Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zipx (Komprimace dat)

Přípona souboru zipx

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Přípona souboru .zipx je odvozena od slova Extended Zip File. Jedná se o nový druh algoritmu, který umožňuje větší kompresi souborů oproti standardnímu formátu zip. ZIPX algoritmus je možné využít v programu WinZip od verze 12.1.

Význam slova, termín, co je to zipx? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zipx (Komprimace dat)

Souborový formát: zipx

Jak otevřít soubor s příponou .zipx?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .zipx?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .zipx?

Komprimace/dekomprimace
WinZip verze 12.1 a vyšší

Uvedené informace jsou bez záruky.

Tento text (zipx) můžete sdílet s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru zipx je v kategorii Komprimace dat

Klíčová slova: Komprimace dat, koncovka souboru zipx, prohlížení, export, .ZIPX, jak vytvořit zipx, formát souboru, editace, wiki, čím zobrazit, jak konvertovat, co to je zipx?, co znamená zipx?, Komprimace dat, spuštění souboru, informace, v čem spustit

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se využívá souborová přípona zipx? Jak přehrát zipx soubor, resp. jak zobrazit zipx soubor.

Víte, co je to Léze? Znáte význam termínu Kvantová fyzika? Víte, co to je Energie? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Mikroplyš?

Výběr formátů a přípon souborů

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou zipx. Před instalací uvedeného software se seznamte s licencí. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.