Přípony, formáty souborů
Jak a v čem změnit, editovat, exportovat, zobrazit, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou dgn (Grafika)

Přípona souboru dgn

Přípona .dgn označuje soubor ve vektorovém grafickém CAD formátu. Jedná se o formát vytvořený společností Bentley Systems. Jedná se o konkurenční formát k DWG od firmy Autodesk. Existují dvě verze formátu označované jako DGN V7 a DGN V8. DGN V7 je starší formát používaný od 80. let 20. století. V roce 2000 vyšla nová verze formátu DGN V8.

Význam slova, termín, co je to dgn? Jak a v čem změnit, editovat, exportovat, zobrazit, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou dgn (Grafika)

Souborový formát: dgn

Jak změnit, otevřít, přehrát soubor s příponou .dgn?

V čem editovat, konvertovat, exportovat soubor s koncovkou .dgn?

V jakém programu (aplikaci) můžeme vytvořit, zobrazit, převést soubor formátu dgn?

Bentley Systems Bentley View (zdarma)
Bentley Systems MicroStation
Oracle AutoVue
Autodesk AutoCAD 2018
Corel PaintShop Pro 2018
AutoDWG DGN to DWG Converter
IMSI TurboCAD Pro 2017
ESRI ArcGIS for Desktop

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony dgn sdílet s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.


 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Souborová přípona dgn je v kategorii Grafika

Klíčová slova: jak převést, zkratka dgn, jak přehrát, Grafika, jak konvertovat, spuštění souboru, v čem upravit, druhy souborů, v čem spustit, co to je dgn?, jak otevřít, Grafika, přípona souboru dgn, čím zobrazit, prohlížení, formát souboru, jak editovat, souborový formát

Kategorie Grafika,  dgn, ilustrační obrázek

Nyní již víte Co se ukrývá pod příponou dgn? Jak přehrát dgn soubor, resp. jak zobrazit dgn soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Daňový doklad Znáte výraz Habilitace? Víte, co je to Terasa? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo SSL

Často hledané souborové formáty

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou dgn. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.