Přípony, formáty souborů
Jak a v čem komprimovat, zobrazit, převést, spustit, konvertovat, upravit, rozbalit soubor s příponou xml (Ostatní soubory)

Přípona souboru xml

XML je zkratkou (Extensible Markup Language) neboli rozšiřitelný značkovací jazyk. XML strukturu využívá řada jiných formátů souboru. Například

.svg

, .xhtml, apod.

Význam slova, termín, co je to xml? Jak a v čem komprimovat, zobrazit, převést, spustit, konvertovat, upravit, rozbalit soubor s příponou xml (Ostatní soubory)

Souborový formát: xml

Jak komprimovat, přehrát, rozbalit soubor s příponou .xml?

V čem zobrazit, otevřít, převést soubor s koncovkou .xml?

V jakém programu (aplikaci) můžeme importovat, spustit, exportovat soubor formátu xml?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Zobrazení:
Internet explorer
Firefox
Google Chrome
Chromium
Notepad

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to xml? s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Přípona souboru xml je v sekci Ostatní soubory

Klíčová slova: Ostatní soubory, formát souboru, jak editovat, jak přehrát, v čem upravit, jak převést, jak rozbalit, Ostatní soubory, .XML, editace, jak konvertovat, jak vytvořit xml, druhy souborů, co to je xml?, co znamená xml?, zkratka xml, export, souborový formát

Tyto stránky vám umožnili zjistit Který formát souboru se označuje koncovkou xml? Jak přehrát xml soubor, resp. jak zobrazit xml soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Republika? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Outlook? Znáte význam termínu Underground? Víte, co je to Léto?

Náhodný výběr dalších, často hledaných, přípon souborů

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xml. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.