Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, konvertovat, zobrazit, prohlížet, spustit, přehrát, změnit soubor s příponou xml (Ostatní soubory)

Přípona souboru xml

XML je zkratkou (Extensible Markup Language) neboli rozšiřitelný značkovací jazyk. XML strukturu využívá řada jiných formátů souboru. Například

.svg

, .xhtml, apod.

Význam slova, termín, co je to xml? Jak a v čem importovat, konvertovat, zobrazit, prohlížet, spustit, přehrát, změnit soubor s příponou xml (Ostatní soubory)

Souborový formát: xml

Jak importovat, exportovat, změnit soubor s příponou .xml?

V čem konvertovat, upravit, zobrazit soubor s koncovkou .xml?

V jakém programu (aplikaci) můžeme otevřít, prohlížet, vytvořit soubor formátu xml?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Zobrazení:
Internet explorer
Firefox
Google Chrome
Chromium
Notepad

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací.

Tento text (xml) můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.


 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Přípona souboru xml patří do kategorie Ostatní soubory

Klíčová slova: co znamená xml?, prohlížení, co to je xml?, jak konvertovat, jak změnit, jak vytvořit xml, .XML, wiki, Ostatní soubory, formát souboru, .xml, zkratka xml, jak přehrát, souborový formát, spuštění souboru, editace, v čem upravit, význam slova

Právě jste zjistili K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona xml? Jak přehrát xml soubor, resp. jak zobrazit xml soubor.

Znáte význam termínu Lesopark? Znáte pojem Fara? Vzpomněli byste si na význam slova Bakterie? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Ortodoncie

Víte, co znamenají a popisují tyto souborové formáty?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xml. Aplikace se liší licenčním ujednáním. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.