Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou divx (Video soubory)

Přípona souboru divx

.DivX přípona označuje video soubory ve formátu DivX vytvořeného firmou DivX, Inc. Jedná se o vysoce kvalitní, vysoce kompresní video formát používaný pro distribuci digitálního videa. Videa ve formátu DivX mají mnohem menší velikost oproti nekomprimovanému videu, přitom však dochází jen k minimální ztrátě obrazové kvality. Videa v DivX formátu lze přehrát ve většině moderních multimediálních přehrávačích. V některých případech je však nutné zvlášť doinstalovat DivX kodek.

Význam slova, termín, co je to divx? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou divx (Video soubory)

Souborový formát: divx

Jak otevřít soubor s příponou .divx?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .divx?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .divx?

DivX Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Apple QuickTime Player
RealPlayer

Neručíme za pravdivost uvedených informací.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony divx sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru divx patří do sekce Video soubory

Klíčová slova: .DIVX, .divx, jak vytvořit divx, Video soubory, v čem spustit, koncovka souboru divx, Video soubory, souborový formát, v čem upravit, jak převést, prohlížení, čím zobrazit, wiki, import, editace, formát souboru, jak konvertovat

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se využívá souborová přípona divx? Jak přehrát divx soubor, resp. jak zobrazit divx soubor.

Znáte pojem Etika? Víte, co je to Ambra? Znáte význam termínu Garant? Víte, co to je Ranžír?

Další vybrané souborové koncovky

Texty mohou obsahovat chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou divx. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.