Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, vytvořit, změnit, konvertovat, exportovat, přehrát, komprimovat soubor s příponou divx (Video soubory)

Přípona souboru divx

.DivX přípona označuje video soubory ve formátu DivX vytvořeného firmou DivX, Inc. Jedná se o vysoce kvalitní, vysoce kompresní video formát používaný pro distribuci digitálního videa. Videa ve formátu DivX mají mnohem menší velikost oproti nekomprimovanému videu, přitom však dochází jen k minimální ztrátě obrazové kvality. Videa v DivX formátu lze přehrát ve většině moderních multimediálních přehrávačích. V některých případech je však nutné zvlášť doinstalovat DivX kodek.

Význam slova, termín, co je to divx? Jak a v čem importovat, vytvořit, změnit, konvertovat, exportovat, přehrát, komprimovat soubor s příponou divx (Video soubory)

Souborový formát: divx

Jak importovat, prohlížet, komprimovat soubor s příponou .divx?

V čem vytvořit, zobrazit, změnit soubor s koncovkou .divx?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, konvertovat, rozbalit soubor formátu divx?

DivX Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Apple QuickTime Player
RealPlayer

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací.

Líbí se vám definice přípony souboru divx? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona divx je v kategorii Video soubory

Klíčová slova: jak převést, editace, Video soubory, co znamená divx?, čím zobrazit, jak otevřít, Video soubory, význam slova, souborový formát, jak rozbalit, převod souborů, druhy souborů, export, v čem upravit, import, v čem spustit, jak vytvořit divx, jak konvertovat

Nyní již víte Které typy souborů se označují koncovkou divx? Jak přehrát divx soubor, resp. jak zobrazit divx soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Rumiště Víte, co je to AUX? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Pappardelle Víte, co je to Subsidiarita?

Často hledané souborové formáty

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou divx. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.