Přípony, formáty souborů
Jak a v čem přehrát, převést, vytvořit, exportovat, změnit, konvertovat, otevřít soubor s příponou r02 (Komprimace dat)

Přípona souboru r02

Formát RAR pro kompresi souborů je pojmenovaný po autorovi - Jevgenij Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu. Přípona souboru .r02 označuje jeden ze souborů děleného RAR archivu. Jedná se o 4. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .r01 a případný následující .r03. První soubor má příponu .rar. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to r02? Jak a v čem přehrát, převést, vytvořit, exportovat, změnit, konvertovat, otevřít soubor s příponou r02 (Komprimace dat)

Souborový formát: r02

Jak přehrát, editovat, otevřít soubor s příponou .r02?

V čem převést, zobrazit, vytvořit soubor s koncovkou .r02?

V jakém programu (aplikaci) můžeme spustit, exportovat, upravit soubor formátu r02?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby.

Zaujal vás formát, koncovka souboru r02? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona r02 se nachází v kategorii Komprimace dat

Klíčová slova: informace, čím zobrazit, co znamená r02?, druhy souborů, jak editovat, .r02, jak konvertovat, export, přípona souboru r02, jak otevřít, Komprimace dat, souborový formát, wiki, v čem upravit, jak vytvořit r02, jak rozbalit, co to je r02?, spuštění souboru

Teď už víte Na co se používá souborová přípona r02? Jak přehrát r02 soubor, resp. jak zobrazit r02 soubor.

Znáte význam termínu Onkologie? Víte, co je to Švarc systém? Víte, co je to Sitcom? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Deviace?

Výběr z náhodných souborových formátů, koncovek a přípon souborů

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou r02. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).