Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cxx (Zdrojové kódy)

Přípona souboru cxx

Soubor s příponou .CXX obsahuje zdrojový kód napsaný v programu C++. V souboru může být uložen kompletní zdrojový kód programu nebo se může jednat pouze o část projektu. Soubory lze editovat v běžných textových editorech, je však lepší použít komplexní nástroje, které zvýrazňují syntaxi a dokáží odhalit některé chyby. Před spuštěním je potřeba .cxx soubory zkompilovat pomocí kompilátoru. Místo přípony cxx se častěji používá souborová přípona cpp.

Význam slova, termín, co je to cxx? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cxx (Zdrojové kódy)

Souborový formát: cxx

Jak otevřít soubor s příponou .cxx?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .cxx?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .cxx?

Kompilace, spuštění
Eclipse CDT
Microsoft Visual Studio
Borland C++Builder

Vytvoření, úpravy a editace jako text:
Notepad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
PSPad (Windows, freeware)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Možnost chyb vyhrazena.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu cxx se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru cxx se nachází v sekci Zdrojové kódy

Klíčová slova: formát souboru, wiki, jak převést, spuštění souboru, koncovka souboru cxx, význam slova, souborový formát, jak otevřít, .CXX, informace, export, jak konvertovat, import, v čem upravit, co to je cxx?, přípona souboru cxx, v čem spustit

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K čemu se používá přípona cxx? Jak přehrát cxx soubor, resp. jak zobrazit cxx soubor.

Znáte význam termínu Červená čočka? Víte, co to je Smartphone? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Rar? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Bronchoskopie

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cxx. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.