Přípony, formáty souborů
Jak a v čem konvertovat, editovat, zobrazit, změnit, importovat, převést, vytvořit soubor s příponou pcx (Grafika)

Přípona souboru pcx

Soubor s příponou .pcx označuje grafický soubor v bezeztrátovém bitmapovém formátu (PC Paintbrush File Format) vytvořeném v roce 1985 firmou ZSoft Corporation. Původně byl formát vyvinut pro program PC Paintbrush (Microsoft Malování), postupně se však formát rozšířil i do dalších aplikací. Obrázek v PCX souboru může mít maximální velikost 65536x65536 pixelů s barevnou hloubkou 1bit, 4 bity, 8bitů nebo 24bitů. Kvůli nízké kompresi je dnes tento formát již zastaralý.

Význam slova, termín, co je to pcx? Jak a v čem konvertovat, editovat, zobrazit, změnit, importovat, převést, vytvořit soubor s příponou pcx (Grafika)

Souborový formát: pcx

Jak konvertovat, exportovat, vytvořit soubor s příponou .pcx?

V čem editovat, přehrát, zobrazit soubor s koncovkou .pcx?

V jakém programu (aplikaci) můžeme otevřít, změnit, rozbalit soubor formátu pcx?

Malování (Windows)
Corel Pain Shop Pro
Adobe Photoshop
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
GIMP

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme.

Sdílejte text pcx s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.


 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Přípona souboru pcx je v kategorii Grafika

Klíčová slova: import, zkratka pcx, .pcx, jak otevřít, jak komprimovat, jak převést, jak konvertovat, jak rozbalit, editace, informace, čím zobrazit, v čem upravit, Grafika, jak editovat, souborový formát, jak změnit, co znamená pcx?, wiki

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K čemu se používá přípona pcx? Jak přehrát pcx soubor, resp. jak zobrazit pcx soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo AGROFERT Víte, co to je Anxieta? Vzpomněli byste si na význam slova Proudový chranič? Víte, co je to Psychohygiena?

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou pcx. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.