Přípony, formáty souborů
Jak a v čem zobrazit, rozbalit, importovat, konvertovat, přehrát, upravit, prohlížet soubor s příponou ini (Konfigurační soubory)

Přípona souboru ini

Soubory s příponou .INI jsou soubory nastavení programů používané v Microsoft Windows. V dnešní době jsou nahrazovány ukládáním nastavení do registrů. Jedná se o textové soubory plain/text.

Význam slova, termín, co je to ini? Jak a v čem zobrazit, rozbalit, importovat, konvertovat, přehrát, upravit, prohlížet soubor s příponou ini (Konfigurační soubory)

Souborový formát: ini

Jak zobrazit, editovat, prohlížet soubor s příponou .ini?

V čem rozbalit, komprimovat, importovat soubor s koncovkou .ini?

V jakém programu (aplikaci) můžeme změnit, konvertovat, vytvořit soubor formátu ini?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
NotePad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain
vlastní nastavení v příslušných aplikacích

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme.

Zaujal vás formát, koncovka souboru ini? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona ini patří do sekce Konfigurační soubory

Klíčová slova: jak komprimovat, jak převést, jak změnit, .ini, druhy souborů, jak otevřít, .INI, v čem spustit, jak přehrát, jak editovat, jak rozbalit, převod souborů, souborový formát, Konfigurační soubory, prohlížení, zkratka ini, co to je ini?, význam slova

Teď už víte Který formát souboru se označuje koncovkou ini? Jak přehrát ini soubor, resp. jak zobrazit ini soubor.

Znáte pojem Segway? Víte, co je to Skalár? Víte, co je to Vermut? Znáte pojem Výsečník?

Výběr z náhodných souborových formátů, koncovek a přípon souborů

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou ini. Ve vlastním zájmu vám před použitím uvedených aplikací doporučujeme podrobně se seznámit s příslušnou licenční smlouvou. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, co je to tablet, co je to router nebo co je to co je to Wi-fi? Pokud ne, odpověď naleznete zde.