Přípony, formáty souborů
Jak a v čem zobrazit, komprimovat, převést, přehrát, konvertovat, změnit, prohlížet soubor s příponou json (Internet a web)

Přípona souboru json

Soubory s příponou json jsou zkratkou JavaScript Object Notation. Jedná se o otevřený standardizovaný textový formát pro přenos dat mezi serverem a webovou aplikací. Jedná se o alternativu XML.

Význam slova, termín, co je to json? Jak a v čem zobrazit, komprimovat, převést, přehrát, konvertovat, změnit, prohlížet soubor s příponou json (Internet a web)

Souborový formát: json

Jak zobrazit, upravit, prohlížet soubor s příponou .json?

V čem komprimovat, spustit, převést soubor s koncovkou .json?

V jakém programu (aplikaci) můžeme vytvořit, přehrát, otevřít soubor formátu json?

Vytvoření, úpravy a editace:
Notepad
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Multipad
Textový editor podporující text/plain

Texty mohou obsahovat chyby.

Zaujal vás formát, koncovka souboru json? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.


 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Koncovka souboru json patří do kategorie Internet a web

Klíčová slova: Internet a web, koncovka souboru json, převod souborů, jak změnit, informace, jak konvertovat, jak otevřít, co to je json?, jak rozbalit, zkratka json, přípona souboru json, wiki, v čem upravit, co znamená json?, jak přehrát, jak komprimovat, v čem spustit, souborový formát

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Co znamená přípona souboru json? Jak přehrát json soubor, resp. jak zobrazit json soubor.

Znáte význam termínu Cappuccino? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Domácí násilí? Znáte výraz Mexická vlna? Víte, co je to Keratokonus?

Náhodné koncovky souborů, formáty a jejich specifikace

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou json. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Často můžete aplikace používat zdarma v rámci zkušební doby (shareware, trial verze) nebo pro nekomerční použití. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.