Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zipx (Komprimace dat)

Přípona souboru zipx

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Přípona souboru .zipx je odvozena od slova Extended Zip File. Jedná se o nový druh algoritmu, který umožňuje větší kompresi souborů oproti standardnímu formátu zip. ZIPX algoritmus je možné využít v programu WinZip od verze 12.1.

Význam slova, termín, co je to zipx? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zipx (Komprimace dat)

Souborový formát: zipx

Jak otevřít soubor s příponou .zipx?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .zipx?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .zipx?

Komprimace/dekomprimace
WinZip verze 12.1 a vyšší

Veškeré texty jsou bez záruky.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to zipx? s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona zipx je v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: přípona souboru zipx, jak přehrát, jak otevřít, export, wiki, jak převést, Komprimace dat, jak konvertovat, souborový formát, v čem upravit, co znamená zipx?, informace, spuštění souboru, Komprimace dat, koncovka souboru zipx, prohlížení, formát souboru

Teď už víte Jaký formát souboru se označuje příponou zipx? Jak přehrát zipx soubor, resp. jak zobrazit zipx soubor.

Víte, co to je Karneval? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo CNG? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Aproximace Pamatujete si definici pojmu Ethernet?

Výběr z náhodných souborových formátů, koncovek a přípon souborů

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou zipx. Doporučujeme vám, podrobně se seznámit s licenčním ujedenáním daných aplikací. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.