Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou dds (Grafika)

Přípona souboru dds

Přípona .dds obvykle označuje soubor ve formátu DirectDraw Surface, který je využíván Microsoft DirectX. Do souboru se ukládají rastrové obrázky - textury a pozadí. Využíván je především v počítačových hrách. Soubor lze otevřít nebo editovat ve speciálních programech nebo lze využít klasické grafické programy jako Gimp nebo Adobe Photoshop s příslušným nainstalovaným pluginem.

Význam slova, termín, co je to dds? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou dds (Grafika)

Souborový formát: dds

Jak otevřít soubor s příponou .dds?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .dds?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .dds?

Windows Texture Viewer
NVIDIA Texture Tools
NVIDIA DDS Thumbnail Viewer
Microsoft DirectX Texture Editor
DotPDN Paint.NET
XnView
DXTBmp

S pluginem:
GIMP
Adobe Photoshop

Texty mohou obsahovat chyby.

Sdílejte text dds s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona dds je v kategorii Grafika

Klíčová slova: souborový formát, jak přehrát, čím zobrazit, informace, jak vytvořit dds, co to je dds?, v čem spustit, význam slova, formát souboru, jak otevřít, wiki, Grafika, v čem upravit, Grafika, jak konvertovat, import, .dds

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co znamená formát souboru s koncovkou dds? Jak přehrát dds soubor, resp. jak zobrazit dds soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Agility? Znáte pojem Dyslipidémie? Víte, co je to Babyka? Znáte význam termínu Minimální mzda?

Náhodný výběr přípon souborů a jejich formátů

Omlouváme se za možné chyby v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou dds. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Znáte pojem plugin nebo chipset?