Přípony, formáty souborů
Jak a v čem prohlížet, editovat, upravit, vytvořit, přehrát, spustit, komprimovat soubor s příponou mpeg (Video soubory)

Přípona souboru mpeg

Soubor s příponou .mpeg obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG. MPEG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých verzí standardu MPEG - např. MPEG-1, MPEG-4, MPEG-H apod. MPEG soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. Formát je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpeg? Jak a v čem prohlížet, editovat, upravit, vytvořit, přehrát, spustit, komprimovat soubor s příponou mpeg (Video soubory)

Souborový formát: mpeg

Jak prohlížet, konvertovat, komprimovat soubor s příponou .mpeg?

V čem editovat, zobrazit, upravit soubor s koncovkou .mpeg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme změnit, vytvořit, převést soubor formátu mpeg?

Přehrávání
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Microsoft Windows Media Player
Nullsoft Winamp Media Player
Apple QuickTime Player

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony mpeg sdílet s jinými lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru mpeg se nachází v sekci Video soubory

Klíčová slova: spuštění souboru, koncovka souboru mpeg, přípona souboru mpeg, export, zkratka mpeg, jak konvertovat, v čem spustit, wiki, v čem upravit, jak změnit, .mpeg, prohlížení, jak přehrát, import, převod souborů, co znamená mpeg?, druhy souborů, Video soubory

Právě jste zjistili Co se ukrývá pod příponou mpeg? Jak přehrát mpeg soubor, resp. jak zobrazit mpeg soubor.

Pamatujete si definici pojmu Andragogika? Znáte pojem Gimp? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Černý trh Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Microsoft Edge

Často hledané koncovky souborů

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpeg. Programy se liší v podmínkách použití (v licenci). Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.