Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zipx (Komprimace dat)

Přípona souboru zipx

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Přípona souboru .zipx je odvozena od slova Extended Zip File. Jedná se o nový druh algoritmu, který umožňuje větší kompresi souborů oproti standardnímu formátu zip. ZIPX algoritmus je možné využít v programu WinZip od verze 12.1.

Význam slova, termín, co je to zipx? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zipx (Komprimace dat)

Souborový formát: zipx

Jak otevřít soubor s příponou .zipx?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .zipx?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .zipx?

Komprimace/dekomprimace
WinZip verze 12.1 a vyšší

Možnost chyb vyhrazena.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu zipx s vašimi známými a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru zipx se nachází v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: koncovka souboru zipx, editace, wiki, čím zobrazit, .zipx, význam slova, .ZIPX, export, přípona souboru zipx, jak převést, jak otevřít, informace, v čem upravit, Komprimace dat, jak přehrát, prohlížení, formát souboru

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co se ukrývá v souborech s koncovkou zipx? Jak přehrát zipx soubor, resp. jak zobrazit zipx soubor.

Znáte význam termínu Login? Víte, co to je Logopedie? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Biosféra? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Reiki

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou zipx. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).