Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mpeg (Video soubory)

Přípona souboru mpeg

Soubor s příponou .mpeg obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG. MPEG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých verzí standardu MPEG - např. MPEG-1, MPEG-4, MPEG-H apod. MPEG soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. Formát je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpeg? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mpeg (Video soubory)

Souborový formát: mpeg

Jak otevřít soubor s příponou .mpeg?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .mpeg?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .mpeg?

Přehrávání
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Microsoft Windows Media Player
Nullsoft Winamp Media Player
Apple QuickTime Player

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem mpeg s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru mpeg je v kategorii Video soubory

Klíčová slova: jak přehrát, jak převést, v čem spustit, editace, prohlížení, formát souboru, co to je mpeg?, čím zobrazit, v čem upravit, jak otevřít, spuštění souboru, jak vytvořit mpeg, wiki, jak konvertovat, význam slova, Video soubory, .mpeg

Právě nyní již víte Co znamená formát souboru s koncovkou mpeg? Jak přehrát mpeg soubor, resp. jak zobrazit mpeg soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Aorta Pamatujete si definici pojmu Ban? Vzpomněli byste si na význam slova Mikroekonomie? Znáte pojem Shareware?

Často hledané přípony a souborové formáty

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpeg. Před instalací uvedeného software se seznamte s licencí. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.