Přípony, formáty souborů
Jak a v čem rozbalit, přehrát, změnit, otevřít, komprimovat, prohlížet, exportovat soubor s příponou mpeg (Video soubory)

Přípona souboru mpeg

Soubor s příponou .mpeg obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG. MPEG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých verzí standardu MPEG - např. MPEG-1, MPEG-4, MPEG-H apod. MPEG soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. Formát je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpeg? Jak a v čem rozbalit, přehrát, změnit, otevřít, komprimovat, prohlížet, exportovat soubor s příponou mpeg (Video soubory)

Souborový formát: mpeg

Jak rozbalit, editovat, exportovat soubor s příponou .mpeg?

V čem přehrát, importovat, změnit soubor s koncovkou .mpeg?

V jakém programu (aplikaci) můžeme konvertovat, otevřít, spustit soubor formátu mpeg?

Přehrávání
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Microsoft Windows Media Player
Nullsoft Winamp Media Player
Apple QuickTime Player

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu.

Sdílejte text mpeg s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Souborová přípona mpeg je v sekci Video soubory

Klíčová slova: editace, export, čím zobrazit, co znamená mpeg?, import, Video soubory, Video soubory, jak editovat, v čem upravit, jak komprimovat, .mpeg, .MPEG, formát souboru, v čem spustit, jak vytvořit mpeg, jak rozbalit, koncovka souboru mpeg, wiki

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co znamená formát souboru s koncovkou mpeg? Jak přehrát mpeg soubor, resp. jak zobrazit mpeg soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova DPH? Víte, co to je Ředitelské volno? Víte, co to je Kvasnice? Víte, co to je Arboretum?

Náhodný výběr přípon souborů a jejich formátů

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpeg. Každý software má jiné podmínky použití. Nejrozšířenější jsou shareware, trial, freemium, adware nebo freeware aplikace. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.