Přípony, formáty souborů
Jak a v čem editovat, importovat, zobrazit, komprimovat, upravit, převést, rozbalit soubor s příponou dds (Grafika)

Přípona souboru dds

Přípona .dds obvykle označuje soubor ve formátu DirectDraw Surface, který je využíván Microsoft DirectX. Do souboru se ukládají rastrové obrázky - textury a pozadí. Využíván je především v počítačových hrách. Soubor lze otevřít nebo editovat ve speciálních programech nebo lze využít klasické grafické programy jako Gimp nebo Adobe Photoshop s příslušným nainstalovaným pluginem.

Význam slova, termín, co je to dds? Jak a v čem editovat, importovat, zobrazit, komprimovat, upravit, převést, rozbalit soubor s příponou dds (Grafika)

Souborový formát: dds

Jak editovat, konvertovat, rozbalit soubor s příponou .dds?

V čem importovat, přehrát, zobrazit soubor s koncovkou .dds?

V jakém programu (aplikaci) můžeme exportovat, komprimovat, otevřít soubor formátu dds?

Windows Texture Viewer
NVIDIA Texture Tools
NVIDIA DDS Thumbnail Viewer
Microsoft DirectX Texture Editor
DotPDN Paint.NET
XnView
DXTBmp

S pluginem:
GIMP
Adobe Photoshop

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech.

Líbí se vám definice přípony souboru dds? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru dds je v kategorii Grafika

Klíčová slova: jak komprimovat, zkratka dds, export, v čem upravit, prohlížení, formát souboru, jak rozbalit, v čem spustit, druhy souborů, co znamená dds?, Grafika, wiki, .dds, převod souborů, co to je dds?, editace, jak otevřít, jak konvertovat

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se využívá souborová přípona dds? Jak přehrát dds soubor, resp. jak zobrazit dds soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Smoothie? Víte, co je to Grant? Víte, co to je PSPad? Pamatujete si definici pojmu Žinčica?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou dds. Před instalací aplikace se vždy seznamte s licenční smlouvu, resp. podmínkami za jakých můžete program používat. Často můžete aplikace používat zdarma v rámci zkušební doby (shareware, trial verze) nebo pro nekomerční použití. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Znáte pojem plugin nebo chipset?