Přípony, formáty souborů
Jak a v čem přehrát, editovat, otevřít, importovat, upravit, vytvořit, rozbalit soubor s příponou r09 (Komprimace dat)

Přípona souboru r09

Formát RAR pro kompresi souborů je pojmenovaný po autorovi - Jevgenij Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu. Přípona souboru .r09 označuje jeden ze souborů děleného RAR archivu. Jedná se o 11. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .r08 a případný následující .r10. První soubor má příponu .rar. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to r09? Jak a v čem přehrát, editovat, otevřít, importovat, upravit, vytvořit, rozbalit soubor s příponou r09 (Komprimace dat)

Souborový formát: r09

Jak přehrát, komprimovat, rozbalit soubor s příponou .r09?

V čem editovat, konvertovat, otevřít soubor s koncovkou .r09?

V jakém programu (aplikaci) můžeme exportovat, importovat, spustit soubor formátu r09?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu.

Definici souborového formátu r09 můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru r09 se nachází v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: druhy souborů, jak rozbalit, zkratka r09, jak přehrát, převod souborů, jak konvertovat, import, prohlížení, Komprimace dat, formát souboru, Komprimace dat, jak otevřít, editace, jak komprimovat, význam slova, co to je r09?, jak vytvořit r09, souborový formát

Tyto stránky vám umožnili zjistit Který formát souboru se označuje koncovkou r09? Jak přehrát r09 soubor, resp. jak zobrazit r09 soubor.

Znáte pojem Kaligram? Znáte výraz Normalizace? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Tůň? Víte, co je to Skipas?

Doporučujeme se seznámit s těmito příponami a formáty souborů

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou r09. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.