Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou dds (Grafika)

Přípona souboru dds

Přípona .dds obvykle označuje soubor ve formátu DirectDraw Surface, který je využíván Microsoft DirectX. Do souboru se ukládají rastrové obrázky - textury a pozadí. Využíván je především v počítačových hrách. Soubor lze otevřít nebo editovat ve speciálních programech nebo lze využít klasické grafické programy jako Gimp nebo Adobe Photoshop s příslušným nainstalovaným pluginem.

Význam slova, termín, co je to dds? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou dds (Grafika)

Souborový formát: dds

Jak otevřít soubor s příponou .dds?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .dds?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .dds?

Windows Texture Viewer
NVIDIA Texture Tools
NVIDIA DDS Thumbnail Viewer
Microsoft DirectX Texture Editor
DotPDN Paint.NET
XnView
DXTBmp

S pluginem:
GIMP
Adobe Photoshop

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem dds s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru dds se nachází v sekci Grafika

Klíčová slova: formát souboru, Grafika, .dds, .DDS, editace, Grafika, prohlížení, co znamená dds?, export, koncovka souboru dds, význam slova, wiki, v čem upravit, import, souborový formát, v čem spustit, jak konvertovat

Teď už znáte odpověď na otázku Co se ukrývá v souborech s koncovkou dds? Jak přehrát dds soubor, resp. jak zobrazit dds soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Karité? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Římsa Pamatujete si definici pojmu Ocílka? Vzpomněli byste si na význam slova Obrat?

Výběr náhodných koncovek souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou dds. Doporučujeme vám, podrobně se seznámit s licenčním ujedenáním daných aplikací. Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

Znáte pojem plugin nebo chipset?