Přípony, formáty souborů
Jak a v čem spustit, zobrazit, editovat, konvertovat, importovat, upravit, exportovat soubor s příponou divx (Video soubory)

Přípona souboru divx

.DivX přípona označuje video soubory ve formátu DivX vytvořeného firmou DivX, Inc. Jedná se o vysoce kvalitní, vysoce kompresní video formát používaný pro distribuci digitálního videa. Videa ve formátu DivX mají mnohem menší velikost oproti nekomprimovanému videu, přitom však dochází jen k minimální ztrátě obrazové kvality. Videa v DivX formátu lze přehrát ve většině moderních multimediálních přehrávačích. V některých případech je však nutné zvlášť doinstalovat DivX kodek.

Význam slova, termín, co je to divx? Jak a v čem spustit, zobrazit, editovat, konvertovat, importovat, upravit, exportovat soubor s příponou divx (Video soubory)

Souborový formát: divx

Jak spustit, převést, exportovat soubor s příponou .divx?

V čem zobrazit, otevřít, editovat soubor s koncovkou .divx?

V jakém programu (aplikaci) můžeme vytvořit, konvertovat, prohlížet soubor formátu divx?

DivX Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Apple QuickTime Player
RealPlayer

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu divx s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Koncovka souboru divx se nachází v sekci Video soubory

Klíčová slova: spuštění souboru, prohlížení, souborový formát, .DIVX, koncovka souboru divx, Video soubory, význam slova, informace, jak přehrát, export, čím zobrazit, jak konvertovat, wiki, v čem upravit, přípona souboru divx, jak vytvořit divx, jak změnit, Video soubory

Právě nyní již víte K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou divx? Jak přehrát divx soubor, resp. jak zobrazit divx soubor.

Pamatujete si definici pojmu Prameniště? Znáte pojem Faktura? Znáte výraz Lufa? Znáte výraz Článek?

Jaké souborové formáty často lidé hledají?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou divx. Doporučujeme vám, podrobně se seznámit s licenčním ujedenáním daných aplikací. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.