Přípony, formáty souborů
Jak a v čem spustit, rozbalit, importovat, komprimovat, upravit, převést, vytvořit soubor s příponou pcx (Grafika)

Přípona souboru pcx

Soubor s příponou .pcx označuje grafický soubor v bezeztrátovém bitmapovém formátu (PC Paintbrush File Format) vytvořeném v roce 1985 firmou ZSoft Corporation. Původně byl formát vyvinut pro program PC Paintbrush (Microsoft Malování), postupně se však formát rozšířil i do dalších aplikací. Obrázek v PCX souboru může mít maximální velikost 65536x65536 pixelů s barevnou hloubkou 1bit, 4 bity, 8bitů nebo 24bitů. Kvůli nízké kompresi je dnes tento formát již zastaralý.

Význam slova, termín, co je to pcx? Jak a v čem spustit, rozbalit, importovat, komprimovat, upravit, převést, vytvořit soubor s příponou pcx (Grafika)

Souborový formát: pcx

Jak spustit, změnit, vytvořit soubor s příponou .pcx?

V čem rozbalit, editovat, importovat soubor s koncovkou .pcx?

V jakém programu (aplikaci) můžeme otevřít, komprimovat, konvertovat soubor formátu pcx?

Malování (Windows)
Corel Pain Shop Pro
Adobe Photoshop
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
GIMP

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky.

Líbí se vám definice přípony souboru pcx? Pak se o ní podělte s jinými lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.


 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Přípona souboru pcx je v kategorii Grafika

Klíčová slova: jak změnit, čím zobrazit, převod souborů, spuštění souboru, co to je pcx?, co znamená pcx?, jak rozbalit, druhy souborů, přípona souboru pcx, význam slova, v čem upravit, jak komprimovat, import, zkratka pcx, souborový formát, jak otevřít, jak vytvořit pcx, export

Právě jste zjistili Co se ukrývá pod příponou pcx? Jak přehrát pcx soubor, resp. jak zobrazit pcx soubor.

Víte, co to je Věrnost? Vzpomněli byste si na význam slova Erysipel? Vzpomněli byste si na význam slova Dusík? Víte, co to je Softball?

Často hledané koncovky souborů

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou pcx. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.