak rozbalit, Internet a web, jak vytvořit shtml, export, jak přehrát, v čem upravit, jak komprimovat, druhy souborů, prohlížení, import, Internet a web, editace, souborový formát, .SHTML

Právě nyní již víte Co znamená formát souboru s koncovkou shtml? Jak přehrát shtml soubor, resp. jak zobrazit shtml soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Mešita Víte, co je to Formalismus? Znáte pojem Elektrolýza? Znáte pojem Šikana?

Často hledané přípony a souborové formáty

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou shtml. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.