Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou r09 (Komprimace dat)

Přípona souboru r09

Formát RAR pro kompresi souborů je pojmenovaný po autorovi - Jevgenij Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu. Přípona souboru .r09 označuje jeden ze souborů děleného RAR archivu. Jedná se o 11. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .r08 a případný následující .r10. První soubor má příponu .rar. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to r09? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou r09 (Komprimace dat)

Souborový formát: r09

Jak otevřít soubor s příponou .r09?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .r09?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .r09?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu r09 s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru r09 se nachází v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: co to je r09?, import, v čem spustit, Komprimace dat, význam slova, export, jak přehrát, jak převést, čím zobrazit, jak konvertovat, spuštění souboru, v čem upravit, přípona souboru r09, prohlížení, editace, informace, .R09

Teď už znáte odpověď na otázku K čemu se používá přípona r09? Jak přehrát r09 soubor, resp. jak zobrazit r09 soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Plankton? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Scopex Pamatujete si definici pojmu Parlament? Vzpomněli byste si na význam slova Repůjčka?

Výběr náhodných koncovek souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou r09. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.