Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, konvertovat, zobrazit, spustit, exportovat, editovat, upravit soubor s příponou divx (Video soubory)

Přípona souboru divx

.DivX přípona označuje video soubory ve formátu DivX vytvořeného firmou DivX, Inc. Jedná se o vysoce kvalitní, vysoce kompresní video formát používaný pro distribuci digitálního videa. Videa ve formátu DivX mají mnohem menší velikost oproti nekomprimovanému videu, přitom však dochází jen k minimální ztrátě obrazové kvality. Videa v DivX formátu lze přehrát ve většině moderních multimediálních přehrávačích. V některých případech je však nutné zvlášť doinstalovat DivX kodek.

Význam slova, termín, co je to divx? Jak a v čem importovat, konvertovat, zobrazit, spustit, exportovat, editovat, upravit soubor s příponou divx (Video soubory)

Souborový formát: divx

Jak importovat, komprimovat, upravit soubor s příponou .divx?

V čem konvertovat, změnit, zobrazit soubor s koncovkou .divx?

V jakém programu (aplikaci) můžeme vytvořit, spustit, otevřít soubor formátu divx?

DivX Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Apple QuickTime Player
RealPlayer

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu.

Zaujal vás formát, koncovka souboru divx? Potom se o definici podělte s dalšími lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.


  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Koncovka souboru divx patří do sekce Video soubory

Klíčová slova: spuštění souboru, informace, čím zobrazit, jak konvertovat, co to je divx?, .divx, prohlížení, v čem upravit, přípona souboru divx, formát souboru, jak změnit, jak rozbalit, export, druhy souborů, zkratka divx, jak komprimovat, wiki, co znamená divx?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Co znamená přípona souboru divx? Jak přehrát divx soubor, resp. jak zobrazit divx soubor.

Znáte výraz Mangold? Víte, co to je Šestá nemoc? Pamatujete si definici pojmu Espresso? Víte, co to je Legionella?

Náhodné koncovky souborů, formáty a jejich specifikace

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou divx. Před použitím zde uvedených aplikací se vždy seznamte s licenční smlouvu obsahující podmínky, za kterých lze program využívat. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.