Přípony, formáty souborů
Jak a v čem komprimovat, exportovat, rozbalit, přehrát, změnit, spustit, vytvořit soubor s příponou pcx (Grafika)

Přípona souboru pcx

Soubor s příponou .pcx označuje grafický soubor v bezeztrátovém bitmapovém formátu (PC Paintbrush File Format) vytvořeném v roce 1985 firmou ZSoft Corporation. Původně byl formát vyvinut pro program PC Paintbrush (Microsoft Malování), postupně se však formát rozšířil i do dalších aplikací. Obrázek v PCX souboru může mít maximální velikost 65536x65536 pixelů s barevnou hloubkou 1bit, 4 bity, 8bitů nebo 24bitů. Kvůli nízké kompresi je dnes tento formát již zastaralý.

Význam slova, termín, co je to pcx? Jak a v čem komprimovat, exportovat, rozbalit, přehrát, změnit, spustit, vytvořit soubor s příponou pcx (Grafika)

Souborový formát: pcx

Jak komprimovat, konvertovat, vytvořit soubor s příponou .pcx?

V čem exportovat, importovat, rozbalit soubor s koncovkou .pcx?

V jakém programu (aplikaci) můžeme převést, přehrát, otevřít soubor formátu pcx?

Malování (Windows)
Corel Pain Shop Pro
Adobe Photoshop
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
GIMP

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony pcx sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Formát souboru pcx je v kategorii Grafika

Klíčová slova: informace, čím zobrazit, význam slova, co znamená pcx?, druhy souborů, spuštění souboru, jak přehrát, jak otevřít, editace, Grafika, převod souborů, prohlížení, import, jak vytvořit pcx, formát souboru, Grafika, jak konvertovat, přípona souboru pcx

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona pcx? Jak přehrát pcx soubor, resp. jak zobrazit pcx soubor.

Znáte význam termínu Determinant? Víte, co to je Totalita? Víte, co je to Krav maga? Víte, co je to Rezistor?

Výběr náhodných přípon, koncovek souborů a formátů

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou pcx. Před instalací aplikace se vždy seznamte s licenční smlouvu, resp. podmínkami za jakých můžete program používat. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.