Přípony, formáty souborů
Jak a v čem editovat, přehrát, změnit, zobrazit, importovat, konvertovat, převést soubor s příponou r09 (Komprimace dat)

Přípona souboru r09

Formát RAR pro kompresi souborů je pojmenovaný po autorovi - Jevgenij Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu. Přípona souboru .r09 označuje jeden ze souborů děleného RAR archivu. Jedná se o 11. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .r08 a případný následující .r10. První soubor má příponu .rar. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to r09? Jak a v čem editovat, přehrát, změnit, zobrazit, importovat, konvertovat, převést soubor s příponou r09 (Komprimace dat)

Souborový formát: r09

Jak editovat, komprimovat, převést soubor s příponou .r09?

V čem přehrát, rozbalit, změnit soubor s koncovkou .r09?

V jakém programu (aplikaci) můžeme otevřít, zobrazit, spustit soubor formátu r09?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách.

Sdílejte text r09 s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.


 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Formát souboru r09 je v kategorii Komprimace dat

Klíčová slova: jak komprimovat, zkratka r09, import, Komprimace dat, co to je r09?, jak rozbalit, Komprimace dat, v čem upravit, jak editovat, .r09, druhy souborů, jak konvertovat, formát souboru, koncovka souboru r09, jak převést, co znamená r09?, jak přehrát, v čem spustit

Teď už znáte odpověď na otázku Co se ukrývá v souborech s koncovkou r09? Jak přehrát r09 soubor, resp. jak zobrazit r09 soubor.

Znáte pojem Léze? Vzpomněli byste si na význam slova Bitcoin? Víte, co je to Zvyk? Víte, co je to Dystopie?

Výběr náhodných koncovek souborů

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou r09. Programy se liší v podmínkách použití (v licenci). Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).