Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou divx (Video soubory)

Přípona souboru divx

.DivX přípona označuje video soubory ve formátu DivX vytvořeného firmou DivX, Inc. Jedná se o vysoce kvalitní, vysoce kompresní video formát používaný pro distribuci digitálního videa. Videa ve formátu DivX mají mnohem menší velikost oproti nekomprimovanému videu, přitom však dochází jen k minimální ztrátě obrazové kvality. Videa v DivX formátu lze přehrát ve většině moderních multimediálních přehrávačích. V některých případech je však nutné zvlášť doinstalovat DivX kodek.

Význam slova, termín, co je to divx? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou divx (Video soubory)

Souborový formát: divx

Jak otevřít soubor s příponou .divx?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .divx?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .divx?

DivX Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Apple QuickTime Player
RealPlayer

Texty mohou obsahovat chyby.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to divx? s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona divx je v sekci Video soubory

Klíčová slova: koncovka souboru divx, import, .divx, formát souboru, editace, prohlížení, informace, export, čím zobrazit, jak vytvořit divx, souborový formát, význam slova, jak převést, jak přehrát, jak konvertovat, spuštění souboru, wiki

Teď už víte Co znamená přípona souboru divx? Jak přehrát divx soubor, resp. jak zobrazit divx soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Exekuce? Znáte pojem Cholerik? Víte, co je to Entalpie? Znáte význam termínu Epilepsie?

Vybrané formáty a přípony souborů

Omlouváme se za možné chyby v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou divx. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.