Přípony, formáty souborů
Jak a v čem rozbalit, převést, importovat, exportovat, konvertovat, komprimovat, přehrát soubor s příponou mpeg2 (Video soubory)

Přípona souboru mpeg2

Soubor s příponou .mpeg2 obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG-2. MPEG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých verzí standardu MPEG. Kromě MPEG-2 např. MPEG-4, MPEG-H apod. MPEG2 soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. Formát je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpeg2? Jak a v čem rozbalit, převést, importovat, exportovat, konvertovat, komprimovat, přehrát soubor s příponou mpeg2 (Video soubory)

Souborový formát: mpeg2

Jak rozbalit, upravit, přehrát soubor s příponou .mpeg2?

V čem převést, změnit, importovat soubor s koncovkou .mpeg2?

V jakém programu (aplikaci) můžeme zobrazit, exportovat, spustit soubor formátu mpeg2?

Přehrávání
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Nullsoft Winamp Media Player
Apple QuickTime Player
Microsoft Windows Media Player

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme.

Sdílejte text mpeg2 s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.


 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Přípona souboru mpeg2 se nachází v sekci Video soubory

Klíčová slova: jak editovat, jak vytvořit mpeg2, koncovka souboru mpeg2, .MPEG2, druhy souborů, co znamená mpeg2?, čím zobrazit, jak přehrát, co to je mpeg2?, prohlížení, jak převést, wiki, jak konvertovat, editace, jak komprimovat, převod souborů, jak rozbalit, v čem spustit

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co znamená formát souboru s koncovkou mpeg2? Jak přehrát mpeg2 soubor, resp. jak zobrazit mpeg2 soubor.

Znáte pojem Absolutorium? Znáte pojem Sója? Vzpomněli byste si na význam slova Runy? Víte, co to je Dluh?

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpeg2. Doporučujeme vám, podrobně se seznámit s licenčním ujedenáním daných aplikací. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.