Přípony, formáty souborů
Jak a v čem upravit, zobrazit, komprimovat, vytvořit, rozbalit, importovat, editovat soubor s příponou json (Internet a web)

Přípona souboru json

Soubory s příponou json jsou zkratkou JavaScript Object Notation. Jedná se o otevřený standardizovaný textový formát pro přenos dat mezi serverem a webovou aplikací. Jedná se o alternativu XML.

Význam slova, termín, co je to json? Jak a v čem upravit, zobrazit, komprimovat, vytvořit, rozbalit, importovat, editovat soubor s příponou json (Internet a web)

Souborový formát: json

Jak upravit, konvertovat, editovat soubor s příponou .json?

V čem zobrazit, prohlížet, komprimovat soubor s koncovkou .json?

V jakém programu (aplikaci) můžeme přehrát, vytvořit, otevřít soubor formátu json?

Vytvoření, úpravy a editace:
Notepad
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Multipad
Textový editor podporující text/plain

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách.

Líbí se vám definice přípony souboru json? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru json patří do kategorie Internet a web

Klíčová slova: jak vytvořit json, prohlížení, .JSON, spuštění souboru, jak komprimovat, Internet a web, formát souboru, jak konvertovat, export, import, jak rozbalit, zkratka json, čím zobrazit, význam slova, v čem upravit, co znamená json?, .json, Internet a web

Na stránce jste se mohli dozvědět: Jaký typ souboru má příponu json? Jak přehrát json soubor, resp. jak zobrazit json soubor.

Víte, co je to Zajištěná cesta? Víte, co to je Melasa? Víte, co je to Screening? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Jóga

Výběr formátů a přípon souborů

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou json. Před použitím zde uvedených aplikací se vždy seznamte s licenční smlouvu obsahující podmínky, za kterých lze program využívat. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.