Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zipx (Komprimace dat)

Přípona souboru zipx

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Přípona souboru .zipx je odvozena od slova Extended Zip File. Jedná se o nový druh algoritmu, který umožňuje větší kompresi souborů oproti standardnímu formátu zip. ZIPX algoritmus je možné využít v programu WinZip od verze 12.1.

Význam slova, termín, co je to zipx? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zipx (Komprimace dat)

Souborový formát: zipx

Jak otevřít soubor s příponou .zipx?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .zipx?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .zipx?

Komprimace/dekomprimace
WinZip verze 12.1 a vyšší

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem zipx s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru zipx je v kategorii Komprimace dat

Klíčová slova: přípona souboru zipx, spuštění souboru, v čem spustit, formát souboru, .ZIPX, editace, wiki, Komprimace dat, koncovka souboru zipx, co to je zipx?, čím zobrazit, export, jak přehrát, informace, jak otevřít, import, jak vytvořit zipx

Právě nyní již víte Co znamená formát souboru s koncovkou zipx? Jak přehrát zipx soubor, resp. jak zobrazit zipx soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Nulové pásmo Pamatujete si definici pojmu Pankreas? Vzpomněli byste si na význam slova Tera? Znáte pojem Embolie?

Často hledané přípony a souborové formáty

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou zipx. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.