Přípony, formáty souborů
Jak a v čem prohlížet, vytvořit, spustit, editovat, rozbalit, převést, změnit soubor s příponou dds (Grafika)

Přípona souboru dds

Přípona .dds obvykle označuje soubor ve formátu DirectDraw Surface, který je využíván Microsoft DirectX. Do souboru se ukládají rastrové obrázky - textury a pozadí. Využíván je především v počítačových hrách. Soubor lze otevřít nebo editovat ve speciálních programech nebo lze využít klasické grafické programy jako Gimp nebo Adobe Photoshop s příslušným nainstalovaným pluginem.

Význam slova, termín, co je to dds? Jak a v čem prohlížet, vytvořit, spustit, editovat, rozbalit, převést, změnit soubor s příponou dds (Grafika)

Souborový formát: dds

Jak prohlížet, exportovat, změnit soubor s příponou .dds?

V čem vytvořit, přehrát, spustit soubor s koncovkou .dds?

V jakém programu (aplikaci) můžeme importovat, editovat, komprimovat soubor formátu dds?

Windows Texture Viewer
NVIDIA Texture Tools
NVIDIA DDS Thumbnail Viewer
Microsoft DirectX Texture Editor
DotPDN Paint.NET
XnView
DXTBmp

S pluginem:
GIMP
Adobe Photoshop

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem dds s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru dds patří do sekce Grafika

Klíčová slova: jak převést, export, zkratka dds, jak otevřít, jak vytvořit dds, jak editovat, prohlížení, čím zobrazit, v čem upravit, co znamená dds?, jak konvertovat, souborový formát, jak rozbalit, import, editace, jak změnit, převod souborů, jak přehrát

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K čemu se používá přípona dds? Jak přehrát dds soubor, resp. jak zobrazit dds soubor.

Znáte pojem Ančovička? Znáte význam termínu Chat? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Roční obrat? Znáte význam termínu Kaizen?

Náhodné koncovky, přípony, formáty souborů

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou dds. Aplikace se liší licenčním ujednáním. Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Znáte pojem plugin nebo chipset?