Přípony, formáty souborů
Jak a v čem změnit, zobrazit, komprimovat, otevřít, vytvořit, upravit, exportovat soubor s příponou mpeg (Video soubory)

Přípona souboru mpeg

Soubor s příponou .mpeg obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG. MPEG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých verzí standardu MPEG - např. MPEG-1, MPEG-4, MPEG-H apod. MPEG soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. Formát je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpeg? Jak a v čem změnit, zobrazit, komprimovat, otevřít, vytvořit, upravit, exportovat soubor s příponou mpeg (Video soubory)

Souborový formát: mpeg

Jak změnit, konvertovat, exportovat soubor s příponou .mpeg?

V čem zobrazit, přehrát, komprimovat soubor s koncovkou .mpeg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, otevřít, převést soubor formátu mpeg?

Přehrávání
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Microsoft Windows Media Player
Nullsoft Winamp Media Player
Apple QuickTime Player

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací.

Tento text (mpeg) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona mpeg se nachází v kategorii Video soubory

Klíčová slova: .mpeg, čím zobrazit, informace, koncovka souboru mpeg, v čem spustit, jak komprimovat, jak rozbalit, Video soubory, druhy souborů, wiki, editace, .MPEG, zkratka mpeg, jak vytvořit mpeg, prohlížení, souborový formát, jak přehrát, převod souborů

Nyní již víte Jaký typ souboru má příponu mpeg? Jak přehrát mpeg soubor, resp. jak zobrazit mpeg soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Konfigurace? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Zpronevěra? Víte, co je to Spála? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Kvadriatlon

Náhodné formáty souborů

Omlouváme se za možné chyby v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpeg. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Nejrozšířenější jsou shareware, trial, freemium, adware nebo freeware aplikace. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).