Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou ini (Konfigurační soubory)

Přípona souboru ini

Soubory s příponou .INI jsou soubory nastavení programů používané v Microsoft Windows. V dnešní době jsou nahrazovány ukládáním nastavení do registrů. Jedná se o textové soubory plain/text.

Význam slova, termín, co je to ini? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou ini (Konfigurační soubory)

Souborový formát: ini

Jak otevřít soubor s příponou .ini?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .ini?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .ini?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
NotePad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain
vlastní nastavení v příslušných aplikacích

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Zaujal vás formát, koncovka souboru ini? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru ini je v sekci Konfigurační soubory

Klíčová slova: informace, co to je ini?, .ini, jak konvertovat, export, jak otevřít, wiki, koncovka souboru ini, souborový formát, co znamená ini?, import, v čem upravit, Konfigurační soubory, přípona souboru ini, v čem spustit, spuštění souboru, Konfigurační soubory

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Na co se používá souborová přípona ini? Jak přehrát ini soubor, resp. jak zobrazit ini soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Hydrosféra Pamatujete si definici pojmu Akcelerace? Vzpomněli byste si na význam slova Směnka? Znáte pojem Keramika?

Náhodné koncovky souborů, formáty a jejich specifikace

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou ini. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Aplikace jsou povětšinou k dispozici zdarma, avšak pro komerční použití je mnohdy vyžadován nákup placené licence. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

Víte, co je to tablet, co je to router nebo co je to co je to Wi-fi? Pokud ne, odpověď naleznete zde.