Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, editovat, změnit, převést, upravit, otevřít, exportovat soubor s příponou dds (Grafika)

Přípona souboru dds

Přípona .dds obvykle označuje soubor ve formátu DirectDraw Surface, který je využíván Microsoft DirectX. Do souboru se ukládají rastrové obrázky - textury a pozadí. Využíván je především v počítačových hrách. Soubor lze otevřít nebo editovat ve speciálních programech nebo lze využít klasické grafické programy jako Gimp nebo Adobe Photoshop s příslušným nainstalovaným pluginem.

Význam slova, termín, co je to dds? Jak a v čem importovat, editovat, změnit, převést, upravit, otevřít, exportovat soubor s příponou dds (Grafika)

Souborový formát: dds

Jak importovat, komprimovat, exportovat soubor s příponou .dds?

V čem editovat, rozbalit, změnit soubor s koncovkou .dds?

V jakém programu (aplikaci) můžeme zobrazit, převést, prohlížet soubor formátu dds?

Windows Texture Viewer
NVIDIA Texture Tools
NVIDIA DDS Thumbnail Viewer
Microsoft DirectX Texture Editor
DotPDN Paint.NET
XnView
DXTBmp

S pluginem:
GIMP
Adobe Photoshop

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme.

Zaujal vás formát, koncovka souboru dds? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.


 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Přípona souboru dds patří do kategorie Grafika

Klíčová slova: co znamená dds?, .DDS, jak konvertovat, v čem upravit, koncovka souboru dds, jak změnit, jak otevřít, .dds, jak vytvořit dds, prohlížení, souborový formát, jak převést, jak editovat, formát souboru, význam slova, jak komprimovat, převod souborů, v čem spustit

Tyto stránky vám umožnili zjistit Na co se používá souborová přípona dds? Jak přehrát dds soubor, resp. jak zobrazit dds soubor.

Pamatujete si definici pojmu Mrtvý zub? Pamatujete si definici pojmu Drobný hmotný majetek? Vzpomněli byste si na význam slova Prostěsdělovací styl? Víte, co je to Sentiment?

Náhodný výběr dalších, často hledaných, přípon souborů

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou dds. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Programy jsou povětšinou zdarma ke stažení, pro komerční použití je však často potřeba placená verze. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Znáte pojem plugin nebo chipset?