Přípony, formáty souborů
Jak a v čem přehrát, změnit, otevřít, rozbalit, převést, prohlížet, konvertovat soubor s příponou json (Internet a web)

Přípona souboru json

Soubory s příponou json jsou zkratkou JavaScript Object Notation. Jedná se o otevřený standardizovaný textový formát pro přenos dat mezi serverem a webovou aplikací. Jedná se o alternativu XML.

Význam slova, termín, co je to json? Jak a v čem přehrát, změnit, otevřít, rozbalit, převést, prohlížet, konvertovat soubor s příponou json (Internet a web)

Souborový formát: json

Jak přehrát, spustit, konvertovat soubor s příponou .json?

V čem změnit, editovat, otevřít soubor s koncovkou .json?

V jakém programu (aplikaci) můžeme komprimovat, rozbalit, exportovat soubor formátu json?

Vytvoření, úpravy a editace:
Notepad
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Multipad
Textový editor podporující text/plain

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to json? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.


 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Koncovka souboru json se nachází v kategorii Internet a web

Klíčová slova: jak rozbalit, význam slova, wiki, export, jak změnit, Internet a web, .json, souborový formát, zkratka json, jak editovat, formát souboru, v čem upravit, jak převést, Internet a web, editace, přípona souboru json, prohlížení, koncovka souboru json

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Na co se používá souborová přípona json? Jak přehrát json soubor, resp. jak zobrazit json soubor.

Víte, co je to Zastavěná plocha? Vzpomněli byste si na význam slova Patio? Vzpomněli byste si na význam slova Právo? Víte, co je to Prostituce?

Zkuste také následující přípony souborů

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou json. Před instalací aplikace se vždy seznamte s licenční smlouvu, resp. podmínkami za jakých můžete program používat. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.