Přípony, formáty souborů
Jak a v čem zobrazit, exportovat, spustit, prohlížet, převést, změnit, upravit soubor s příponou ini (Konfigurační soubory)

Přípona souboru ini

Soubory s příponou .INI jsou soubory nastavení programů používané v Microsoft Windows. V dnešní době jsou nahrazovány ukládáním nastavení do registrů. Jedná se o textové soubory plain/text.

Význam slova, termín, co je to ini? Jak a v čem zobrazit, exportovat, spustit, prohlížet, převést, změnit, upravit soubor s příponou ini (Konfigurační soubory)

Souborový formát: ini

Jak zobrazit, komprimovat, upravit soubor s příponou .ini?

V čem exportovat, přehrát, spustit soubor s koncovkou .ini?

V jakém programu (aplikaci) můžeme rozbalit, prohlížet, editovat soubor formátu ini?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
NotePad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain
vlastní nastavení v příslušných aplikacích

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny.

Líbí se vám definice přípony souboru ini? Pak se o ní podělte s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru ini je v kategorii Konfigurační soubory

Klíčová slova: jak komprimovat, jak rozbalit, prohlížení, .ini, jak převést, zkratka ini, koncovka souboru ini, editace, co to je ini?, .INI, informace, jak konvertovat, Konfigurační soubory, spuštění souboru, co znamená ini?, jak editovat, čím zobrazit, formát souboru

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona ini? Jak přehrát ini soubor, resp. jak zobrazit ini soubor.

Víte, co je to Chlorofyl? Znáte pojem Distanční studium? Znáte pojem Adrenalin? Znáte význam termínu Bazilika?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou ini. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Často můžete aplikace používat zdarma v rámci zkušební doby (shareware, trial verze) nebo pro nekomerční použití. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, co je to tablet, co je to router nebo co je to co je to Wi-fi? Pokud ne, odpověď naleznete zde.