Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zipx (Komprimace dat)

Přípona souboru zipx

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Přípona souboru .zipx je odvozena od slova Extended Zip File. Jedná se o nový druh algoritmu, který umožňuje větší kompresi souborů oproti standardnímu formátu zip. ZIPX algoritmus je možné využít v programu WinZip od verze 12.1.

Význam slova, termín, co je to zipx? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zipx (Komprimace dat)

Souborový formát: zipx

Jak otevřít soubor s příponou .zipx?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .zipx?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .zipx?

Komprimace/dekomprimace
WinZip verze 12.1 a vyšší

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Zaujal vás formát, koncovka souboru zipx? Potom se o definici podělte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru zipx se nachází v kategorii Komprimace dat

Klíčová slova: v čem spustit, jak přehrát, Komprimace dat, jak vytvořit zipx, v čem upravit, prohlížení, Komprimace dat, .zipx, co znamená zipx?, souborový formát, přípona souboru zipx, import, význam slova, informace, wiki, jak konvertovat, koncovka souboru zipx

Tyto stránky vám umožnili zjistit Co se skrývá v souborech s příponou zipx? Jak přehrát zipx soubor, resp. jak zobrazit zipx soubor.

Pamatujete si definici pojmu Asociace? Vzpomněli byste si na význam slova LMD? Znáte pojem Czech point? Víte, co je to Kóta?

Náhodný výběr dalších, často hledaných, přípon souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou zipx. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.