Přípony, formáty souborů
Jak a v čem převést, rozbalit, importovat, otevřít, spustit, komprimovat, přehrát soubor s příponou mpeg2 (Video soubory)

Přípona souboru mpeg2

Soubor s příponou .mpeg2 obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG-2. MPEG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých verzí standardu MPEG. Kromě MPEG-2 např. MPEG-4, MPEG-H apod. MPEG2 soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. Formát je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpeg2? Jak a v čem převést, rozbalit, importovat, otevřít, spustit, komprimovat, přehrát soubor s příponou mpeg2 (Video soubory)

Souborový formát: mpeg2

Jak převést, exportovat, přehrát soubor s příponou .mpeg2?

V čem rozbalit, prohlížet, importovat soubor s koncovkou .mpeg2?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, otevřít, vytvořit soubor formátu mpeg2?

Přehrávání
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Nullsoft Winamp Media Player
Apple QuickTime Player
Microsoft Windows Media Player

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací.

Zaujal vás formát, koncovka souboru mpeg2? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru mpeg2 se nachází v sekci Video soubory

Klíčová slova: jak vytvořit mpeg2, editace, koncovka souboru mpeg2, Video soubory, .MPEG2, wiki, význam slova, co to je mpeg2?, převod souborů, druhy souborů, v čem spustit, spuštění souboru, souborový formát, jak změnit, jak rozbalit, čím zobrazit, export, co znamená mpeg2?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Co znamená přípona souboru mpeg2? Jak přehrát mpeg2 soubor, resp. jak zobrazit mpeg2 soubor.

Víte, co to je Saltimbocca? Znáte význam termínu Ironie? Znáte výraz Mravnost? Víte, co je to Porodní plán?

Zkuste také následující přípony souborů

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpeg2. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.