Přípony, formáty souborů
Jak a v čem změnit, upravit, otevřít, exportovat, vytvořit, konvertovat, spustit soubor s příponou ini (Konfigurační soubory)

Přípona souboru ini

Soubory s příponou .INI jsou soubory nastavení programů používané v Microsoft Windows. V dnešní době jsou nahrazovány ukládáním nastavení do registrů. Jedná se o textové soubory plain/text.

Význam slova, termín, co je to ini? Jak a v čem změnit, upravit, otevřít, exportovat, vytvořit, konvertovat, spustit soubor s příponou ini (Konfigurační soubory)

Souborový formát: ini

Jak změnit, komprimovat, spustit soubor s příponou .ini?

V čem upravit, zobrazit, otevřít soubor s koncovkou .ini?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, exportovat, prohlížet soubor formátu ini?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
NotePad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain
vlastní nastavení v příslušných aplikacích

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu ini s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona ini je v kategorii Konfigurační soubory

Klíčová slova: .ini, zkratka ini, export, informace, co znamená ini?, čím zobrazit, přípona souboru ini, editace, převod souborů, .INI, význam slova, jak změnit, jak přehrát, jak editovat, souborový formát, formát souboru, koncovka souboru ini, jak rozbalit

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co se ukrývá v souborech s koncovkou ini? Jak přehrát ini soubor, resp. jak zobrazit ini soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Glukagon Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Smetana? Pamatujete si definici pojmu HDI? Vzpomněli byste si na význam slova Flattr?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou ini. Ve vlastním zájmu vám před použitím uvedených aplikací doporučujeme podrobně se seznámit s příslušnou licenční smlouvou. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Víte, co je to tablet, co je to router nebo co je to co je to Wi-fi? Pokud ne, odpověď naleznete zde.