Přípony, formáty souborů
Jak a v čem rozbalit, zobrazit, konvertovat, otevřít, převést, změnit, přehrát soubor s příponou mpeg (Video soubory)

Přípona souboru mpeg

Soubor s příponou .mpeg obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG. MPEG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých verzí standardu MPEG - např. MPEG-1, MPEG-4, MPEG-H apod. MPEG soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. Formát je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpeg? Jak a v čem rozbalit, zobrazit, konvertovat, otevřít, převést, změnit, přehrát soubor s příponou mpeg (Video soubory)

Souborový formát: mpeg

Jak rozbalit, spustit, přehrát soubor s příponou .mpeg?

V čem zobrazit, prohlížet, konvertovat soubor s koncovkou .mpeg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme vytvořit, otevřít, upravit soubor formátu mpeg?

Přehrávání
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Microsoft Windows Media Player
Nullsoft Winamp Media Player
Apple QuickTime Player

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem mpeg s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru mpeg patří do sekce Video soubory

Klíčová slova: jak editovat, jak otevřít, v čem upravit, souborový formát, jak vytvořit mpeg, jak konvertovat, jak převést, převod souborů, koncovka souboru mpeg, co to je mpeg?, v čem spustit, wiki, informace, čím zobrazit, formát souboru, jak komprimovat, co znamená mpeg?, přípona souboru mpeg

Právě nyní již víte K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou mpeg? Jak přehrát mpeg soubor, resp. jak zobrazit mpeg soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo cv? Víte, co je to Silice? Znáte význam termínu Škrobová moučka? Znáte výraz Methionin?

Jaké souborové formáty často lidé hledají?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpeg. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.